Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Do nového roku pravou nohou!

A je to za námi! Pro mnohé z nás určitě nejhezčí svátky v roce naplněné rodinnou soudržností, odpočinkem, procházkami se psy či posledními tréninky ve starém roce nebo jen prostým lenošením u televize, spoustou milých návštěv a kilogramy snědených dobrot. Dárky jsou rozbalené, sklenička šampaňského o silvestrovské půlnoci vypitá, psi zkontrolováni a konečně se uklidňují...


Do nového roku pravou nohou!

Právě začínáte číst první úvodník nového roku. Po bujarých oslavách přichází den a pro někoho i dva dny volna, než opět vpadneme do každodenního shonu za prací a běžnými strastmi našich životů. Pojďme si ale napřed maličko shrnout, jaký byl rok minulý (2021) a zapolemizovat nad tím, jaký bude rok nový (2022). A samozřejmě vám na konci popřeju naprosto tradičně (a možná i trochu netradičně) klasickými klišé, zkrátka tak, jak si přejí lidé po celé naší zemi, ale i jinde ve světě.

Začněme u eCanis...

Do nového roku pravou nohou!

Redakce vašeho oblíbeného internetového magazínu pomaličku zakončuje své již šestileté období a vrhneme se do roku sedmého. A sedmička je šťastné číslo! Možná by vás také zajímalo, kolik článků jsme pro vás loni napsali a kolik vlastně u nás za těch šest let vyšlo. Inu je to opravdu velice zajímavé číslo. V roce 2021 jsme pro vás vydali celkem 384 článků, které byly zobrazeny. No, ostatně podívejte se sami. Za celou dobu našeho fungování jsme pro vás napsali více jak 2000 článků na různá témata. Na své si tak opravdu přijde každý, ať už jde o někoho, kdo si svého prvního psa teprve pořizuje nebo o někoho, kdo je profesionálem. Najdete u nás stovky zajímavých rozhovorů, reportáží, poraden, profilů plemen a mnoho dalšího.

Vyplatí se být nám věrný

Do nového roku pravou nohou!

Náš kynologický portál je nejen nerozsáhlejším a nejčtenějším magazínem na internetu, ale hlavně je pro čtenáře zdarma. A navíc se nás opravdu vyplatí číst, protože u nás mimo článků můžete také soutěžit. Každý měsíc o něco zajímavého a v prosinci to již tradičně vyvrcholilo. Opět jsme pro vás měli připravenou ojedinělou soutěže s názvem „Adventní kalendář 2021“ a každý den mohl někdo z vás vyhrát pěknou cenu. Některé dny dokonce mohlo zvítězit i více čtenářů. Výherci však již byli vylosováni a bylo jich celkem třicet. Mezi sebe si rozdělili ceny za úctyhodných 39 832 Kč. A to už opravdu stálo za to. Budeme rádi, když nám šťastní výherci zašlou fotografe svých psů a výher, které od nás získali.

Velké poděkování patří partnerům soutěže „Adventní kalendář 2021“. Jsou to:

Kouč pro komunikaci se psy Michaela Drábková, billyshop.cz, CBD Botanics, Dog balls, s.r.o., Czech Black, Tamer.cz, Cattacan, CZArts.cz, Toja Professional, s. r. o., Silver paws, 3+pro psy, Pet 2 Me, Iridog.cz, Naše vojsko, Ecopets, EnteroZOO, Grada, MET konference (Robert Zlocha), Maso pro psy Mořkov, Vafo Praha, s. r. o. (BRIT) a CRnet.cz

Co nás čeká v lednu?

Do nového roku pravou nohou!

V lednu si vám především dovolíme představit malé společenské a zatím stále ještě málopočetné King Charles španěly. Portrét tohoto plemene pro nás velmi ochotně zpracovala slovenská chovatelka Martina Kasanová (CHS Buco Cassanova), se kterou máme připravený i první ze série rozhovorů.  Těšit se však samozřejmě můžete i na další doprovodné rozhovory s chovateli těchto atraktivních a příjemných psíků. Kromě toho se budeme snažit vám jako již tradičně nabídnout pestrou paletu zajímavého čtení na nejrůznější témata. A pozor, do naší pomyslné síně slávy uvedeme další významnou osobnost české kynologie.

Nikdy nezapomínejme!

Do nového roku pravou nohou!

Rok 2021 je již za námi. Těžko polemizovat nad tím, co nám vzal, či dal. Já však osobně za sebe tvrdím, že mi nebo nám toho vzal hodně. Zažila jsem velkou osobní ztrátu, hned v lednu mi odešel tatínek tam, kam se za ním již nemohu vypravit. Tato osobní ztráta je velmi bolestivá. Ovšem na ten lepší nebeský cvičák odešlo i mnoho našich významných a skvělých pejkařů. Určitě osud zamával s chovem německého ovčáka, neboť naše řady opustili dva velice významní chovatelé a posuzovatelé jak výstav, tak i bonitací, a to pan Ing. Jiří Novotný a pan Jiří Šiška. Kdo ví, co bez nich dál s německým ovčákem bude? Jisté ale je, že už to nikdy nebude takové, jako za jejich éry. Opustili nás ale i další. S velkou úctou bych moc ráda zavzpomínala na pana Pavla Beera staršího. Nebojím se nazvat ho velikánem mezi pejskaři. Tento skromný člověk, který vždy ochotně poradil a pomohl, neměl ještě odcházet tam, odkud není návratu. Jeho ztráta nás všechny hluboce zasáhla a možná, že v tomto novém roce přijdou na řadu články, které pro nás napsal, ale my je ještě nevydali, a to hlavně proto, že jeho odchod byl tak bolestivý. Asi nejde vyjmenovat úplně všechny, jejichž pozemský čas se v roce 2021 naplnil a naše další počínání již sledují z druhého břehu, ale můžeme na ně dnes společně zavzpomínat. A pokud budete mít chuť, tak třeba i zapálit svíčku…

