Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Vzhůru za kavalíry!

Uvažujete o plemeni kavalír King Charles španěl a rádi byste tyto úžasné pejsky blíže poznali? Pak si vás dovolujeme pozvat na místo, kde se jich už za týden sejdou téměř dvě stovky ve všech čtyřech uznaných barevných varietách a určitě se tedy bude na co koukat! Není přece nad osobní setkání!


Vzhůru za kavalíry!

V letošním roce (rok 2022) oslavuje Cavalier King Charles Spaniel klub Čech, Moravy a Slezska třicetileté výročí od svého založení a všechny klubové akce se nesou právě v tomto duchu. Nejinak tomu bude i v sobotu 17. září, kdy v areálu Autocampu Transit v Kutné Hoře proběhne Klubová výstava se zadáváním titulů Nejkrásnější pes a Nejkrásnější fena výstavy. A to je právě příležitost pro zájemce o plemeno přijet se podívat mezi nás a naživo se seznámit s takovou spoustou vrtících se ocásků. A až vás kavalíři přesvědčí, jak jsou úžasní a přátelští, určitě vám ještě zbyde dostatek času na to, abyste v historickém centru města navštívili některé z tamních památek. Tak co říkáte, to by přece mohl být fajn den, ne?

Posuzovat budou Angličané     

Vzhůru za kavalíry!

Klubové a speciální výstavy našeho klubu se už celkem dlouhou dobu těší velké oblibě nejen z řad vystavovatelů, ale také diváků a dokonce i personálu, který je ochotný s čímkoliv pomoci. Na výstavišti téměř vždy panuje příjemná a přátelská atmosféra. Jsme opravdu moc rádi, že se po dvou covidových sezónách mohou výstavy zase bez různých omezení pořádat, a že je možné zvát na ně rozhodčí ze země původu. Tentokrát to budou paní Kristie McMurray (chovatelská stanice Merryoth) a pan Andy Vella (chovatelská stanice Cinderaic). Oba jsou to dlouholetí úspěšní chovatelé a nejen ve své domovině také uznávaní posuzovatelé. Velmi si vážíme toho, že přijali naše pozvání a určitě se všichni máme na co těšit.

Co se chystá?

Vzhůru za kavalíry!

Začínat se bude už v devět hodin ráno přejímkou psů, o hodinu a čtvrt později se uskuteční slavnostní zahájení a poté už bude probíhat posuzování ve dvou kruzích, v prvním všechny třídy štěňat (psi i feny) a psi a v druhém všechny třídy fen (od tříd dorostu). Barevné rázy se posuzují ve všech třídách odděleně.

Vítězové jednotlivých tříd postupují do odpoledního finále, kde budou vyhlášeni ti nejlepší z nejlepších. Než se ale tak stane, proběhnou ještě všechny plánované soutěže – Nejlepší pár psů, chovatelské skupiny, Dítě a pes (do 9 let), mladší (9 – 13 let) i starší (13 – 17 let) kategorie Junior Handlingu a také Senior Handling.

Závěrečnou show si určitě nenechte ujít, má vždy skvělou atmosféru a vítězní psi si jistě zaslouží velký aplaus.

Bez sponzorů by to nešlo!

Vzhůru za kavalíry!

Každá podobná akce se pochopitelně neobejde bez štědrých sponzorů, kteří svými dárky potěší mnohdy nejen ty nejlepší, ale nějakou drobností i každého vystavovatele. A právě takový je generální sponzor této výstavy, kterým je firma Weber-Mlýn, výhradní dovozce firmy Champion Petfoods, biologicky vhodných krmiv pro psy a kočky ACANA a ORIJEN (https://www.weber-mlyn.cz). Poděkování si samozřejmě zaslouží i ostatní - Fa FITBREED; Rodinné řeznictví a uzenářství LATOŇ; Pavlína Grosserová, chovatelská stanice Luckykay; manželé Siegrovi, chovatelská stanice Arušava; Krásné poháry pro tuto výstavu dodala firma Sportovní poháry 4J. Skleničky na víno pro vítěze tříd zhotovila firma Mgr. Jaroslava Losenického z Čáslavi. Upomínkové balíčky pro rozhodčí věnovala firma Víno Čejka – rodinné vinařství Kobylí. O dárek pro BOB se postarala paní Pavla Kovářová, chovatelská stanice Peliengi. Sladký dárek pro všechny vystavovatele zhotovila paní Elena Gabrielová.

Pár slov k místu konání               

Vzhůru za kavalíry!

Autocamp Transit v Kutné hoře je velice příjemný rodinný kemp na okraji města s milým a vstřícným personálem, který nabízí několik typů ubytování, společné kuchyňky a sociální zařízení. Pozemek areálu je velice pěkně a nápaditě rozčleněn na různá menší prostranství, zákoutí i malé vodní plochy s lávkami. Pejsci jsou zde vítáni, takže toto místo můžete využít kdykoliv se se svým čtyřnohým kamarádem budete chystat na dovolenou nebo výlet tímto směrem a budete mít zájem o tento druh bydlení.

Zpátky ke kavalírům

Kavalír King Charles španělům jsme se na stránkách našeho magazínu věnovali už mnohokrát, a pokud se tedy budete chtít dopodrobna seznámit s tímto plemenem, všechny články a materiály najdete pod tímto odkazem: 

https://www.ecanis.cz/plemena/kavalir-king-charles-spanel_361.html#plemeno-clanky

Doporučit můžeme i tento moc pěkný podcast:

Kavalír King Charles španěla nejde nemilovat!
Kavalír King Charles španěla nejde nemilovat!

Přemýšlíte o pořízení malého, přátelského a akčního pejska, který bude zdobit nejen váš gauč a zahřívat vám postel, ale také s vámi bude nadšeně podnikat výlety do přírody, ...

10.3.2022

A závěrem už nezbývá říci nic jiného, než abyste si tento termín zapsali do kalendáře a přijeli se podívat. Rozhodně nebudete litovat!

Michaela Weidnerová

Ilustrační foto: Edo Stloukal

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->