Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Veterinární poradna - Proč se mému psovi třepí drápy?

Víte, že i psa mohou trápit problémy s drápy podobně, jako člověk řeší obtíže se svými nehty? Co s tím a jak je to závažné? Právě této otázce se věnuje naše červencová veterinární poradna.


Veterinární poradna - Proč se mému psovi třepí drápy?
MVDr. Lucie Veselá 8.7.2018 46318x Veterinární poradna

Dotaz:

Dobrý den,

ráda bych využila vaší veterinární poradny. Na přiloženém snímku je náš pes – kříženec z útulku, který je cca sedm let starý. Takto ošklivě se mu ale třepí drápy. Čím by to mohlo být způsobené a jak problém případně řešit? Krmíme granulovaným krmivem značky Brit a Eminent. Žádné jiné obtíže pes neprojevuje. Děkuji za odpověď.

  veterinární poradna veterinární poradna

Dobrý den,

na vaši otázku bohužel nedokáži jednoznačně odpovědět. Chybí mi řada informací z anamnézy a bez prohlídky pejska se diagnóza určuje jen těžko.

Může se jednat o problém ve výživě, jmenované granule nemusí být pro vašeho pejska optimální. Můžete zkusit změnit krmivo za kvalitnější, přidat doplňky na podporu růstu srsti, kůže a drápů (přípravky s obsahem selenu, zinku, biotinu a nenasycených mastných kyselin).  Pokud jde pouze o nedostatečnou výživu, počítejte s tím, že kvalitní drápy budou dorůstat pomalu, může to trvat i půl roku. Samozřejmostí je pravidelná péče o drápky – krácení na vhodnou délku, ve vašem případě spíše pilování pilníčkem než stříhání kleštěmi.

Problém ale může být mnohem vážnější, může se jednat např. o bakteriální nebo plísňový zánět drápového lůžka, autoimunitní onemocnění a další. Doporučuji návštěvu veterinární ordinace, ideálně veterinárního dermatologa. Určitě se vás bude ptát na následující otázky, tak si zkuste dopředu vzpomenout a připravit pravdivé a úplné odpovědi: Jak dlouho máte pejska doma? Jak dlouho celý problém trvá? Trpí tímto problémem celou dobu nebo se problémy objevily později?  Postihuje problém drápy na všech tlapkách nebo jen na jedné? Třepí se střídavě všechny drápy nebo jen některé? Je pejsek bolestivý, má kolem drápů nějaký výtok atd.? Stává se, že si pejsek strhne dráp úplně a zůstane jen odhalené lůžko?

Podle vámi uvedených informací se lékař rozhodne, jaké další diagnostické kroky je potřeba udělat, aby se našla příčina onemocnění a pejsek se uzdravil.

veterinární poradna www.vetallia.cz

Foto: © Vetallia, s.r.o.

 «Chtěli byste se také MVDr. Lucie Veselé na něco zeptat?»

«Tak neváhejte a pošlete nám svůj dotaz týkající se zdraví psů na redakce@ecanis.cz. Budeme se těšit!»

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->