Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Sbohem léto – vítej, podzime!

Také se vám zdá, že prázdniny nějak rychle utekly a už tu máme podzim? Kromě toho, že se nám děti konečně vracejí do škol, čeká nás ještě vrchol letošní zkrácené kynologické sezóny. Takže o zábavu a napětí nebude jistě nouze!


Témata: úvodník
Sbohem léto – vítej, podzime!
1.9.2020 4754x Z redakce

I když posledních pár dní je trochu chladněji, ještě nevěřím, že léto řeklo své definitivní sbohem, i když kalendář nám praví něco jiného. Užijme si tedy trochu té změny počasí a využijme jej ke sportování se psy. Nejdříve se ale pojďme podívat na to, co máme za sebou, ale hlavně na to, co nás čeká.

Prázdniny jsou u konce a s nimi se loučí i špicové...

Sbohem léto – vítej, podzime!

Je velká škoda, že je po prázdninách a s nimi odešlo i povídání o špicích. Velice nás těší zpětná vazba na tyto články, ba i některá kritická. Ale o tom to je, dobrá kritika vždy napomůže k vylepšení našeho kynologického magazínu eCanis. A jistě si říkáte, jaké připomínky jsme od vás dostali. Velice rádi vám sem pro zajímavost přidáme jednu zprávu a naší reakci na ni.

E-mail od čtenářky

Dobrý den,

musím říct, že jsem si užívala vaše články o špicích, a dozvěděla jsem se mnoho informací. Co jsem se ale nedozvěděla vůbec, jsou informace o velkém rázu německého špice. To mě hodně mrzí, i ve vztahu k tomu, že o pomeranianech bylo článků několik, stejně tak o vlčích špicech, keeshondech, malých či trpasličích. O středních bylo informací málo, o velkých prakticky nic. Přitom jsou tyto dvě varianty těmi nejpůvodnějšími. A to jak se paní chovatelce Nociarové povedl velký krok k záchraně velkého černého špice nebo jak se objevil velký hnědý poté, co byl několik let považován za vyhynulého, to podle mě stojí za zmínku a pozornost čtenářů. Chápu, že tento ráz není tak atraktivní, ale nemělo by být vaší prací přinášet i informace o třeba ne tak populární, ale stále pozornosti hodné variantě? Čekala jsem stále, jestli se neobjeví nějaký článek o tomto rázu, a musím říct, že jsem docela zklamaná, že jste si na portrét vybrali v tolika případech pomeraniana, keeshonda (možná už brzy ani ne právě německé špice), vlčího špice nebo jeho malé rázy, ale na tu původní, krásnou velkou varietu jste úplně zapomněli. S pozdravem, A. K.

(Pozn. red. – redakčně upraveny drobné gramatické chybky)

 

 

Co my na to...?

Vážená paní K.,

děkujeme za váš názor, kterého si ceníme. Ale není to tak, jak si myslíte. Náš záměr byl opravdu takový, že úterky a čtvrtky plemeni věnujeme a krásně přejdeme od malých až po ty velké. Jenže plán se změnil, a to „díky“ tomu, že, a to mi věřte, není úplně snadné ty rozhovory tvořit. Ne každý je ochoten něco o nich říci. Dokonce jsou i tací (nebudu jmenovat), kteří přislíbili a bohužel to bylo vše. Na naše otázky neodpověděli a to nás velice mrzí.  Já sama jsem si toto rozmanité plemeno vzala na starost a moc se na tu práci těšila. Jenže nakonec jsem  byla více než zklamaná. Je velká škoda, že ne každý je ochoten něco napsat. A všechny chovatele opravdu neznáme. Pokud budete vědět o někom, kdo by byl ochoten rozhovor s námi udělat, budu ráda za doporučení. Ke špicům se rádi ještě vrátíme. Věřte, že mě osobně to velice mrzí.

Za redakci eCanis – Iveta Panýrková

 

Tak to vidíte sami. Ne vždy je to snadné pro vás naše články a rozhovory připravit a vytvořit. Sociální sítě se hemží názory a příspěvky, ale udělat dobrý rozhovor se nedaří vždy úplně snadno. Snad budeme mít u plemene měsíce září větší štěstí.

Co vás v srpnu bavilo nejvíce...?

V srpnu u nás vyšlo na tři desítky článků, byly to rozhovory, odborné články, poradny  a pozvánky. Nejčtenějším srpnovým článkem se stal rozhovor, a to mě osobně velice těší, o špicích s paní Olgou Fidlerovou, který do současnosti shlédlo na 10 600 čtenářů. To je opravdu úžasné číslo a my si vaší přízně velmi vážíme.

 

A zde si článek můžete ještě jednou připomenout:
Špic je osobnost – malý pes s velkým srdcem!
Špic je osobnost – malý pes s velkým srdcem!

Těšili jste se na dalšího z řady německých špiců? Tentokrát vás seznámíme se střední ...

Rozhovory o plemeni

 

Avšak ani další materiály nezůstávají se čteností pozadu. Průměrná čtenost jednoho článku je okolo 5000, což je opravdu nádherné číslo. Moc vám všem děkujeme. A namátkou si dovolujeme připomenout ty nejzajímavější, i když ne třeba nejčtenější.

