Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Na Moravě bude rušno...

Listujete kalendářem a hledáte akce, na které zaručeně pojedete? Pokud ano, máme pro vás jeden skvělý tip. Poznamenejte si datum 22. června! A víte, proč?


Na Moravě bude rušno...
Panýrková Iveta 17.5.2019 5997x Tam nesmíte chybět

Červen je doslova nabitý kynologickými akcemi a my vám nyní přinášíme osobní pozvánku na jednu z nich, a to pro všechny majitele pejsků, ať již těch s rodokmeny nebo milovaných voříšků. Moravský psí den je svou náplní doslova ojedinělý a právě o všem, co na vás zde bude čekat, si dnes povídáme s Jakubem Zajíčkem, jednatelem společnosti Animal Breath a jeho spoluorganizátorkou Karolínou Hákovou, která zastupuje www.psimagazin.cz.

Pane Zajíčku, vy pořádáte Moravský psí den. Řekl byste nám, co je to konkrétně za akci? A hlavně pro koho je připravena?

Na Moravě bude rušno...

Moravský psí den je připraven pro všechny milovníky psů, kteří se rádi baví a chtějí se dozvědět i něco nového. Budeme společně také psům pomáhat, a to nejen osvětou. Na akci totiž dorazí hned několik útulků, které představí pejsky k adopci a během dne je budete moci navštívit i u jejich stánků. Budeme pro ně rovněž pořádat charitativní tombolu, ve které návštěvníci mohou vyhrát zajímavé ceny. Od 10.00 do 18.00 hodin máme připravený opravdu pestrý program, podrobnosti mohou lidé najít i na našich webových stránkách www.moravskypsiden.cz.

Jedná se tedy o psí den, co přesně se na místě bude dít?

Hned dopoledne začneme soutěžit v psím dostihu a pokračovat budeme skokem do výšky. Během dne pak na podiu poběží doprovodný program, kde se lidé dozvědí mnoho zajímavých informací. Dále je potřeba vyzdvihnout možnost na akci využít čipování psů zdarma. Lidé se mohou registrovat na webu, anebo přímo na místě, kde jim v jednom z veterinárních stanů pejska načipují a rovnou zaregistrují. Nebude zde také chybět řada stánků, jak s potřebami pro pejsky, tak i bohaté občerstvení.

Popsal byste nám podrobněji soutěže, o kterých hovoří propozice?

Na Moravě bude rušno...

Mezi oblíbené soutěže rozhodně patří psí dostih, který se začne běhat v jedenáct hodin. Pejskové v něm běží na čas po dráze dlouhé 50 metrů. Celá legrace spočívá v tom, že pes by měl dobře ovládat povel „zůstaň“ a také přivolání. A proto je vždy utkání závodníků zajímavé. Ne každý pejsek totiž poslouchá, a tak se držíme hesla, že není důležité v soutěžích vyhrát, ale užít si u nich srandu. Další soutěží je skok do výšky, ta bude více napínavá a určitě stojí také za zhlédnutí. Skákat začneme ve 13.00, a kdo by se chtěl ještě přihlásit, může tak učinit na našem webu. Obě soutěže jsou omezené na sto dvacet startujících a neplatí se žádný poplatek.

Zmiňujete se také o edukativní hře – hledání ztraceného psa. Mohl byste to více přiblížit?

O hře bychom toho dopředu neměli moc prozradit, aby byla pro návštěvníky překvapením. Chceme do ní zapojit především děti a názorně jim ukázat, proč je důležité, aby pes měl čip a ideálně ještě na obojku adresář s telefonním číslem.

Šířit osvětu je v dnešní době opravdu potřeba a je mnoho maličkostí, které jak pánům, tak i pejskům zlepší jejich život. Pokud tuto osvětu budeme šířit i mezi naše nejmladší a formou hry, máme mnohem větší šanci, že bude úspěšná.

