Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Liberecký pohár – pecka závod brzy vypukne…

Plánujete kam vyrazit na závody? Máme pro vás bezva tip! Tím je jeden z nejstarších závodů dle sportovní kynologie u nás. Ano, řeč je o Libereckém poháru, který se bude letos konat již po dvaačtyřicáté.


Liberecký pohár – pecka závod brzy vypukne…
Jiří Kolář 30.7.2023 1513x Tam nesmíte chybět

Jedním z těch mála tradičních závodů, které ještě zůstaly, je například Liberecký pohár a na ten si vás nyní dovolujeme pozvat. Jsme jeho mediálním partnerem již několik let.

Liberecký pohár – pecka závod brzy vypukne…

Liberecký pohár je jednou z nejstarších a největších kynologických soutěží v regionu! Tento závod se koná v sobotu 23. září 2023 a lze jej zařadit do sportovní kynologie. Jedná se o jednu z nejstarších a největších kynologických soutěží v okolí. Historie této akce se začala psát již v roce 1978 a s menšími občasnými pauzami se koná dodnes. Od roku 2004 má podtitul – memoriál Rudolfa Bárty a Josefa Velechovského, kteří byli jedněmi ze zakládajících členů klubu (KK Liberec-Pavlovice) a poválečné kynologie v Libereckém kraji vůbec. Soutěž se střídavě pořádala jako jednodenní – poslušnost, obrana, nebo dvoudenní akce i s pachovými pracemi dle národního a mezinárodního zkušebního řádu. Od roku 2012 je pořádána jako jednodenní, ale s nově zavedenou kategorií STOPA. Tato kategorie však byla v roce 2019 zrušena pro nízký zájem a zároveň úbytek ploch ke stopování v bližším okolí areálu.

Za akcí stojí zkušení pořadatelé…

Liberecký pohár – pecka závod brzy vypukne…

Kynologický klub Liberec-Pavlovice patří mezi první pejskařské kluby, které vznikly na Liberecku po 2. světové válce. Je tedy takovým „praklubem“ v Liberci, ze kterého následně vzešly další kluby. Vojenské cvičiště v Liberci-Ruprechticích skýtalo ideální podmínky k výcviku psů: široký, členitý a travnatý terén, různé jámy a staré zákopy. Scházelo se zde padesát až šedesát pejskařů – z těch nejznámějších můžeme jmenovat: Josef Raba (tehdejší vedoucí), Adolf Schulze, Josef Velechovský, Ota Kafka, manželé Marvanovi, Ladislav Ježek (později vedoucí kynologie OV Svazarmu), Jiří Badalec (pozdější ředitel ZOO Liberec).

Kynologický klub Liberec-Pavlovice patří mezi první pejskařské kluby, které vznikly na Liberecku po 2. světové válce. Je tedy takovým „praklubem" v Liberci!

Liberecký pohár již pomalu klepe na dveře!

Liberecký pohár – pecka závod brzy vypukne…

Uzávěrka přihlášek je 15. září, ale je možné se přihlásit ještě v den konání soutěže. Jedná se o otevřenou soutěž dle Národního zkušebního řádu a Mezinárodního zkušebního řádu v disciplínách poslušnost a obrana. Vyhlášeny jsou kategorie ZZO, ZM, ZVV1, ZVV2 a IGP3. Specialitou je soutěž dvojic, z nichž nejlepší první tři rovněž obdrží diplomy, poháry a ceny, tak jako nejlepší jednotlivci.

Soutěže se může zúčastnit každý, kdo je přesvědčený, že jeho pes zvládne vybranou kategorii. Vítěz v každé kategorii získá kromě dalších cen i vstupenku na Pejskařský ples Kynologického klubu Liberec-Pavlovice.

Online přihlášky zde: http://www.kkpavlovice.cz/souteze/liberecky-pohar

Liberecký pohár – pecka závod brzy vypukne…

Jiří Kolář

Foto: J. Langhof

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->