Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Šťastný Nový rok a co nás v něm čeká...?

Milí čtenáři, v prvé řadě bych vám ráda poděkovala za vaši přízeň a pozornost, kterou věnujete čtení našich článků, za čas, který zrovna nyní trávíte u tohoto úvodníku, ale také za to, co jste v tom odchozím roce udělali pro své milované pejsky a lidi ve svém okolí. Jistě toho nebylo málo...


Šťastný Nový rok a co nás v něm čeká...?

Bilancujeme…

Šťastný Nový rok a co nás v něm čeká...?

Rok 2019 se stal právě minulostí, a zda dobrou, či špatnou, je asi na zvážení každého z nás. Za naši redakci musíme přiznat, že pro nás to byl rok velmi úspěšný. V září jsme dosáhli milionté návštěvnosti a toto číslo stále strmě stoupá a vy nám v tom dosti pomáháte. Sdílíte naše články na Facebooku, komentujete je a hojně nám píšete do redakce. A my z toho máme opravdu radost.

 

Věříme, že silvestrovské oslavy pro vás nebyly příliš bujaré a nesly se ve znamení tolik potřebného klidu pro všechna vaše zvířata. Doufáme, že to v rámci možností zvládla. 

Co nám rok 2019 vzal...?

Tak jako láska, štěstí a radost patří k životu, tak k němu bohužel patří i smrt. A ta neušetřila ani významné osobnosti z kynologie. Nás pejskaře zasáhla mnohá ztráta skvělých lidiček z našeho okolí. Přišli jsme tak nejen o skvělé kamarády, ale také o jejich přítomnost, moudra a zkušenosti, které nám nezištně předávali. Mnozí z nás také ztratili své milované psí kamarády. Ta bolest v srdci je veliká a z vlastní zkušenosti vím, že to nikdy úplně bolet nepřestane. I na tyto pejsky pamatujeme a máme pro ně přichystanou speciální rubriku „Nekrology“. Pokud byste se chtěli se svým čtyřnohým parťákem rozloučit i touto cestou, napište nám o něm... Pojďme ale na to veselejší...

Co nám ten rok 2019 naopak dal?

Šťastný Nový rok a co nás v něm čeká...?

Rozhodně toho bylo mnoho. Nová štěňata, děti, přátele, úspěchy, zkušenosti, lásky a tak dále, a tak dále... Jmenovat by se toho dalo mnoho. Mezi nejdůležitější události však určitě patří mezinárodní uznání dvou českých plemen – chodského psa a pražského krysaříka a také to, že v prosinci byl zvolen nový předseda Českého kynologického svazu – pan Václav Kejř. Za zmínku také rozhodně stojí i jeden smutný fakt. Koncem roku se poslanecká sněmovna zabývala novelou zákona na ochranu zvířat proti týrání a předkládaný návrh bohužel o pouhých šest hlasů neprošel. Tak snad příští rok snahy iniciátorů těchto změn nijak nepoleví.

Trochu čísel závěrem...

Na eCanis jsme vám v uplynulém roce přinesli celkem 354 článků, rozhovorů a reportáží. Náš kynologický portál navštívilo 1 689 615 návštěvníků. Představili jsme vám 11 portrétů plemen, informovali vás o mnoha aktualitách z kynologického světa. Společně jsme se seznámili se zkušenými chovateli, majiteli či sportovci. Připravili jsme pro vás 12 soutěží s firmou VAFO Praha, a. s., a bylo toho mnohem více. Nejčtenějším článek roku 2019 se stal jeden z dílů seriálu První pomoc psa – První pomoc při otravách jedem na krysy, který si přečetlo více jak 18 000 čtenářů. Nejčtenějším seriálem se stal seriál „Stopujeme přesně“, kdy průměr četnosti jednotlivých dílů dosahuje na čtrnácti tisíc.

A co nás čeká v novém roce 2020?

