Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Dogdancing

Česky se výraz překládá jako tanec se psem. Jedná se o kynologický sport, v němž pes pod vedením psovoda provádí sérii cviků v rytmu hudby. Jeho "kolébkou" je Spojené království, kde vznikl z klasické poslušnosti.

Dělí se do čtyř divizí, v nichž se také soutěží:

A (Musical Dressage) – spočívá v plynulém pohybu psa přesně do rytmu hudby. Jsou zde poměrně složité cviky, pes musí být elegantní a ladný, to samé platí o psovodovi.

B (Heelwork to Music) – neboli práce u nohy na hudbu. Většina prvků předvedených v této divizi musí být provedena u nohy psovoda. Tato divize také vznikla jako první, a to z obedience (poslušnosti).

C (Freestyle) – divácky nejoblíbenější divize. Vystoupení by mělo tvořit nějaký příběh, či být postaveno na nějakém motivu.

D (Tanec se psem) – náročná divize, kde musí psovod tančit a přitom ovládat psa. Do této divize je potřeba mít spolehlivé a vyrovnané zvíře.

Soutěžící jsou oblečení v kostýmech a jedná se sktutečně o velmi atraktivní show.

Kontakt: http://www.dogdancingclubcr.cz/

 

O pojmu se píše v článcích:


Někdo to rád horké

Soutěž o konzervy pro psy Brit Fresh

Také tento měsíc jsme si pro vás připravili soutěž ve spolupráci se značkou krmiv pro domácí mazlíčky Brit. Tentokrát můžete vyhrát balíček Brit Fresh konzerv pro psy.

Výběrové soutěže IGP 3 pro rok 2021 ZRUŠENY!!!

Jak bude sestaven žebříček pro přímý postup?

... přejít na aktuality