Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Kavalíři na parkúru!

Víte, že kavalíři nejsou žádní gaučoví povaleči, ale že v nich dříme i srdce sportovců? Dokazují to v řadě různých kynologických disciplín a jednou z těch nejoblíbenějších je i agility. A právě poslední zářijovou neděli si to „rozdali“ mezi sebou na parkúru na mistrovství republiky!


Kavalíři na parkúru!
Petra Víšková 28.10.2019 8597x Reportáže

O kavalír King Charles španělech se obvykle píše v souvislosti s jejich přátelskou a klidnou povahou, empatií a vyrovnaností, která z nich dělá skvělé společníky a např. i canisterapeuty. To ale neznamená, že jsou to jen „gaučáci“ – se svými dvounohými parťáky zvládají túry, běhají a úspěšně se prosazují v kynologických sportech. V neděli 29. září 2019 se v Praze sešli ti, kteří se aktivně věnují agility – v areálu Psí akademie Dance and Jump se konalo Mistrovství ČR v agility právě tohoto plemene.

Rekordní počet na startu

Kavalíři na parkúru!

Počet sportujících kavalírů a zejména „agiliťáků“ poslední dobou narůstá, což vedlo k úvahám o čistě kavalířích oficiálních závodech republikové úrovně. Pro Cavalier King Charles Spaniel klub Čech Moravy a Slezska, který za akcí stojí, i pro klub Aktij, který byl pověřen organizací, to samozřejmě byla výzva – je pochopitelně snazší se připojit k jinému plemeni, jak tomu bylo v uplynulých letech, než vše od A do Z naplánovat, připravit a uskutečnit. Vynaložené úsilí mnoha lidí v pozadí se ale vyplatilo. Přihlásilo se a ucházet se o tituly nejvyšší přijelo do Prahy rekordních třicet tři týmů, které na místě podporovaly desítky diváků. V rámci doprovodného programu se s tímto sportem měli možnost seznámit i nováčci – po skončení mistrovství si základní překážky na vlastní kůži vyzkoušela další více než desítka týmů, budoucích kavalířích „agi-nadějí“.

Bylo o co běhat

Kavalíři na parkúru!

V den „D“, tedy v neděli 29. 9. 2019 se do areálu Psí akademie Dance and Jump v Praze-Horních Počernicích začali závodníci sjíždět před polednem. Na zahřátí a seznámení se s oploceným prostorem parkúru si zaběhali hru Gambler, ze které si každý odnesl cenu. Následovaly dva hlavní soutěžní běhy – agility a jumping – a dva běhy veteránské. Všichni závodníci startovali ve výškové kategorii S, pro veterána byly podmínky mírně zjednodušené. Parkúry přichystala a celé mistrovství „pískala“ rozhodčí Jitka Maroušková. Vyhodnocena byla nejen první tři místa v každém běhu a samozřejmě součty obou běhů, ale díky štědré podpoře sponzorů i soukromých dárců byla vyhlášena a předána i řada dalších cen – Nejlepší pes / fena, Nejlepší v barvě (blenheim, black and tan, ruby, tricolor), Nejrychlejší kavalír, odměny za oba čisté běhy…, ale i ceny útěchy pro dvojnásobně diskvalifikované, Cena za umělecký dojem, Největší zmatkař, Největší průšvihář a mnohé další.

Mistryní republiky je rubínka!

Kavalíři na parkúru!

Cenu nejvyšší, Mistr ČR v agility KKCHŠ 2019 si vyběhala „Bee“ Amalie Princess Cavalier of Paradise s Veronikou Českou, která zvítězila v součtech, ale i v obou jednotlivých bězích a odnesla si i tři další ceny: Nejlepší fena, Nejlepší v barvě ruby a Nejrychlejší kavalír. Titul Nejlepší veterán MČR v agility KKCH3 2019 si odnesla „Jenny“ Janiska Terno z Kamilkové zahrady a Dominika Machová. Seznam všech oceněných je uveden v tabulce níže. Báječnou atmosféru akce dokumentují snímky Martiny Irglové  (kompletní fotodokumentace je zveřejněna v albu Psí akademie Dance and jump ZDE).

