Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Mezinárodní mistrovství pro kynologické „pardály“

Také jste zaregistrovali chystající se akci pod názvem „Mezinárodní mistrovství seniorů“? Pokud vám ještě není něco jasné, nebo se o tom chcete dozvědět více, pak tu pro vás máme vše potřebné. A věřte, že to bude akce velkolepá!


Mezinárodní mistrovství pro kynologické „pardály“

Musím se přiznat, že když jsem poprvé uviděla upoutávku na Mezinárodní mistrovství ČR seniorů, díky úvodní fotografii maliny jsem si vážně myslela, že je to soutěž určená pro starší psy. Ono je to ale maličko jinak. O naše čtyřnohé seniory totiž vůbec nejde, tentokrát se ten věk spíš týká těch dvounohých a chystá se pro ně nejen skvělý závod, ale také parádní doprovodné „mejdlo“. Prodrobnosti nám už ale jistě ráda prozradí jedna z organizátorek, a to Veronika Staniová…

Veroniko, kde a jak se zrodil nápad vytvořit soutěž pro psovody od šedesáti let a výše?

Tento nápad vznikl z podnětu Jirky Tichého, který měl tuto akci i konkrétní představu o tom, jak by to celé mělo vypadat, již delší dobu v hlavě. A jednou na tréninku tak procházel okolo mě, když jsme se všeobecně bavili o pořádání kynologických akcí a pronesl: „Já bych chtěl Mistrovství světa seniorů…“ a já na to opáčila: „No, to je super, to tu ještě nebylo, to by si mohli naši kynologičtí pardálové za naší pomoci pěkně užít…“ A už jsme měli myšlenku, jak vítězové pojedou na wellness pobyt. A věk? Prostě ta šedesátka se nám zdála adekvátní, důstojná a zasloužená.

„Ta šedesátka se nám prostě zdála adekvátní! To by si mohli naši kynologičtí pardálové za naší pomoci pěkně užít!“

Takže hlavním „pachatelem“ je tedy Jirka Tichý a kdo v tom jede dál? Mohla byste nám trochu poodhalit organizační tým?

Aha, tak to už jsem vás předběhla výš, když jsem to skoro všechno prozradila. Ano, hlavním aktérem je mezinárodní rozhodčí, hlavní výcvikář SČKNO, majitel Fa Gappay, aktivní figurant, výcvikář, závodník a lékař MUDr. Jiří Tichý. No, a pak má maličkost a také zkušený pořadatel akcí Ing. Karel Černoch. S námi třemi se to vše rozjelo a do kupy se dal základní koncept. Ovšem tím zdaleka nekončíme, protože kdo tuší, jak se takovéto akce pořádají, tak ví, že dále jsou to naši nejbližší z rodin, kamarádi z kynologie a aktivní lidé, kteří umí táhnout za jeden provaz. Věřte mi, že bych šla i do ne desítek, ale i dvacítek v číslech a tak alespoň touto cestou jim s pokorou velmi děkujeme, že jsou s námi.

Předpokládám, že i psi mají dané jisté podmínky pro start a účast. Mohla byste nám je upřesnit?

Mezinárodní mistrovství pro kynologické „pardály“

Jistě, velmi ráda. Pro kategorii IGP1 musí mít pes pouze složenou zkoušku BH nebo BH-VT. V této kategorii však mohou startovat i psi, kteří mají splněné i zkoušky vyšší, např. IGP2, IGP3, ale jim samozřejmě zkouška IGP1 zapsána být nemůže, pouze účast na mistrovství.

Pro start v kategorii IGP3 je opět nutností mít složenou nejen zkoušku BH nebo BH-VT, ale navíc i IGP3 nebo IPO3 alespoň v limitu, což je v každé z disciplín minimálně 70 bodů a celková známka tedy na uspokojivě. Zde závodníci mohou získat i titul nejvyšší – CACT a res. CACT.

Jaká je kapacita celého závodu pro jednotlivé kategorie?

Celkově máme vizi maximálně šedesáti závodníků v celé startovní listině. To znamená třicet startujících pro každou kategorii. Začínáme již v pátek a ukončení závodu je naplánováno na neděli.

Určitě máte připravený i nějaký doprovodný program pro závodníky, mám pravdu?

Doprovodné programy zatím ladíme. Fantazie je veliká, přizpůsobíme se i během závodu právě startujícím, a tak snad v komentátorské dvojici vymyslíme nějaké  zábavné obohacení, aby pořád panovala skvělá nálada. Vše se také odvíjí od počtu závodníků a harmonogramu akce.

A večírek? No, jasněěěě, TEN MUSÍ BÝT a MUSÍ být takový, na jaké právě naši zasloužilí a dlouholetí pejskařští přátelé pamatují. Jistě bude hudba, tanec, zmíněný program a během večírku i tombola. Ovšem co bude hlavní výhrou, to zatím nemohu prozradit. Dobré pití a jídlo, které k atmosféře letní pohody a setkání přátel patří, je jasné.

A večírek? No, jasněěěě, TEN MUSÍ BÝT a MUSÍ být takový, na jaké právě naši zasloužilí a dlouholetí pejskařští přátelé pamatují!

Zatím jsme se ještě nedostaly k zázemí soutěže. Prozradila byste nám, kde se mistrovství bude konat a jak je to s ubytováním?

