Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Agility

Oblíbená sportovní disciplína, při které má pes za úkol co nejrychleji a pokud možno bez chyb absolvovat rozhodčím předem postavený parkúr (trať s různými druhy překážek).

Agility je přístupné všem plemenům i křížencům. Běhá se ve třech velikostních (small, medium, large) a třech výkonnostních (A1, A2, A3) kategoriích. Pořádají se oficiální i neoficiální závody a je možné skládat zkoušky. Pro účast na závodech (kromě neoficiálních) a zkouškách musí mít pes s daným psovodem vystaven výkonnostní průkaz a dosáhnout věku minimálně 18 měsíců. Psi probíhají trať na volno, bez obojku a mají za úkol v co nejkratším čase a nejlépe bez chyb či odmítnutí překonat různé typy překážek (skokové překážky, kladina, áčko, tunely, kruh, dálku, slalom apod.). Konkrétní znění povelů není zkušebním řádem předepsané. 

Kontakt: http://www.klubagility.cz/

 

O pojmu se píše v článcích:


Někdo to rád horké

SOUTĚŽ O BRIT CARE MINI KAPSIČKY PRO PSY

Také tento měsíc jsme si pro vás připravili soutěž ve spolupráci se značkou krmiv pro domácí mazlíčky Brit. Tentokrát můžete vyhrát kapsičky pro psy řady Brit Care Mini.

SVS zachytila problematickou zásilku sedmi psů a šesti koček z Bulharska

Inspektoři Státní veterinární správy (SVS) v Ústeckém kraji ve spolupráci s tamními celníky zajistili na dálnici D8 v okrese Litoměřice vozidlo přepravující problematickou zásilku psů a koček z Bulharska

... přejít na aktuality