Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

ParAgility na Pandičkách!

Víte, že agility mohou „běhat“ také lidé s handicapem, a že je to může i velmi bavit? A představte si, že se najdou i trenéři, kteří to pro ně uskuteční zcela nezištně. A my vám nyní z jedné takové báječné akce přinášíme malou minireportáž…


ParAgility na Pandičkách!
Karla Štětková, Barbora Banýrová 2.12.2019 7219x Reportáže

Začátkem listopadu proběhla v hale OSA Panda Praha první lekce agility pro lidi s handicapem tzv. „ParAgility“. Celé akci předcházela pečlivá příprava všech trenérů i našich psů a ve čtvrtek 6. listopadu 2019 odpoledne jsme na cvičáku netrpělivě očekávali první zájemce.

Obavy byly úplně zbytečné

ParAgility na Pandičkách!

Pocity byly nejprve smíšené – očekávání i nervozita, zda přijdou nahlášení zájemci, jestli se jim bude ParAgility líbit, jak budou reagovat pejsci… To všechno se nám honilo hlavou. Ale pouze do okamžiku, než do haly vstoupili čtyři budoucí „paragiliťáci“. Po vzájemném představení a seznámení se proběhla krátká instruktáž a povídání, co je to agility a proč nás vlastně baví. A také praktická ukázka, jak agility běháme my. A už tehdy se hala zaplnila hlasitým fanděním a povzbuzováním.

Atmosféra byla neskutečná

ParAgility na Pandičkách!

Všichni čtyři naši svěřenci – Dáša, Pavla, Láďa a Majda se s chutí a nadšením pustili do zkoušení krátkých i delších tratí. Někteří samostatně, další s ohledem na jejich postižení doprovázel trenér. Všem šly už první pokusy moc hezky. Zkusili si, jak vést psa po parkúru a postupně získávali odvahu zkusit si další a další překážky jako jsou tunel, áčko, slalom apod. Bylo moc fajn sledovat, jak se postupně seznamují s jednotlivými pejsky a jak je agility zaujalo. Hala byla plná jásání, povzbuzování, vzájemného fandění a hecování. Neskutečně živá atmosféra, kterou by nám mohly závidět i velké závody. Každý si postupně vyzkoušel vedení několika různých psů a konec lekce nás všechny zaskočil, tak rychle to uběhlo.

Nebylo to jen o běhání

ParAgility na Pandičkách!

Lekce nebyla pouze o běhání, celou dobu jsme si povídali, psi si užívali hlazení a krmení. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých střípků ze života našich nových přátel. Mnozí z nich agility dle svých slov zařadí mezi své budoucí koníčky, mezi které jinak patří třeba hraní divadla nebo tvoření. 

Nashledanou v lednu!

ParAgility na Pandičkách!

Náš tým odcházel z tréninku nabitý pozitivní energií, která celé dvě hodiny na cvičáku panovala. Viděli jsme, že radost z práce a prožitku se psem může mít každý, stačí mít nadšení a chuť to zkusit. Asi nejlepší zpětnou vazbou, zda se akce líbila, byly otázky účastníků, jestli bude opakování a kdy bude další trénink. A my už dnes víme, že pokračování bude 8. ledna. To se opět sejdeme a doufáme, že uvítáme nejen naše listopadové svěřence, ale i nové zájemce o tento krásný sport.

 

Celá akce proběhla za podpory našich sponzorů – firem Vafo, s. r. o. a Hesti Group, od kterých dostali všichni účastníci uvítací balíčky.

 

Více informací o lednové akci naleznete na www.pandicky.cz

 

Foto: archiv OSA Panda Praha

Úvodní rozhovor s Bárou Banýrovou, organizátorkou celé akce, si můžete připomenout pod tímto odlazem:
ParAgility je druhem terapie pro tělo a duši!
ParAgility je druhem terapie pro tělo a duši!

Máte nějaké zdravotní omezení a přesto byste rádi se svým psem sportovali? Nic není ...

Tam nesmíte chybět

Doporučujeme z našeho e-shopu
Novinka
Sušené krůtí krky
ZB000462
od 20
Novinka
Sušené hovězí plíce
ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce
ZB000453
od 26
Legendy československé kynologie
Skladem
ZB000002
od 129
Novinka
Obojek SOFTY
Vyberte barvu
Obojek SOFTY
ZB000096
od 0
Kam dál ...