Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Sejdeme se ve Studénce

Milujete takový ten opojný pocit, kdy vám srdce buší přímo o závod, puls máte v obrovské hodnotě a vaše tělo je plné adrenalinu až k prasknutí? Tak přesně takový pocit prožívají nejen závodníci, ale také a to především diváci a fandové při Obranářském speciálu ve Studénce, který už pomalu klepe na dveře. Pojďme se tedy společně podívat na to, jak to celé bude letos probíhat.


Sejdeme se ve Studénce

Pokud si již nyní plníte okénka diáře s plány, kam se vydáte v říjnu, pak to udělejte podobně jako já a dopřejte si pořádnou nálož vzrušení a zároveň super podívané při sledování neuvěřitelných výkonů psů a jejich psovodů ve Studénce. Jako každý rok se tam naše redakce vydává a přinese vám celou řadu videí, fotografií ale také bezva reportáž. Ovšem pokud budete mít chuť, nic vám nebrání vydat se osobně přímo do místa dění.

SKP Ostrava Studénka zahajuje již 29. ročník…

Sejdeme se ve Studénce

Tradice tohoto klání sahá opravdu daleko, ale někteří mu jsou věrní už od samotného začátku stejně jako pan Mgr. Petr Kozák. Někteří závodníci se s odstupem let proměnili ve figuranty a později v rozhodčí. Propozice závodu jsou již několik let ustálené, a tak se příliš nemění. Samotný průběh soutěže neboli harmonogram je také pořád stejný. I letos se tedy začne v pátek 13. října v 18.00 hodin slavnostním nástupem a následně proběhnou první dvě disciplíny, kterými jsou tradičně noční práce. A zde zažijete první adrenalinové akce. Poté se závod pro pátek ukončí a závodníci mohou jít odpočívat nebo si sednout ke skleničce něčeho dobrého. Další disciplíny přijdou na řadu až ráno.

Náročná sobota…

Sobota bude jako vždy poměrně náročná. Na soutěžící čeká opravdu našlapaný den. Ostatně nejen na soutěžící, ale také na diváky, pokud chtějí vidět co nejvíce soutěžních disciplín. Ale zpět na hlavní plac, kde se budou již tradičně odehrávat poslušnosti, a to dle Národního zkušebního řádu a zkoušky ZVV1 s mírnou úpravou pro služební psy. Poslušnosti bude posuzovat také již nově David Polzer. Uvidíme, kam se psovodi se svými svěřenci za další rok posunuli. Vzhledem k tomu, že letos jedu na soutěž již po páté, musím přiznat, že za tu dobu je tam posun opravdu obrovský. Avšak současně s poslušností budou probíhat obrany na předem připravených stanovištích, které zatím ještě neznáme. To asi ale není ani důležité, protože dobře připravený služební pes nemusí řešit, kam se za pachatelem vydá.

Náročnost je vysoká a tým vždy prověří

Psovod se psem musejí opravdu fungovat jako skutečný sehraný tým, protože právě jeho případné chyby se zcela jistě velice viditelně promítnou do práce psa. Stejně tak při tom poznáte, jaký vztah mezi sebou oba aktéři mají. Chcete-li přeci jen vědět, co na soutěžící čeká, pak se můžete seznámit s propozicemi závodu: https://www.obranarsky-special.cz/propozice-souteze-2018.

Obranářský speciál SKP Ostrava Studénka

13 – 14. 10. 2023

https://www.obranarsky-special.cz/

S kým se ve Studénce potkáme?

Sejdeme se ve Studénce

Za sebe říkám, že já si ve Studénce užívám setkání po roce s úplně každým členem organizačního týmu. Musím říci, že tohle je opravdu velká skvělá parta lidí. Spíše taková rodina. Ale vrátím se k tématu. Posuzovat budou tito rozhodčí: Jiří Ščučka, Dalibor Klement, Josef Šesták, david Polzer, René Konečný. Psům se postaví naprosto skvělí zkušení figuranti jako každý rok. A těmi budou: Libor Kostera, Michal Řehoř, David Hanel a další zkušení figuranti...

Tento závod již tradičně pořádá Sportovní klub policie Ostrava, jehož oddíl kynologie sídlí ve městě Studénka, ředitelem závodu je plk. Mgr. Petr Kozák. Tato soutěž se koná pod záštitou plk. Mgr. Petra Koutného ředitele služby pořádkové policie Policejního prezidia ČR a brig. gen. Mgr. Tomáše Kužela ředitele Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje.

Ve Studénce to letos opět propukne!

Obranářský speciál ve Studénce patří již tradičně k našim oblíbeným a srdečním závodům. Naše redakce je opět velice potěšená za přizvání k této akci. Pojďte se tedy podívat, o čem populární klání ve Studénce je a co vám účast na něm může přinést.

Za váš čas to stojí…

Sejdeme se ve Studénce

Rozhodně mohou s čistým svědomím prohlásit, že můžete počítat s parádní soutěžní atmosférou, skvěle připravenými disciplínami, nápaditými prostory a nádhernými a atraktivními cenami. Ve zkratce můžeme říci, že na všechny čeká celkem devět disciplín z obrany, které mají opravdu za úkol bezvadně prověřit nejen psa, ale také samotného psovoda. Pokud jste si právě řekli, že tohle chcete se svým psem zkusit. Tak to je super. Ale musíte si to zapsat do diáře až na další rok, protože letos je již soutěžní kapacita naplněna.  Pozn. pořadatele: Zranění dvou psů přihlášených do hlavní soutěže jim bohužel nedovolí nastoupit. Jeden kolega ze Slovenska, pak nedostal povolení k účasti pro nedostatek lidí k zajištění služby. Aktuálně v této chvíli můžeme tři psovody do soutěže přibrat.

Bez sponzorů by to nešlo

Sejdeme se ve Studénce

Žádná velká ani malá akce se neobejde bez obětavých sponzorů a není tomu jinak ani v případě Obranářského speciálu, který nás těší již devětadvacátou sezónu. A tak je na místě poděkovat především těm, kteří se nebáli v dnešní nelehké době do závodu jít s darem. Díky patří: Město Studénka, Ravak, Jagello 2000, Animal Training Academy Jiří Ščučka, Renáta Kvěchová účetnictví a daňové poradenství, AVIONIC s.r.o., 4EVER s.r.o., DOG TRACE, Oděvy Hotový, Moravec-kvalitní české ponožky, Giom kloubní výživa, Canis Prosper, SmVaK, Kardiologie MUDr. Hana Burianová, Veterinární ordinace U Potoka Studénka,  Berdok security, DK Cykloservis, Vinotéka U Zámku Bílovec, CHS aus Botenwald.

Takže přátelé, na viděnou ve Studénce

 

Iveta Panýrková

Foto: archiv redakce

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->