Mezinárodní mistrovství pro kynologické „pardály“

Soutěž bude probíhat ve známém fotbalovém areálu v obci Suchdol nad Odrou, blízko dálnice a města Nový Jičín (Severní Morava). K dispozici je i zastřešená tribuna, hřiště pro děti, sociální zařízení, možnost právě cateringu, a i stánku s obchodními věcmi a suvenýry. Ihned vedle se nachází kulturní středisko, kde bude probíhat zmíněný večerní program. Ubytovací možnosti jsou všude v okolí, konkrétně různé penziony i kempy s přiměřenou dobou dojezdu.

Mohla byste nás seznámit s nominací rozhodčích a figurantů?

Začnu tedy rozhodčími. Hlavním rozhodčím bude Vladimír Košťál a závodníci se s ním „potkají“ v disciplíně stop. Naše pozvání přijali také dva zahraniční posuzovatelé. Slovenská rozhodčí Jana Kucková bude hodnotit poslušnosti a německý rozhodčí Dirk Stock bude posuzovat oddíl obran.

A figuranti? Po pečlivém zvážení věříme, že jsme vybrali ty nejlepší svou prací a i vnímaví vzhledem k cíli akce. Pavel Soukop, mezinárodní figurant ČKS a také mezinárodní figurant Jiří Bravenec. Oba mají rovněž veliké zkušenosti s vrcholovými akcemi i v zahraničí, či figurováním takových akcí jako je třeba mistrovství světa.

Závod je velice dobře vymyšlený a určitě si získá mnoho pozornosti. Zajímalo by mě tedy, zda byste ještě uvítali podporu dalších sponzorů a co mohou případně firmy udělat pro, aby se do akce mohly tímto způsobem zapojit?

Velmi děkuji za tuto otázku. To, co se vám a veřejnosti pokusím přiblížit, je stěžejním pilířem celé akce! Myšlenka toho, aby si kynologičtí senioři užili tento víkend, závodní atmosféru, setkání s těmi, které léta neviděli a s přihlédnutím k situaci spojené s COVIDem, je právě podpora těch, kteří se s námi na této akci mohou podílet, proto se tak nějak vyhýbám slovu sponzoři. Jistě, připravíme hezké ceny…, ALE abychom závodníkům mohli po dobu akce připravit pití a jídlo zdarma v určitém množství, takový all inclusive, dá se říci, potřebujeme právě ty obchodníky, chovatele, kluby a další partnery.

Ideální by bylo spojit se přímo se mnou, či s Jirkou Tichým a probrat možnou spolupráci. Vše je jen na domluvě a to věřím, že mezi námi pejskaři i lze. Veškeré kontakty jsou na našem webu. Ale i pro ty, kteří s námi spolupracují, máme nachystanou malou odměnu. Jsou připravené také vouchery se vstupy, popřípadě tombolou a nabídkou právě cateringu v době akce. Vše máme v různých finančních rozmezích a kdykoli je zájemcům můžeme zaslat. A tímto bych tedy chtěla oslovit všechny, kteří mají snahu, oceňují naši myšlenku a mohou jít do toho s námi, aby mne kdykoliv kontaktovali a už nyní jim děkuji!

Zaujala vás tato akce a rádi byste přispěli nejen finančně? Zde jsou kontakty:

Mezinárodní mistrovství seniorů CACT

MUDr. Jiří Tichý tel: +420724074968

Veronika Staniová tel: +420737 461 128

Ing. Karel Černoch tel: +420731486987

E-mail: mms2021@seznam.cz

Žijeme v nelehké době a může se stát, nedej bože, že se zase zhorší epidemiologická situace. Jste i na toto nějak připraveni? A dokážete již nyní říci, jaké podmínky z hlediska ochrany zdraví budou na závodu nastavené?

Jistě, to vše bereme v potaz. Situaci z epidemiologického hlediska, statistik a lékařství velmi pečlivě sledujeme i díky našim profesním zaměřením. Proto jsme už v zimě věděli, že léto je po více stránkách ideální ke COVID situaci, i k nástupu očkování, vývinu například v celoevropském trendu, proočkování a celkové bezpečnosti akce, veřejnosti a právě seniorům. Ale tím, že nejde něco organizovat, plánovat a podnikat v negativním rozpoložení, jsme plně „pozitivní“ a věříme, že omezení již budou taková, na která jsme schopní se připravit a reagovat. Určitě co se týká vládních a zdravotních nařízení, zvládneme zajistit i například potřebnou administrativou, testy apod. Když se zaměřím na část vaší otázky, jaké budou podmínky, tak to si nedovolím nyní odhadnout, ale jak se zmiňuji výše, i v trendu omezení v těchto dnech jsme připravení vše řešit. Samozřejmě v současné době jde i o počty, a ty by se do té doby měly rozvolnit k vyšším číslům.

Děkuji vám za lákavou pozvánku na akci a určitě se tam sejdeme...

Iveta Panýrková

Foto: archiv Veroniky Staniové

https://mmsenior.webnode.cz

Doporučujeme z našeho e-shopu
Novinka
Sušené krůtí krky
ZB000462
od 20
Novinka
Sušené hovězí plíce
ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce
ZB000453
od 26
Legendy československé kynologie
Skladem
ZB000002
od 129
Novinka
Obojek SOFTY
Vyberte barvu
Obojek SOFTY
ZB000096
od 0
Kam dál ...