Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Herpes virus

Herpes virové onemocnění (CHV – canine herpes virus) je akutní virové onemocnění, které známe jak ze života lidí, tak i ze života šelem psovitých a je rozšířené po celém světě. Infekce je častou příčinou neplodnosti, potratů a úhynů celých vrhů malých štěňat.

Virus je nebezpečný především pro sající štěňata a způsobuje jejich náhlé úhyny. Uvádí se, že CHV patři mezi hlavní příčiny úhynu štěňat následkem infekčního onemocnění. Rovněž tak ale postihuje dospělé jedince, kde napadá respirační systém a především reprodukční orgány (feny) , jejichž následkem jsou sterility, potraty a porody málo životaschopných mláďat. Dospělí jedinci většinou klinicky neonemocní. Pokud se přeci jenom příznaky onemocnění objeví, jde především o zánětlivé onemocnění penisu a předkožky nebo pochvy či se projeví coby nachlazení. Vše většinou samo odezní. Infekce ale zůstává dál skrytá a takoví jedinci mohou být celoživotními přenašeči viru. 

Herpes virus CHV není přenosný na člověka, citlivé jsou pouze psovité šelmy (tedy není na místě strach z  přenosu třeba na děti, kočky).

Výskyt: Herpes virus

Někdo to rád horké

SOUTĚŽ O BRIT FUNKČNÍ PAMLSKY PRO PSY

I tento měsíc jsme si pro vás připravili soutěž ve spolupráci se značkou krmiv pro domácí mazlíčky Brit. Tentokrát můžete vyhrát funkční pamlsky pro psy.

Soutěž o konzervy pro psy Brit Fresh

Také tento měsíc jsme si pro vás připravili soutěž ve spolupráci se značkou krmiv pro domácí mazlíčky Brit. Tentokrát můžete vyhrát balíček Brit Fresh konzerv pro psy.

... přejít na aktuality