Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Březen „zalezlí“ budem!

Zaregistrovali jste, že v březnu rozhodně nebudeme zůstávat za kamny, ale spíš doma v karanténě. Je totiž rozhodnuto, že ani tento měsíc se náš život bohužel nevrátí do normálního režimu a přiznejme si, vyhlídky nejsou nikterak růžové. Takže co budete všichni dělat? No, přece číst eCanis! To je jasné, ne?


Březen „zalezlí“ budem!
red. 1.3.2021 2416x Z redakce

Vůbec to nevypadá dobře. Svět je naprosto sevřený v coronavirové pandemii. Z televize, radia, novin a internetu se na nás řítí nepěkné zprávy. Jako by toho nebylo dost, tak i náš největší „orgán“ Českomoravská kynologická unie nám posílá jednu špatnou zprávu za druhou. Pokud bychom měli soutěžit o tom, které slovo od nich slyšíme nejčastěji, pak je to rozhodně „ZRUŠENO“ a v těsném závěsu „přesunuto“ ovšem s otazníkem.

A to není jediné. Výstavy jsou jistě nepříjemné, ale pokud si myslíte, že je to zbytečný „humbuk“ kolem titulů, pak se mýlíte. Ono výstavy potřebujeme do chovu. Stejně jako bonitace nebo svody. Jenže již loni mnoho z nás nezvládlo svého psa uchovnit a letos to nevypadá o nic lépe.

Situace doslova nahrává oněm nepoctivým lidem – množitelům, kteří si vesele vydělávají na prodeji štěňat. Oni nepotřebují splňovat podmínky zařazení psa do chovu. Netrápí je coronavirová krize a stop bonitací. Oni si jen vyplní nějaké dotazníky, které nařídila vláda a vesele si jedou dál. A my poctiví chovatelé jen smutně dáváme sbohem našim chovatelským plánům...

A proto jsme se rozhodli se do tohoto závažného tématu pustit a trochu potrápit naše nejvyšší orgány a chovatelské kluby všetečnými otázkami. Ostatně počkejte si na to...!

Ale k tématu...

Únor skončil! Je to velká škoda, protože nás na eCanis provázel německý boxer a bylo opravdu co číst. Ačkoliv plemeno dnes již moc nepotkáváme, tak jsme se v únoru mohli přesvědčit, že boxeři stále patří mezi pracovní jedničky... A jestlipak si tipnete, který článek byl v únoru tím nejčtenějším? Paradoxně to není rozhovor o boxerech, ale o jednom báječném „bosíkovi“, který oslovil více jak 8000 čtenářů. Inu gratulujeme. Ale boxeři se drží v těsném závěsu.

Ten, který mi splnil sen...
Ten, který mi splnil sen...

Kdo umí, ten umí! To se musí nechat. A v případě beaucerona Saurona to však platí ...

9.2.2021Rozhovory o plemeniRozhovory o výcviku

Co nás čeká v březnu?

Tento měsíc zůstaneme u velkého plemene. Tím, které nás bude provázet, pochází ze slunné Itálie a věříme, že nám trochu toho slunka s sebou přinese. Řeč je o italském cane corso. Portrét plemene pro vás tentokrát připravil dokonce ředitel zoo Tábor pan RNDr. Evžen Korec, CSc. A jako bonus pro vás vytvořil také několik zajímavých odborných článků a studií. Určitě je na co se těšit..

To není vše...

Jak jsme již nakousli, věnovat se budeme také aktuální situaci ohledně rušení akcí a možností jak zbonitovat svého psa. Rozhodně nezapomeneme ani na oblíbené seriály, rozhovory, rady, soutěže atd. Nudit se určitě nebudete...

Výherci lednových soutěží

Soutěž s e-shopem Bouda o klikr  od Karen Pryor vyhrává

 Markéta Nelešovská

 

Soutěž o Carnilove pamlsky pro psy vyhrávají:

Zuzana Dlouhá

Jan Šťastný

Michaela Vrábová

Děkujeme...

Máme velkou radost, že jste tu s námi, že nás čtete, sdílíte či doporučujete. Pokud se vám náš webový portál eCanis líbí, fandíte nám a měli byste chuť nás v naší další činnosti také trochu podpořit, pak můžete jakoukoliv částku zaslat na náš účet č. 2201352044/2010. Velmi si vážíme každé podpory a pomoci a předem za ni zdvořile děkujeme.

            Výzva pro kynologické firmy

Máte bezva firmu, dílnu nebo jinou „instituci“ zabývající se výrobou, prodejem, semináři či čímkoliv jiným souvisejícím s kynologickou tématikou? A chcete o sobě dát vědět tím nejlepším možným způsobem? Pak neváhejte a napište nám do redakce (redakce@ecanis.cz), my se vám obratem ozveme s podrobnostmi.

Přátelé, držte se, buďte pozitivní a hlavně zůstaňte „negativní“!

Iveta Panýrková

panyrkova@ecanis.cz
redakce@ecanis.cz

Kam dál ...