Dá se říci, že skoro každý den vidím či čtu na Facebooku smutné zprávy, kdy se lidé loučí se svými čtyřnohými miláčky. Ani oni tu s námi bohžel nejsou navždy. A tak zavzpomínejme také na ně. A za všechny odchozí psí hrdiny (protože každý z nich je naším vlastním hrdinou) bych zde zmínila jednoho, který patří také do síně slávy. Myslím tím psa, který dal světu vědět, že my Češi dobré psy máme.  Není jím nikdo jiný než Qvido Vepeden (11. 3. 2012 – 19. 11. 2021), pes sympatického a skromného Václava Oušky. Pes, který se stal dvakrát světovým šampionem německých ovčáků (World Champion WUSV). Nebojím se ani napsat, že právě tomuto psovi vděčíme za proslavení České republiky a českého chovu v oblasti sportovní kynologie. Qvido se svými výkony a projevem prostě nesmazatelně zapsal do historie. Děkujeme za skvělou reprezentaci!

Pojďme na to...!

Nejspíše vás již vyčerpávám a tak přejdu k poslední fázi novoročního úvodníku a dovolím si vám především popřát. Tak zvesela, přátelé...

Jako první bych vám moc ráda popřála HODNĚ ZDRAVÍ! Protože zdraví je přednější, zdraví je důležité. Bohužel si to mnohdy uvědomíme až v momentě, kdy se nám něco přihodí.

Do nového roku pravou nohou!

Popřeji i HODNĚ ŠTĚSTÍ! Každý hledá štěstí v něčem jiném. Pro někoho štěstí znamená mít kupu peněz, pro jiného hezký dům, rodinu, přátele, mít kolem sebe kupu psů či sbírat vavříny na závodech. Tohle vše je hezké a důležité a já vám přeji, aby se štěstí lepilo na vaše paty v co možná nejvyšší míře.

Do nového roku pravou nohou!

Opravdu ze srdce vám přeji DLOUHÁ LÉTA! Poslední den v roce je pro mě hektický. Vlastně jej nemám ani ráda. Padá na mne tíseň, strach, obavy a cítím se hrozně ustaraně, protože přijde ten děsný ohňostroj, co tak strašně děsí všechna zvířata. Psy utěšíme, ale co si počnou volně žijící živočichové, ptáci nebo třeba srnky? Navíc opravdu nemusím ohňostroje, rachot a křik lidí, kteří pijí jen proto, že se to v tento den prostě má dělat… A když už jste někde, kde je relativně klid a žádné rachejtle a vy jste rádi, že máte psy v klidu, vyběhnou ze sousední chaty opilí lidé, kteří dělají také hluk. Strašné!!! Proto vám, lidé dobří přeji dlouhá léta. Vlastně je přeji nám všem, aby čas ubral na obrátkách. Abychom se všichni stihli v tom všem shonu rozhlížet kolem sebe a přestali být tak zlí a sobečtí.

Do nového roku pravou nohou!

HODNĚ PENĚZ! Já vím, tohle je skutečně otřepaná fráze, ale paradoxně je to právě bohatství, za čím se většina z nás žene. Nové auto, placatá televize, nábytek do předsíně… Mít peněz nadbytek ještě neznamená, že vám přinesou šťastné živobytí. Proto vám přeji, abyste měli v novém roce právě tolik, aby vás to učinilo šťastnými.

HODNĚ LÁSKY! Bez lásky by byl život poloviční. Je však třeba vzít v úvahu, že pokud něco chcete, musíte za to také něco dát. Takhle to funguje. Čím více lásky rozdáte, tím více jí sklidíte. Přeji vám, abyste měli tolik lásky, kolik jen unesete.

No, a jaký, že bude ten rok 2022?

To je zatím ve hvězdách. Já nám všem přeji, ať už nám nikoho nebere. Ať se vše konečně ustálí. Ať jsme k sobě ohleduplnější. Ať se více zamyslíme nad našimi čtyřnohými miláčky. Ale nezapomenu popřát ani to, aby to byl konečně rok splněných přání, optimismu, štěstí a lásky (a co nejméně covidu). Myslím si, že je na každém z nás, jak moc těmto všem věcem půjde naproti.

Šťastný nový rok, milí čtenáři a nezapomeňte, že na eCanis je každý den něco pěkného ke čtení!

S úctou Iveta Panýrková a celý tým eCanis

Foto: Martina Kasanová, pixabay.com

 

Doporučujeme z našeho e-shopu
Legendy československé kynologie
Skladem
ZB000002
od 129
Novinka
Sušené krůtí krky
ZB000462
od 20
Novinka
Sušené hovězí plíce
ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce
ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Vyberte barvu
Obojek SOFTY
ZB000096
od 0
Kam dál ...