Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Jak „vyzrát“ na výstavy

Potřebujete ještě dopilovat výstavní „drezuru“ k dokonalosti nebo řešíte v souvislosti s předváděním svého psa nějaký problém? Nebo byste si jen rádi osvojili trénink za pomoci pozitivní motivace a chtěli byste si se svým čtyřnohým parťákem více rozumět? Právě pro vás tu tedy máme jeden skvělý tip, kde takové dovednosti uvedete do praxe.


Jak „vyzrát“ na výstavy
Michaela Čermáková 8.7.2023 2332x Tam nesmíte chybět

Pokud se rozhodujete, jak strávit pár dní ve společnosti svého psa a Františka Šusty, tak neváhejte a přihlaste se na náš Minitábor výstavního předvedení s několikaletou tradicí, který se koná v kempu Zbýšov v Čechách u Kutné Hory ve dnech 9. – 13. 8. 2023. A určitě nebudete litovat.

A že nechcete trávit všechny víkendy po výstavách? To přece není na škodu umět jednoduše naučit svého psa netahat venku na procházkách na vodítku nebo postát na stolku třeba na veterině, že? Takové dovednosti se jistě budou hodit každému majiteli psa kteréhokoliv plemene.

Co vás čeká?

Jak „vyzrát“ na výstavy

Za pouhé čtyři dny se kromě perfektního výstavního předvedení naučíte komunikovat se svým psem pomocí „rozhovoru o pěti slovech“, používat klikr nebo klikrové slovo, absolvujete několik skvělých přednášek, ve kterých se dozvíte, jak funguje psí vnímání skutečnosti, co to znamená být se psem „teď a tady“ a proč to, či ono ten pes vlastně dělá…  A tohle všechno navíc prožijete v krásné přírodě, v kempu s mimořádně přívětivým personálem a ve společnosti stejně nadšených lidí, jako jste vy.

Tak neváhejte a přihlaste se, ještě se pár míst na poslední chvíli uvolnilo.

Více informací naleznete zde:
Pozitivkou na výstavy a nejen tam!
Pozitivkou na výstavy a nejen tam!

Chtěli byste se naučit dokonale vystavovat svého psa a nevíte si s tím vůbec rady? Nebo byste ...

26.3.2023Tam nesmíte chybět

A my už se na vás moc těšíme.

RNDr. František Šusta, PhD. 

RNDr. František Šusta, PhD. je autorem desítek odborných, vědeckých i popularizačních článků. V letech 2008 až 2017 pracoval jako specialista tréninku zvířat v Zoo Praha a po odchodu ze zoo pokračuje v této práci jako profesionální trenér zvířat „na volné noze“.  Je členem České a slovenské etologické společnosti a několika odborných organizací sdružujících trenéry zvířat – jako první Čech se stal členem Animal Behavior Management Alliance a International Marine Animal

Trainers’ Association. V roce 2014 se jako držitel čtyř různých ocenění ABMA stal nositelem

historicky největší sbírky cen udělovaných touto celosvětovou asociací profesionálních trenérů zvířat (Training Achievement Award, 2011 – na téma tréninku divokých koňovitých, Wellspring Award, 2011 – omezení stereotypního zlozvyku ledního medvěda, Travel Scholarship Award, 2011 – na téma tréninku divokých koňovitých a Best Poster Award, 2014 – nová metodika práce se stresem u zvířat). Další award přidal i v roce 2016, takže v současné době jich je pět.

Od roku 2012 vede semináře i praktické lekce především pro majitele psů a koní se zájmem o

trénink pozitivním posilováním. Napsal prozatím celkem čtyři knihy a na jedné se podílel: Trénink je rozhovor... (Plot, 2014), Trénink je v hlavě... (Plot, 2016), a Neznám druhé takové zvíře, jako je pes (Plot, 2017), Lidsko - psí konverzace (Plot, 2021), Čermáková, Šusta: Vystavování je hra (2019).

Vzdělání a další aktivity: Absolvoval magisterské studium na Přírodovědecké fakultě UK (obor

učitelství biologie-geografie) a postgraduální studium katedry ekologie a životního prostředí na Fakultě lesnické a environmentální ČZU. V roce 2007 založil občanské sdružení Zaobzor, o. s., pod jehož hlavičkou vede ve školách a školkách interaktivní programy se psem jako prevenci napadení dětí psy.

Zdroj: https://www.treninkjerozhovor.cz/

Michaela Čermáková 

 Michaela Čermáková řadu let působí jako mezinárodní rozhodčí pro posuzování exteriéru psů, je dlouholetou majitelkou a chovatelkou plemene kavalír King Charles španěl a v současné době  zastává funkci předsedkyně Cavalier King Charles Spaniel klubu Čech, Moravy a Slezska. Je autorkou a spoluautorkou několika knih – Cavalier King Charles Spaniel – Jemný průvodce životem,  Cavalier King Charles Spaniel – Jemný recept na život a Cavalier King Charles Spaniel (spoluautorka Jiřina Severová), Vystavování je hra (spoluautor František Šusta)

Michaela Čermáková

Foto: archiv Michaely Čermákové, archiv Františka Šusty, Pixabay

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->