Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Víte, čím krmí své psy nejlepší čeští musheři nebo Horská služba ČR?

Chtěli byste svého pejska nejen chutně, ale především zdravě krmit a pořád si z té současné široké nabídky na trhu nemůžete vybrat? A rádi byste kromě toho všeho podpořili českou značku a tým lidí okolo, který navíc v rámci uceleného canisterapeutického programu pomáhá dětem s různými typy hendikepů? Pak tu pro vás máme jedno osvědčené doporučení, které vaši čtyřnozí parťáci jistě velmi ocení…


Víte, čím krmí své psy nejlepší čeští musheři nebo Horská služba ČR?
red 25.3.2024 10111x PR články

Znáte Fitmin? Jde o tradiční českou značku, která v podhůří Orlických hor již více než 25 let vyrábí krmiva pro domácí mazlíčky. O tom, že jde o tým velkých srdcařů, svědčí nejen jejich aktivity, jako jsou projekt Pestaurace nebo vedení úspěšné chovatelské stanice border kólií v areálu Poplužního dvora, kde firma sídlí, ale také dlouholeté vztahy s ambasadory.

Výživovým programem od Fitminu krmí své psí parťáky například mistryně ČR v agility Aneta Grygarová, mistři světa v mushingu Martina Štěpánková, Jiří Mencák, Marie Ševelová nebo parkurová jezdkyně Ema Saláková. Fitminu věří i Horská služba ČR, která na značku nedá dopustit již několik let. Pojďme se tedy podrobněji podívat na to, o jaké krmivo se jedná.

Vylepšené složení

Víte, čím krmí své psy nejlepší čeští musheři nebo Horská služba ČR?

Fitmin si dlouhodobě zakládá na výběru prvotřídních surovin i na názorech chovatelů a dalších členů své komunity. Vznik inovované šesté generace krmiv Fitmin Nutritional Programme Original je tak opřený o průzkum mezi nimi, ale i o pečlivý výběr dodavatelů tak, aby krmiva obsahovala pouze nejkvalitnější ingredience, které jsou na trhu k dostání.

Receptury mají stále vysoké procento čerstvého masa, a to až 50 %. Do jednotlivých krmiv značka také přidala bylinky českého původu, jako jsou například ostropestřec, pampeliška, heřmánek, kopřiva či šípek, nebo kloubní výživu a zcela nový, minerálně vitaminový komplex zaručující vyvážený a plnohodnotný poměr vitamínů a minerálů.

Fitmin Pestaurace – místo, kde psům chutná

Udělejte radost svému čtyřnohému parťákovi. Dopřejte mu gurmánský zážitek v místě, které je pro psy jako stvořené. V pojízdné Fitmin Pestauraci servírujeme chlupáčům pečlivě sestavená, vyvážená a chutná menu z nejkvalitnějších surovin. Přijďte se podívat, jak rychle se po dobrotách z talíře zapráší. Seznam zastávek sledujte na FB nebo https://www.fitmin.cz/pestaurace-misto-kde-psum-chutna/.

Fitmin se také snaží svá krmiva nezakládat na pšenici, která je v dnešní době jedním z velmi častých alergenů. I proto je v inovovaných recepturách zařazena jako jedna z dalších rostlinných složek rýže. „Rýže je hypoalergenní surovinou s vysokou nutriční hodnotou. Obsahuje lehce stravitelné komplexní sacharidy a malé množství tuků. Bílkovin obsahuje méně než ostatní obiloviny, přesto v ní jsou obsaženy esenciální aminokyseliny, které si tělo neumí vytvořit samo. Rýže je také vynikajícím zdrojem hořčíku a zinku a její ideální dietetické vlastnosti (sacharidy a vláknina) vytvoří v žaludku vrstvu hlenu, čímž neutralizují žaludeční šťávy,“ uvádí Denisa Kopecká, výživová expertka značky Fitmin.

Krmivo ušité na míru potřebám každého psa

Víte, čím krmí své psy nejlepší čeští musheři nebo Horská služba ČR?

Každé krmivo z této řady má svou recepturu postavenou na podobném základu, a proto mezi nimi lze pohodlně přecházet přesně podle aktuálních potřeb psa. „Pokud zaznamenáte nárůst váhy nebo je pes naopak v závodní sezóně, stačí zvolit odpovídající typ krmiva s nižším nebo vyšším obsahem energie bez nutnosti pozvolného přechodu. V praxi to znamená, že nemusíte deset dnů přecházet na nové krmivo s postupným přimícháváním toho nového nebo odebírat z velikosti krmné dávky. Pes nebude mít hlad a vždy se mu dostane všeho, co pro své zdraví potřebuje,“ vysvětluje výhody Fitmin Nutritional Programme Kateřina Franková, veterinářka a ambasadorka značky.

Řada Fitmin Nutritional Programme Original je vhodná pro všechny psy a zůstane s nimi po celý jejich život, ať už se jedná o velké, střední či malé plemeno, štěně nebo seniora!

Víte, čím krmí své psy nejlepší čeští musheři nebo Horská služba ČR?

Řada Fitmin Nutritional Programme Original je vhodná pro všechny psy a zůstane s nimi po celý jejich život, ať už se jedná o velké, střední či malé plemeno, štěně nebo seniora. Majitel totiž může pohodlně v rámci jedné řady vybírat krmivo dle velikosti plemene, věku i míry aktivity svého psa. „Ke změně krmiva dochází nejen v závislosti na věku jedince, ale i na jeho celkovém životním stylu a aktivitě. Velmi často k tomu dochází i u kastrovaných psů. Ti mají totiž vlivem hormonů tendence k přibírání na váze, což potom zatěžuje nejen jejich kloubní aparát, ale celkově i organismus. Je proto dobré dbát na výběr správného krmiva a dostatečnou fyzickou aktivitu přiměřenou věku a plemeni,“ vysvětluje Denisa Kopecká.

Chovatelská stanice Fitmin

Kromě výcviku a chovu border kolií se chovatelská stanice Fitmin věnuje také canisterapii, a několik psů má složenou i canisterapeutickou zkoušku u akreditované společnosti Hafík. Tito psi navštěvují Speciální školu pro mentálně a zdravotně postižené děti v Neratově v Bartošovicích a pomáhají jim zlepšovat jejich kvalitu života, dále pak pravidelně docházíme na canisterapii do Albertina. Fitmin provozuje také Dětský kynologický kroužek, který je určen převážně pro děti, které nemohou mít doma svého vlastního psa. Tyto děti se starají o pejsky, cvičí je, jezdí s nimi na závody a různé semináře. Tyto aktivity jsou důležité nejen pro celkový provoz naší chovatelské stanice. Zároveň se veškerou prací okolo snažíme pomáhat lidem v naší komunitě. Více se dozvíte https://www.fitmin.cz/chovatelska-stanice/.

Red.

Foto: archiv firmy Fitmin a Horské služby ČR

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->