Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

ParAgility na Pandičkách!

Víte, že agility mohou „běhat“ také lidé s handicapem, a že je to může i velmi bavit? A představte si, že se najdou i trenéři, kteří to pro ně uskuteční zcela nezištně. A my vám nyní z jedné takové báječné akce přinášíme malou minireportáž…


ParAgility na Pandičkách!
Karla Štětková, Barbora Banýrová 2.12.2019 7953x Reportáže

Začátkem listopadu proběhla v hale OSA Panda Praha první lekce agility pro lidi s handicapem tzv. „ParAgility“. Celé akci předcházela pečlivá příprava všech trenérů i našich psů a ve čtvrtek 6. listopadu 2019 odpoledne jsme na cvičáku netrpělivě očekávali první zájemce.

Obavy byly úplně zbytečné

ParAgility na Pandičkách!

Pocity byly nejprve smíšené – očekávání i nervozita, zda přijdou nahlášení zájemci, jestli se jim bude ParAgility líbit, jak budou reagovat pejsci… To všechno se nám honilo hlavou. Ale pouze do okamžiku, než do haly vstoupili čtyři budoucí „paragiliťáci“. Po vzájemném představení a seznámení se proběhla krátká instruktáž a povídání, co je to agility a proč nás vlastně baví. A také praktická ukázka, jak agility běháme my. A už tehdy se hala zaplnila hlasitým fanděním a povzbuzováním.

Atmosféra byla neskutečná

ParAgility na Pandičkách!

Všichni čtyři naši svěřenci – Dáša, Pavla, Láďa a Majda se s chutí a nadšením pustili do zkoušení krátkých i delších tratí. Někteří samostatně, další s ohledem na jejich postižení doprovázel trenér. Všem šly už první pokusy moc hezky. Zkusili si, jak vést psa po parkúru a postupně získávali odvahu zkusit si další a další překážky jako jsou tunel, áčko, slalom apod. Bylo moc fajn sledovat, jak se postupně seznamují s jednotlivými pejsky a jak je agility zaujalo. Hala byla plná jásání, povzbuzování, vzájemného fandění a hecování. Neskutečně živá atmosféra, kterou by nám mohly závidět i velké závody. Každý si postupně vyzkoušel vedení několika různých psů a konec lekce nás všechny zaskočil, tak rychle to uběhlo.

Nebylo to jen o běhání

ParAgility na Pandičkách!

Lekce nebyla pouze o běhání, celou dobu jsme si povídali, psi si užívali hlazení a krmení. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých střípků ze života našich nových přátel. Mnozí z nich agility dle svých slov zařadí mezi své budoucí koníčky, mezi které jinak patří třeba hraní divadla nebo tvoření. 

Nashledanou v lednu!

ParAgility na Pandičkách!

Náš tým odcházel z tréninku nabitý pozitivní energií, která celé dvě hodiny na cvičáku panovala. Viděli jsme, že radost z práce a prožitku se psem může mít každý, stačí mít nadšení a chuť to zkusit. Asi nejlepší zpětnou vazbou, zda se akce líbila, byly otázky účastníků, jestli bude opakování a kdy bude další trénink. A my už dnes víme, že pokračování bude 8. ledna. To se opět sejdeme a doufáme, že uvítáme nejen naše listopadové svěřence, ale i nové zájemce o tento krásný sport.

 

Celá akce proběhla za podpory našich sponzorů – firem Vafo, s. r. o. a Hesti Group, od kterých dostali všichni účastníci uvítací balíčky.

 

Více informací o lednové akci naleznete na www.pandicky.cz

 

Foto: archiv OSA Panda Praha

Úvodní rozhovor s Bárou Banýrovou, organizátorkou celé akce, si můžete připomenout pod tímto odlazem:
ParAgility je druhem terapie pro tělo a duši!
ParAgility je druhem terapie pro tělo a duši!

Máte nějaké zdravotní omezení a přesto byste rádi se svým psem sportovali? Nic není ...

Tam nesmíte chybět

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->