MČR v agility plemene KKCHŠ 2019

Praha 29. 9. 2019

rozhodčí: Jitka Maroušková

1. místo V SOUČTECH + MISTR ČR KKCHŠ 2019

Veronika Česká

„Bee“ Amalie Princess Cavalier of Paradise

2. místo V SOUČTECH

Lenka Bednářová

„Bessy“ Oxana ze Západní stráně

3. místo V SOUČTECH

Kateřina Smržová

„Afra“ Beautiful Afrodité Alathea

AGILITY 1. místo

Veronika Česká

„Bee“ Amalie Princess Cavalier of Paradise

AGILITY 2. místo

Bára Poskerová

„Eimi“ Olivie ze Zelené

AGILITY 3. místo

Lenka Bednářová

„Bessy“ Oxana ze Západní stráně

JUMPING 1. místo

Veronika Česká

„Bee“ Amalie Princess Cavalier of Paradise

JUMPING 2. místo

Dominika Machová

A3Ch Aimee z Částkova

JUMPING 3. místo

Hana Heidlerová

„Mateo“ Armani Lover Cinnamon Beauty

nejlepší VETERÁN MČR KKCHŠ 2019
(1. místo Agility / Jumping / součty)

Dominika Machová

„Jenny“ Janiska Terno z Kamilkové zahrady

největší ZMATKAŘ

Vladimíra Jalůvková

 

nejlepší PES

Vladimíra Jalůvková

„Buddy“ Back in Style Lagiva

nejlepší FENA

Veronika Česká

„Bee“ Amalie Princess Cavalier of Paradise

nejlepší BH

Dominika Machová

A3Ch Aimee z Částkova

nejlepší BT

Hana Heidlerová

„Mateo“ Armani Lover Cinnamon Beauty

nejlepší RU

Veronika Česká

„Bee“ Amalie Princess Cavalier of Paradise

nejlepší TR

Lenka Bednářová

„Bessy“ Oxana ze Západní stráně

nejstarší PSOVOD

Lenka Váchová

 

nejmladší PSOVOD

Alžběta Štětková

 

NEJPOMALEJŠÍ kavalír

Lenka Váchová

Madam Pompadour Minowara

NEJRYCHLEJŠÍ kavalír

Veronika Česká

„Bee“ Amalie Princess Cavalier of Paradise

cena za UMĚLECKÝ DOJEM

Jenifer Kretková

„Tracy“ Beatrice Blue Supreme

největší PRŮŠVIHÁŘ

Nela Víšková

„Melody“ Merkucio Melody Minowara

Všechno klaplo na jedničku

Kavalíři na parkúru!

Podle atmosféry kolem parkúru i z následných reakcí závodníků i diváků lze soudit, že se mistrovství vydařilo na jedničku. I počasí vyšlo jako na objednávku – slunečné, aby se vesele běhalo, ale ne horké, aby to chlupaté závodníky omezovalo ve výkonech. Samozřejmě, že svůj díl zásluh si nese desítka organizátorů a pomocníků, kteří se starali o přípravu i hladký chod celé akce, ale také dobře zvolený prostor Psí akademie Dance and Jump, štědrost sponzorů i podpora široké kavalíří veřejnosti – cenami pro účastníky či finančně na akci přispěla řada soukromých dárců z řad nejen sportovců, ale i „výstaváků“ či z Druhé šance pro kavalíry, která pomáhá jedincům zachráněným z množíren.

Počasí vyšlo jako na objednávku – slunečné, aby se vesele běhalo, ale ne horké, aby to chlupaté závodníky omezovalo ve výkonech!

Nashledanou příště!

Kavalíři na parkúru!

Věřím, že vysoko nastavená laťka bude pozitivní výzvou i do dalších let, a že se i v dalších ročnících MČR v agility kavalírů můžeme těšit na hojnou účast. Vzhledem k zájmu diváků i „hopsálků pro radost“ také doufám, že se budou i nadále rozrůstat řady sportujících kavalírů, a těším se, až jim budu moci předat titul Sportovec roku nebo Sportovní šampion Cavalier King Charles Spaniel klubu Čech Moravy a Slezska.

Petra Víšková,

sportovní referent Cavalier King Charles Spaniel klubu Čech Moravy a Slezska

Foto: Martina Irglová, Petra Víšková, Veronika Česká, Hana Kloučková

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->