Rozhodně toho ze strany eCanis nebude málo. Celým lednem nás bude provázet plemeno kavalír King Charles španěl a vy se již nyní můžete těšit na opravdu netradičně, ovšem skvěle pojatý portrét z pera Míši Čermákové. Připravujeme pro vás mimo klasických rubrik i nové a zajímavé čtení. Již v lednu se můžete těšit na novou rubriku Historie psích sportů a Legendy československé kynologie. Budeme si více připomínat střípky z minulosti. Připravujeme online přenosy z kynologických akcí – o které se bude jednat, se dozvíte včas na našem portálu www.ecanis.cz. Nově pro vás připravujeme nevětší a nejpřehlednější  databáze všech služeb kolem psů. 

Máte psí hotel, školu, veterinární kliniku, kadeřnictví, či provozujete fyzioterapii a jiné služby pro psy? Neváhejte nás kontaktovat! My vás do naší NEJVĚTŠÍ databáze v ČR a na Slovensku rádi přidáme. Na podmínky se můžete zeptat na naší e-mailové adrese: redakce@ecanis.cz nebo na tel. 722 613 220.

Připravujeme pro vás další novinku a to zcela nový Atlas plemen psů. Ten bude připravený pro naše čtenáře koncem ledna 2020 a najdete v něm mimo jiné i velmi zajímavé informace nejen o plemeni, ale také o jeho chovatelských klubech. Vše tak bude přehledné a na JEDNOM místě.

Máte chovatelskou stanici a chtěli byste se stát součástí našeho Atlasu plemen a být vidět ihned u daného plemene? Není nic jednoduššího, než se na nás obrátit a zeptat se konkrétní podmínky. Kontaktovat nás můžete na e-mailové adrese: redakce@ecanis.cz nebo na tel. 722 613 220.

Nově pro vás...

Šťastný Nový rok a co nás v něm čeká...?

Dovolte nám, abychom vám představili naše nové partnery. Určitě každý dříve narozený pejskař zná nakladatelství Naše vojsko, které před rokem 1989 vydalo ty největší knižní kynologické perly, jaké kdy spatřily světlo světa. A právě s nimi pro vás od ledna 2020 chystáme soutěž o některé publikace, které by ve vaší domácí knihovně určitě neměly chybět. Těšíte se? Sledujte tedy náš portál! O první knihy si budete moci zasoutěžit již v půlce ledna. Více o všem, co vás čeká, se dočtete v lednovém rozhovoru s ředitelem nakladatelství JUDr. et PhDr. Emerichem Drtinou, dr. h. c.

 

Dalším naším novým partnerem se stal internetový portál Nová večerní Praha. Velice se na vzájemnou spolupráci těšíme a celý projekt vám opět představíme prostřednictvím rozhovoru s šéfredaktorem těchto novin panem Pavlem Frymlem.

 

A protože my lidé od psů máme rádi i koně a nejeden z nás si pobyt v sedle rád dopřává a na druhou stranu rovněž většina majitelů koní vlastní zase psy, domluvili jsme se na spolupráci také s internetovým magazínem iKůň. Vždyť psi a koně tak nějak patří dohromady. A samozřejmě vám nabídneme i rozhovor s šéfredaktorkou Zdeňkou Motyginovou.

A ještě dvě důležité věci na závěr!

Ode dneška platí pro všechny majitele psů povinnost mít svého psa staršího šesti měsíců očipovaného. A další novinkou, kterou nám nový rok přináší, je povinnost hlásit tři a více fen v držení jednoho majitele. Více o tom se u nás dočtete rovněž v průběhu ledna.

 

Budeme se těšit na vaši přízeň a ohlasy i v tomto roce a za celou redakci si eCanis si vám dovoluji ještě jednou popřát hodně štěstí a zdraví do nového roku 2020!

 

Iveta Panýrková

Šéfredaktorka eCanis

redakce@ecanis.cz

panyrkova@ecanis.cz

 

Foto: Adéla Tůmová, Nikola Kolářová

Kam dál ...