Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Dogdancing – jdeme do finále!

Jo, jo, všechno jednou končí… Bohužel ne jinak je tomu i v případě našeho báječného seriálu o tanci se psem autorky Markéty Kunckové. Na závěr tedy pár kontaktů, abyste v případě zájmu věděli, kam se obrátit. Tak jdeme na to!


Dogdancing – jdeme do finále!
Markéta Kuncková 16.10.2019 10101x Dogdancing

Po prázdninové odmlce jdeme do finále. Za celý rok jsme udělali kompletní průřez dogdancingem – jeho historií, spoustou zajímavostí, pořízením pejska, prvními krůčky, tréninky, závody, zkouškami, zahraničím apod. Doufám tedy, že některým z vás to bylo alespoň k užitku, třeba při rozhodování nebo jen pro získání informací o tomto psím sportu.

Tentokrát bych pro vás chtěla napsat pár důležitých informací a kontaktů, které vám nebo někomu ve vašem okolí budou v začátcích velmi užitečné.

Veškeré dění řídí klub

Dogdancing – jdeme do finále!

Takže to veškeré zázemí, pravidla, pořádání zkoušek a závodů, vystavování všech dokumentů apod. má na svědomí Dog Dancing Club Czech Republic, zkráceně DDCCR a své stránky má na adrese: www.dogdancingclubcr.cz. Nabízí členství v klubu (není povinné, ale má svoje výhody), vystavování výkonnostních knížek, pořádání zkoušek, závodů a mistrovství, pořádání kvalifikaček na ME, MS a Cruft´s, prodej klubových předmětů a poskytování rad a informací. V sekci dokumentů na stránkách najdete velice užitečné věci, jako jsou přihlášky a žádosti, zkušební řády v ČJ a AJ a návody pro podnikavé, jak pořádat závody nebo se stát rozhodčím DD. V další sekci „plánované akce“ najdeme seznam oficiálních závodů a zkoušek na celý rok, nově dokonce i odkaz na zahraniční závody a co je velice šikovné, je vzorový seznam cviků pro postupové zkoušky. Samozřejmě se zde také můžete seznámit s proběhlými akcemi, jejich výsledky, seznamem rozhodčích a týmy, které došly až na samý vrchol a staly se Championy DD. Jako začátečníci určitě oceníte i seznam instruktorů DD.

Jo, Pražáci! Ti se mají!

Dogdancing – jdeme do finále!

Nejjednodušší to mají samozřejmě ti, kteří jsou z Prahy a blízkého okolí. Zde je nabídka tréninků a instruktorů poměrně bohatá. Ať už v Psí akademii Dance and Jump v Horních Počernicích v hale Pet Center pod vedením dlouholeté zkušené trenérky, rozhodčí a závodnice Petry Malé nebo na jižním konci těsně za Prahou v Boudě ve Vraném nad Vltavou, kde vás bude trénovat jedna z nejúspěšnějších závodnic, mnohonásobná mistryně, držitelka 3x COD (Champion DD), rozhodčí a trenérka Vanda Gregorová. Na Praze – západ se můžete svěřit do péče taktéž úspěšné trenérce, rozhodčí a trenérce Šimoně Drábkové, na Praze 10 v Pesoparku se o vás postará trenérka a rozhodčí Alena Balcarová. Mezi další úspěšné závodnice a trenérky patří Hanka Maršálová, Anička Říhová, Andrea Špalková, Lucka Smolíková nebo Irena Ištvánková.

Kdo hledá, najde…

Mimopražští to mají trošku horší, ale určitě se i tady najde nějaký kontakt, namátkou uvedu alespoň některá jména:  Alena Smolíková (Jaroměř) – nyní nově Mistryně Evropy ve freestylu!!!, Sabina Koubková (Prostějov, Přerov), Pavla Kamrádová (Nymburk), Vanda Říhová (Sokolov), Lenka Kohoutková (Chlumec nad Cidlinou), Pavlína Doležalová (Zbraslav u Brna) nebo Veronika Kučeriková (Ostrava).

Netlačte na pilu!

Dogdancing – jdeme do finále!

Závěrem bych chtěla přidat svůj osobní poznatek a vzkaz pro všechny, kteří se vydávají na cestu se svým pejskem. Mít úspěch a stát na postech nejvyšších je zajisté krásná věc. A lze toho dosáhnout dvěma způsoby. Buď tvrdým drilem bez ohledu na to, jestli to psa baví a těší, ale naše ego je uspokojeno, anebo zlehka, kdy to je opravdovým potěšením, jak pro psovoda, tak pro jeho pejska a oba je to baví. A věřte, že to je vidět, vždycky. Stejně jako u všech ostatních oblastí života se dostaneme nejdál, když „netlačíme na pilu“, tady to platí zrovna tak. Nejde o to nesnažit se jít kupředu, ale nebudu nutit psa, kterému to očividně nepřináší radost, a raději s ním začnu dělat agility. Není pejskař jako pejskař. Někdo si pořizuje psa na chov, výstavy, agility nebo nějaký jiný sport a nějaká „nedokonalost“ psa mu plány zhatí a tak dá zvíře pryč…někdy i víc zvířat za sebou, protože čeká na to „dokonalé“. Pejskař „srdcař“ se radši situaci přizpůsobí a jde jinou, novou cestou. V tom je mezi nimi největší rozdíl. Je to o prioritách. Máme doma pět fenek. Jednu starou bábu křížence, táhne jí na sedmnáctý rok a ta už vyžaduje pouze nadstandardní péči se všemi svými neduhy. Další osmiletá fenka má srdce pro dogdancing. Jakmile přijde na taneční plochu, ožije a začne se smát. Dozrála k tomu ale až po třetím roce života. Naše šestiletá tančí, celkem ji to i baví (tedy freestyle, HTM je statická nuda), ale agility nebo frisbee je lepší. Dvouletá ještě zdaleka nedospěla, je to pošuk a našla se zatím v pasení drůbeže. Poslední roční fenka v sobě probudila velkou vášeň k ovečkám, i když DD jí jde taky. Takže se přimlouvám za všechny pejsky, dejte jim čas a prostor, berte je jako individualitu, nespěchejte na ně, zrajte s nimi a hlavně je milujte, když tančí, i když se jim tak úplně nechce a nezatracujte je.

Foto: Martina Irglová

Doporučujeme z našeho e-shopu
Legendy československé kynologie
Skladem
ZB000002
od 129
Novinka
Sušené krůtí krky
ZB000462
od 20
Novinka
Sušené hovězí plíce
ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce
ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Vyberte barvu
Obojek SOFTY
ZB000096
od 0
Kam dál ...