Proto budeme moc rádi, když na Moravský psí den dorazí co nejvíce dětí pomoct nám ztracené pejsky hledat.

Uvádíte, že mimo soutěží zde bude probíhat i charitativní akce. Oč se jedná?

Na Moravě bude rušno...

Na náš psí den přijede pět útulků, které budou mít na akci svůj stánek, kam za nimi mohou návštěvníci zajít. Krom předmětů, které u nich budete moct pro jejich podporu zakoupit, s sebou dokonce přivezou i pejsky, kteří hledají nové domovy. Budeme tedy doufat, že právě díky této akci se na nějaké z nich usměje štěstí, nebo spíše nový páníček. Na místě budeme také mít sběrné místo, kam lidé mohou přinést útulkům potřebné dary. A v neposlední řadě budeme během dne dvakrát losovat charitativní tombolu. Výtěžek z ní půjde v plné míře opět na podporu útulků.

Již jste se zde zmínil o čipování zdarma. Kdo toto zajištuje?

Vzhledem k novele zákona o povinném čipování jsme se shodli se starostou města Lanžhot, že toto opatření by bylo přínosem pro občany. Proto veškeré čipy pro obyvatele zajistí město. Pro ostatní psy zajistí čipy společnost Animal Breath (sociální sít pro domácí mazlíčky) a generální partner Super ZOO. Celkem budeme mít k dispozici šest set čipů.

Platí se nějaké vstupné, a doporučil byste něco i účastníkům, kteří si budou chtít zasoutěžit?

Pokud chcete soutěžit v psím dostihu nebo skoku do výšky, doporučujeme registraci předem na našem webu. Pokud se kapacity nenaplní, bude ještě možnost přihlásit se i na místě. Vstupné i startovné v soutěžích je zdarma.

Očekáváte velkou návštěvnost a dá se to vůbec předem nějak odhadnout? 

Na Moravě bude rušno...

Moravský psí den se letos koná poprvé, a tak si vůbec netroufám odhadovat, kolik lidí dorazí. Věříme, že i díky propagaci, kterou akci věnujeme a programu, který jsme se snažili udělat zajímavý, se v červnu sejdeme v hojném počtu a užijeme si všichni hezký den.

Akce je postavena tak, že je velice zajímavá i pro návštěvníky bez psů, či jejich doprovod. Vím, že účast vám už přislíbily i některé známé osobnosti, mohl byste již nyní prozradit, na koho se můžeme těšit?

Na akci se přijedou podívat herečky Pavla Vitázková, Barbora Mottlová, Markéta Hrubešová a Jana Stryková. Pánskou společnost nám přislíbil David Koller, místní rodák Jiří Zonyga a především mezi pejskaři známý Rudolf Desenský.

Mohl byste nám představit ty, kteří budou po celý den akci moderovat?

O moderování akce se postarají dva úžasní lidé, a to herečka a velká milovnice psů Jana Stryková a profík a trenér psů Daniel Žďárský, který i během dne ukáže svou práci s psy typu bull. (s Danielem jsme si letos na eCanis již dvakrát povídali a zmíněné rozhovory naleznete zde – poznámka redakce)

Pokusil byste se na závěr návštěvníky nějak osobně sám pozvat? Na co byste je nalákal?

Na Moravě bude rušno...

Já osobně jsem zvědavý na avizovanou „Bull show“, je to něco, co se jen tak nevidí. A určitě i soutěže budou velkou zábavou. Také si myslím, že pejskové budou mít radost ze všech dobrot, které budou na akci k dostání a můžeme je třeba také nalákat, aby si přišli vyzkoušet psí hlavolamy nebo agility. Naučíme vás, jak udělat pro psa hračku, anebo jak mu správně poskytnout první pomoc v případě, kdyby se mu něco nemilého přihodilo.

Děkuji vám za rozhovor

 

Foto: archiv

www.moravskypsiden.cz

 

Kam dál ...