Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

I v únoru jsme tady pro vás!

Všimli jste si, jak to utíká? Začíná nám už druhý měsíc v novém roce. Měsíc studený a ničím extra zajímavý. A protože se prakticky nic moc neděje, ale vy se chcete určitě dobře bavit, máme pro vás přichystaný celý ranec přínosných článků. Takže nás nezapomeňte každý den bedlivě sledovat!


I v únoru jsme tady pro vás!
red. 1.2.2021 3271x Z redakce

Bohužel ani v únoru nejsou vyhlídky na dění ve společnosti a normální život včetně toho kynologického nikterak růžové. No, uvidíme, co nám přinesou další dny. Snad se konečně dočkáme lepších zítřků a budeme moci dál žít tak, jak jsme byli až donedávna zvyklí. Tedy ještěže máme ty psy, kteří nás nutí udržovat si zdraví nejen fyzické, ale i to PSYchické. Tak hlavu vzhůru!

Než se však pustíme do povídání o tom, co nás v mrazivém únoru čeká, pojďme se podívat na to, co přinesl leden. Celým měsícem nás provázel malý aktivní papillon, který se jen tak neztratí. Pěkně zpracovaný portrét plemene z pera Michaely Holé si u nás přečetlo více jak 2500 návštěvníků. Člověka velice potěší, když se článkem měsíce s největší čteností stane ten, který vypráví příběh malé zachráněné fenky, jež navíc v lednu oslavila své desáté narozeniny. Tento rozhovor zaujmul více jak jedenáct tisíc čtenářů.

Byla zachráněná a stala se záchranářkou!
Byla zachráněná a stala se záchranářkou!

Také vás dojímají příběhy a osudy pejsků z útulků? A zejména ty se šťastným koncem? ...

11.1.2021Záchranářská kynologieOstatní rozhovory

Co nás čeká v únoru?

I v únoru jsme tady pro vás!

Představíme vám plemeno, které stále vyniká elegancí, krásou a pracovitostí, i když v současné době již není minimálně na cvičištích tolik k vidění. V minulosti se řadilo mezi plemena služební a jeho domovinou je sousední Německo. Kdo hádá, že nám v únoru bude dělat milou společnost německý boxer, má pravdu. A vy se můžete v únoru těšit na moc pěkně zpracovaný portrét z „dílny“ Dominiky Hradská.

Téma měsíce

V lednu jsme už maličko nakousli téma vodících psů tím, že jsme nahlédli do jejich dávné historie. S vodícími psy se však na „stránkách“ eCanis budeme setkávat také v únoru, protože nás čeká nejen okénko z historie českých vodících psů, ale také se můžete těšit na další lákavé rozhovory z této oblasti...

To však není vše...

V naší síni legend vám představíme nedávno zesnulého a velmi oblíbeného pejskaře a rozhodčího z výkonu pana Stanislava Skálu, podíváme se pod pokličku jednoho speciálního a nyní velmi aktuálního výcviku psů u Celní správy, zavzpomínáme na krásné roky sedmdesáté na svazarmovských cvičištích a samozřejmě nebudou chybět ani oblíbené seriály, rozhovory, poradny, ankety, no prostě vše, nač jste běžně zvyklí.

Výherci lednových soutěží

Soutěž s e-shopem Bouda o směs Super Shaker Lawn

Iveta Chomátová

 

Soutěž o nové konzervy pro psy BRIT PREMIUM BY NATURE

Jana Dubská

Veronika Břízová

Alena Pospíchalová

Nezapomeňte!!!

Během posledních několika měsíců jsme u nás na eCanis několikrát připomínali či upozorňovali na fakt, že 1. února letošního roku vstoupí až na několik ustanovení, která začnou platit později, v účinnost rozsáhlá novela zákona na ochranu zvířat proti týrání. Pro připomenutí vám zde opět vkládáme ony články.

Jaké hlavní změny přináší novela zákona na ochranu zvířat pro chovatele psů a koček?
Jaké hlavní změny přináší novela zákona na ochranu zvířat pro chovatele psů a koček?

Od 1. února letošního roku vstoupí až na několik ustanovení, která začnou platit později, ...

26.1.2021Právo a legislativa

Novela zákona na ochranu zvířat proti týrání
Novela zákona na ochranu zvířat proti týrání

Víte, že Novela zákona na ochranu zvířat proti týrání prošla všemi povinnými instancemi a ...

22.12.2020Právo a legislativa

Děkujeme...

Máme velkou radost, že jste tu s námi, že nás čtete, sdílíte či doporučujete. Pokud se vám náš webový portál eCanis líbí, fandíte nám a měli byste chuť nás v naší další činnosti také trochu podpořit, pak můžete jakoukoliv částku zaslat na náš účet č. 2201352044/2010. Velmi si vážíme každé podpory a pomoci a předem za ni zdvořile děkujeme.

Tímto děkujeme za finanční podporu:

Firma Rabina group, s. r. o.

Aneta Dlouhá

Kalendář akcí pro rok 2021 spuštěn!!!

I když je momentálně naše veřejná sportovní, či výstavní budoucnost ve velké nejistotě, přesto je potřeba akce s dostatečným předstihem nejen naplánovat, ale také šikovně propagovat. Pokud tedy v roce 2021 plánujete jakoukoliv kynologickou akci a chtěli byste, aby se o ní dozvědělo co nejvíce pejskařů, pak neváhejte a zadejte si ji sami do našeho kynologického kalendáře (https://www.ecanis.cz/kalendar.html). Využijete tak jedinečné možnosti propagace a navíc ještě ZDARMA!!! Kalendář je u nás hojně navštěvovaný a od letošního roku bude rovněž automaticky vypisovat aktuální akce na hlavní stránce našeho webu. Máte k tomu nějaké dotazy? Pak zavolejte nebo napište!

Výzva pro kynologické firmy

Máte bezva firmu, dílnu nebo jinou „instituci“ zabývající se výrobou, prodejem, semináři či čímkoliv jiným souvisejícím s kynologickou tématikou? A chcete o sobě dát vědět tím nejlepším možným způsobem? Pak neváhejte a napište nám do redakce (redakce@ecanis.cz), my se vám obratem ozveme s podrobnostmi.

Přátelé, držte se, buďte pozitivní a hlavně zůstaňte „negativní“!

Iveta Panýrková

panyrkova@ecanis.cz

redakce@ecanis.cz

Kam dál ...