Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Rok „hrůzy“ je za námi! Vítej, paní Naděje!

A je to tu!!! Půlnoc nám již odbila a máme tady nový rok! Zda bude dobrý, či špatný, uvidíme… My v redakci však myslíme pozitivně a věříme, že už se snad konečně zablýská na lepší časy! Takže pravou nohou vpřed, milí čtenáři!


Rok „hrůzy“ je za námi! Vítej, paní Naděje!

Doufejme, že vše špatné jsme si vybrali v roce minulém a nyní nás čeká už jen to dobré. A my všichni z eCanis bychom si s vámi nyní rádi dali alespoň virtuální přípitek a poděkovali za přízeň, kterou jste nám i v těžkých časech zachovali. Pozvedněme tedy imaginární číše se šampíčkem a popřejme si společně šťastný nový rok a hlavně hodně zdraví nám všem a pryč už s covidem!

Bilancujeme...

Rok „hrůzy“ je za námi! Vítej, paní Naděje!

Nevím, zda je úplně nutné bilancovat nad rokem minulým, protože to nyní dělají úplně všichni včetně těch, kteří se tím nikdy jindy nezabývali. A proč? Rok 2020 byl prostě jiný. Celý svět zasáhla epidemie coronaviru, a tak jsme se potýkali s něčím, co jsme doposud nepoznali. Když přejdu k naší milované pejskařině, tak bylo zrušeno mnoho kynologických akcí, výstav, bonitací, svodů, soutěží, a to ať těch vrcholových, či jen těch „obyčejných“. Několik měsíců jsme se nemohli ani potkávat na cvičišti se psy, nemohli jsme navštěvovat rodinu a natož pak přátele při tréninku. Všichni jsme z toho již vyčerpaní, ale věřím, že rok 2021 bude jiný – plný naděje...

Kdo na letošních zákazech vydělal nejvíc, jsou určitě naši čtyřnozí přátelé, protože jsme na ně měli celkově víc času a také letošní silvestrovské oslavy nebyly tak bujaré jako v letech předešlých.

Co odvál rok dvacet?

Rok 2020 nám toho opravdu hodně vzal. Vzal nám volnost, radost ze svobodného pohybu, ze sportu, z výstav a vůbec z života takového, jaký jsme doposud znávali. Vzal nám i některé přátele. I to k němu však bohužel patří.

Co nám loňský rok naopak dal?

Rozhodně je to nový pohled na svět a život. Dokázali jsme se vzchopit a jdeme dál. A přesně to je to, co dovedeme nejlépe. Když je nejhůř, umíme se vzchopit a jít dál bez ohledu na to, kolikrát na své cestě upadneme.

eCanis v číslech

Rok „hrůzy“ je za námi! Vítej, paní Naděje!

Máme pro vás pár zajímavých a snad i všeříkajících čísel. Redakce eCanis pracovala, jak nejlépe dovedla, a tak vám v roce dvacet nadělila více než 365 článků. Náš kynologický portál navštívilo přes 2 689 615 návštěvníků. Představili jsme vám velmi podrobně celkem deset plemen, informovali vás o mnoha aktualitách z kynologického světa. Společně jsme se seznámili se zkušenými chovateli, majiteli či sportovci. Nejčtenějším článkem roku se stal článek od Roberta Zlochy „Socializace základ života – 1. díl Formování štěněte“ https://www.ecanis.cz/clanky/socializace-zaklad-zivota-1-dil-formovani-stenete_1520.html?pid=75.

Za uplynulých dvanáct měsíců jsme pro vás měli připraveno celkem 58 soutěží o více než zajímavé ceny. Z toho proběhlo 24 z nich v našem originálním projektu Adventní kalendář 2020, kde jsme vám představili 23 firem s pejskařskými potřebami, krmivem, službami, ale také pár těch zcela nekynologických. V prosinci jsme mezi vás rozdělili ceny v celkové hodnotě 45724,- Kč. A v roce novém pro vás máme připravené další neméně zajímavé soutěže, takže ten, kdo čte eCanis a soutěží, rozhodně neprohloupí...

 

Jména vítězů hry Adventní kalendář 2020 naleznete zde:
https://www.ecanis.cz/aktuality/adventni-kalendar-zname-vyherce-_262.html

A co nás čeká v novém roce 2021?

Rok „hrůzy“ je za námi! Vítej, paní Naděje!

Rozhodně toho ze strany eCanis nebude málo. Po velkých belgických ovčácích, kteří nás provázeli v listopadu a v prosinci, na vás v lednu čeká malý papillon. Připravujeme pro vás mimo klasických rubrik i nějaké nové a zajímavé čtení a projekty. Uvidíme, jak se bude nový rok vyvíjet a zda nám dovolí oblíbené online přenosy z kynologických akcí. A o které se bude jednat, se dozvíte včas na našem portálu www.ecanis.cz. Opět se můžeme společně setkat (pokud vláda dovolí) na pražském veletrhu FOR PETS (25. – 28. 3. 2021), kterého jsme mediálními partnery a nově tam na vás budeme čekat v malém studiu.

eCanis jako mediální partner

V letošním roce bychom měli být mediálními partnery dvou velkých kynologických akcí!

Jako každoročně, tak ani letos nebudeme chybět v termínu 25. – 28. 3. 2021 na veletrhu FOR PETS v pražských Letňanech, bude-li se konat samozřejmě. A potom jsme se stali hrdými mediálními partnery naprosto ojedinělého projektu MET konference, která bude probíhat o víkendu 6. – 7. března 2021. Více se dozvíte v našem článku:

Skvělí čeští trenéři se zahraničními špičkami se představí na MET konferenci
Skvělí čeští trenéři se zahraničními špičkami se představí na MET konferenci

Jsme rádi, že jsme první, kteří vám mohou oznámit, že nás na jaře příštího roku čeká ...

17.12.2020Tam nesmíte chybět

A ještě jedna důležitá věc na závěr!

Rok „hrůzy“ je za námi! Vítej, paní Naděje!

Všimli jste si, že Novela zákona na ochranu zvířat proti týrání prošla nyní určitými změnami? Rozhodně byste měli být v obraze, protože se to týká nás všech! A jak se říká „neznalost neomlouvá“. Více k tématu najdete zde:

https://www.ecanis.cz/clanky/novela-zakona-na-ochranu-zvirat-proti-tyrani_1713.html.

 

Budeme se těšit na vaši přízeň a ohlasy i v tomto roce a za celou redakci eCanis si vám dovoluji ještě jednou popřát hodně štěstí a zdraví do nového roku 2021! 

 

Iveta Panýrková

Šéfredaktorka eCanis

redakce@ecanis.cz

panyrkova@ecanis.cz

Kam dál ...