Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Packu na to!

Také patříte k těm, kteří na různých sociálních sítích vytváří profil nejen sobě, ale i svému zvířecímu kamarádovi? A víte vůbec, že existuje sociální síť jen pro zvířata? Pokud je to pro vás novinkou, určitě čtěte dál!


Packu na to!

Není sociální síť jako sociální síť A ta, kterou vám budeme nyní představovat formou rozhovoru s „otcem“ celého projektu panem Jakubem Zajíčkem, stojí rozhodně za to! Ostatně uvidíte sami...

Pane Zajíčku, řekněte nám, co je vlastně Animal Breath?

Animal Breath je unikátní zvířecí sociální síť určená pouze a jenom pro zvířátka, která byla uvedena na trh 30. 6. 2018. Uživatelé sítě můžou vytvářet zvířecí profily svých mazlíčků, sdílet své zvířecí zážitky a zkušenosti mezi sebou. Slouží k publikování fotek, sdílení videí a budování komunity majitelů zvířecích mazlíčků.

Kdy se zrodil nápad vytvořit sociální síť pro zvířata? A jak probíhal její vývoj od začátku až do současnosti?

Packu na to!

Nápad se zrodil v mé hlavě někdy na konci roku 2017, kdy ve značné míře stoupla popularita vytváření zvířecích profilů na sociálních sítích, které se používají běžně každý den. Poté mě napadlo, proč nevytvořit takovou síť, která bude jen pro zvířátka a bude k tomu přizpůsobená. Samotná realizace projektu potom začala na konci roku 2018 poté, kdy jsem při hledání na internetu a zjišťování informací došel k závěru, že taková unikátní síť na světě ještě nikde není, nebo aspoň v takovém měřítku, aby byla známá či snadno dohledatelná.

Cílem naší sítě je vytvořit takový obsah a funkčnost, aby si lidé v budoucnu navyknuli, že ať potřebují jakoukoliv radu, či pomoc se svým zvířátkem, tak toto naleznou právě u nás na Animal Breath!

Co je tedy výhodou této sítě oproti jiným? A proč byste majitelům mazlíčků doporučil právě Animal Breath?

Packu na to!

Výhoda této sítě pramení výhradně pro chovatele, majitele a nadšence pro zvířátka a domácí mazlíčky. Pro tuto komunitu lidí je zárukou, že veškerá tématika a obsah se týká pouze zvířecího tématu. Již nyní jsou součástí unikátní nástroje, jako je vyhledávání čipu pejska skrz české registry, obchodní zóna, útulkový svět nebo například soutěže zvířátek s profilovými fotkami. Dokonce pořádáme jako sociální síť charitativní akci pro pejsky s názvem „Moravský Psí Den“ (www.moravskypsiden.cz). Cílem sítě je vytvořit takový obsah a funkčnost, aby si lidé v budoucnu navyknuli, že ať potřebují jakoukoliv radu, či pomoc se svým zvířátkem, tak toto naleznou právě u nás na Animal Breath.

Když se jedná o síť pro mazlíčky, jaké druhy tam máte zaregistrované už nyní?

V současné chvíli je síť pro nejčastějších třináct druhů zvířátek vyskytujících se ať už více či méně v našich domácnostech, a to sice: Pejsci, kočky, koně, hlodavci, hadi, pavouci, ještěři, ježečci, králíčci a zajíčci, morčata, ptáci, žáby a želvy. V budoucnu bychom rádi portfolio zvířátek rozšiřovali dle potřeb a tipů od našich uživatelů.

Nerada to říkám, ale patřím ke generaci, která má trochu větší mezery, co se sociálních sítí týká. Naučila jsem se samozřejmě obsluhovat Facebook, ale třeba Instagram je pro mě tak trochu jinou planetou. K čemu byste Animal Breath přirovnal?

V podstatě koncept sítě Animal Breath je zachován tak, aby orientace pro nové i stávající uživatele byla velice snadná a přehledná. Přikláním se k názoru, že síť Animal Breath je takový hybrid nejčastěji používaných sociálních sítí.

 

Jak jste se již zmínil, Animal Breath, nenabízí jen sociální interakci, ale také například registr čipů – oč jde?

Packu na to!

Jedná se o unikátní funkci, kterou máme jako jediní v ČR, a to sice, že se nám podařilo sjednotit zatím devět českých registrů, které umíme pomocí jednoduché funkce prohledat po zadání čísla čipu a jednoho kliknutí jak v aplikaci, tak ve verzi pro počítačové prohlížeče. V praxi to znamená, že není nutné v případě potřeby procházet všechny tyto registry jednotlivě. Tato funkce může být velkým přínosem pro PČR či veterináře v případě nálezu ztraceného pejska právě kvůli jeho identifikaci. Pilotní projekt s PČR zahájíme ve městě Břeclav, kde bychom potom tuto funkci chtěli dále šířit po celé ČR.

Tak to je opravdu fantastické, nicméně chystáte i nějaké další užitečné funkce na této síti?

Aktuálně je v aplikaci funkční obchodní zóna, útulkový svět, vyhledávání čipů v registrech a soutěže s profilovými fotkami. Určitě chceme v budoucnu další funkce přidávat, a myslím si, že můžu prozradit již teď, že se bude jednat o veterinární zaměření a služby pro domácí zvířátka.

Zmiňujete se, že se dá u vás také soutěžit. Co si pod tím máme tedy představit?

Jedná se o soutěže na čtrnáctidenní bázi, kdy je možné přihlašovat profilovou fotku zvířátka a sbírat packy od jiných dalších uživatelů. Fotka, která bude mít na konci tohoto období nejvíce pacek, vyhrává. Občas děláme i soutěže o vouchery do zvířecích obchodů, a sem tam nějaké jen tak pro zábavu.

Packu na to!

Jak se tedy dá zorientovat na této síti? Co na nového uživatele čeká a jsou tam také nějaké skupiny podobně jako například na Facebooku?

Orientace je pro nové uživatele poměrně snadná, nezaznamenáváme, že by byla nějaká zásadní odlišnost od jiných sociálních sítí. Jak jsem již zmiňoval, snažili jsme se vše konceptualizovat tak, aby byla orientace pro lidi snadná a rychlá v jakékoliv situaci. Skupiny jako jsou na Facebooku, je možné vytvářet na verzi pro PC. V mobilní aplikaci tato funkce zatím nefunguje.

Děkuji vám pěkně za rozhovor a na závěr bych vás ráda požádala o jednu věc. Mohl byste majitele mazlíčků nějak osobně pozvat k vám na Animal Breath?

Také vám velice děkuji. Rád bych pozval zvířecí milovníky a nadšence, aby se na naši zvířecí síť přišli podívat a pokud mají doma nějaké zvířátko, tak ho zaregistrovat, aby mohli sdílet nějaký zvířecí zážitek, či fotku svého zvířecího kamaráda. Budeme rádi, když se tato síť bude šířit dále a dozví se o ní co nejvíce lidí.

 

Foto: Animal Breath

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->