 

Kynologická záchranařina má smysl! – přes 7000 shlédnutí. Rozhovor s Karlem Šplíchalem, který byl se svým psem Jerrym v Bejrútu, vás opravdu dle reakcí zaujal. A to nás těší.

A jak je vidět, ani pozvánky nezůstávají pozadu, v srpnu jsme vás pozvali na tři akce:

ForPets – začne již tento čtvrtek a u nás jste mohli soutěžit také o vstupenky. Dále jsme vás lákali na obranářský speciál do Studénky a tuto pozvánku vidělo přes 9000 čtenářů a poslední pozvánkou tak trochu na poslední chvíli bylo Saharské ringo. I tak jej za jeden jediný den vidělo přes 3000 lidí.

Co osobně potěšilo mě, i když je to smutné, že vzpomínku na úžasnou dámu naší sportovní kynologie paní Haničku Golhovu si přečetlo více jak 9000 lidí. Udělalo by jí to jistě velkou radost.

Pojďme dál, co nás čeká v září...

Sbohem léto – vítej, podzime!

Již zítra se můžete těšit na portrét nádherného majestátního plemene, které patří do skupiny, jíž jsme u nás doposud možná maličko opomíjeli. Tak to nyní napravíme! Řeč je o plemeni z desáté skupiny FCI, konkrétně o afgánském chrtovi. A toho vám v opravdu skvěle propracovaném portrétu doprovázeném nádhernými snímky představíme již zítra. Scházet nebudou ani rozhovory nejen o plemeni, seriály, poradny, a protože je září, tak také reportáže z některých akcí.

 


 

 

Soutěže jsou u konce, a kdo v nich tedy zvítězil?

S koncem srpna skončilo také pět soutěží, které u nás na eCanis probíhaly. A zde se můžete seznámit se jmény výherců, a třeba se mezi nimi najdete i vy.

Soutěž s nakladatelstvím Naše vojsko o knihu Německý ovčák od Karla Všolka:

 • Markéta Záleská
 • Miluše Šafránková
 • Václav Bureš

 

 

Soutěž s e-shopem Bouda o lízací podložku LickiMat:

 • Klára Braunerová

 

 

Soutěž s Egonem o prstýnek z Brazílie pro milovnice německých ovčáků:

 • Zuzana Škrýbová

 

 

Vstupenky na veletrh FOR PETS:

 • Jiří Votruba
 • Kamila Holubová
 • Pavlína Sedlmaierová
 • Martin Ptáček
 • Markéta Záleská
 • Simona Hráchová
 • Hana Hromádková
 • Zdeněk Hruška
 • Klára Varhaníková
 • Jan Šimek
 • Renata Novotná
 • Jan Novotný
 • Růžena Daňková
 • Ivana Řeháková
 • Míša Raplová
 • Lucie Klusová
 • Maya Marinova

 

 

Prosíme všechny výherce, aby nás kontaktovali na naší e-mailové adrese redakce@ecanis.cz. Je to důležité kvůli doručení vašich výher.

Kde se s námi můžete v nejbližší době potkat?

Sbohem léto – vítej, podzime!

Je nám milou povinností vám oznámit, že pokud nás chcete poznat osobně a třeba si i popovídat, pak máte možnost a to hned zkraje září na našem oblíbeném veletrhu FOR PETS. Budeme tam pro vás jako každoročně od čtvrtka do neděle, to jest od 3. – 6. 9. 2020 PVA EXPO Praha-Letňany. Náš malý stáneček najdete ve vstupní hale! Moc se na vás těšíme!

Měli byste chuť nás sami nějak podpořit?

Sbohem léto – vítej, podzime!

Nedávno nám od jedné čtenářky přišel do redakce nezvyklý dotaz. Jak si nás může předplatit, aby měla přístup ke všem článkům. To nás velice potěšilo, moc jsme jí poděkovali a zároveň informovali o tom, že všechny články jsou u nás přístupné zdarma, stejně tak jako kompletní použití webu. Databáze, inzerce, atlasy atd. A celé nás to vlastně přivedlo i k myšlence, proč vlastně ne? Pokud se vám tedy náš webový portál eCanis líbí, fandíte nám a měli byste chuť nás v naší činnosti také trochu podpořit, pak můžete jakoukoliv částku zaslat na náš účet č. 2201352044/2010. Velmi si vážíme každé podpory a pomoci a předem za ni zdvořile děkujeme.

Velmi vděční budeme i za zasílání amatérských ilustračních fotografií (případně videí) s širokou kynologickou tématikou do našeho archivu. Vzhledem k tomu, že jsme internetový magazín, nemusí být v originální velikosti, stačí nám cca 300 kB. Vaše snímky budou využité k našim článkům, do atlasu plemen apod., samozřejmě vždy s uvedením jména jejich autora a případně i s odkazem na jeho web.

Pozor, prosím!

Pokud jste pořadatelem nějaké kynologické akce a chtěli byste o ní dát vědět ostatním, napište nám do redakce a my vám s propagací rádi a profesionálně pomůžeme.

A já se s vámi pomalu už rozloučím a popřeji dnes hlavně dětem krásný první školní den. A vám ostatním skvělý a úspěšný závěr sezóny, a pokud možno už žádnou další vlnu koronavirové epidemie!

 

Iveta Panýrková
panyrkova@ecanis.cz
redakce@ecanis.cz

Foto: Nikola Kolářová

Sbohem léto – vítej, podzime!
Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->