Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

FITMIN DOG SUMMER GAMES

Také se svým psem rádi měříte své síly s ostatními týmy v atraktivních a nápaditých soutěžích? Pak byste se mohli v půlce září vypravit na Plzeňsko a vyzkoušet si FITMIN DOG SUMMER GAMES, které si vám na následujících řádcích dovolíme podrobněji představit…


FITMIN DOG SUMMER GAMES
red 16.8.2023 1751x Tam nesmíte chybět

Dva dny letních psích her ve vodě i na souši budou probíhat v termínu 13. – 17. 9. 2023 v okolí hráze vodní nádrže Hracholusky na severním Plzeňsku. Jedná se o první ročník letních psích her, které jsou pořádané výcvikovou školou SAR-DOG.CZ ve spolupráci se Záchrannou brigádou kynologů Královéhradeckého kraje, za technické podpory VZS ČČK a obce Líšťany. Akce je organizována díky generálnímu sponzorovi, společnosti Fitmin (Dibaq, a.s.) a dalším partnerům, Kostka, Běhej se psem.cz, PhysioDOG… a také mediálním partnerům Psí sporty, eCanis.cz, Hasičovo, BEAT Rádio, Kiss Rádio…

Co nás čeká?

FITMIN DOG SUMMER GAMES

V průběhu dvou dnů bude probíhat několik závodů, na které jsou zváni jak soutěžící, tak i diváci, pro které je připraven bohatý doprovodný program. Největším závodem je mezinárodní EURO CUP RH-W 2023. V tomto závodě je možné sledovat, jak pes zachraňuje tonoucího, donese záchranné pomůcky, vleče loď, psí poslušnost na souši nebo například vytrvalostní plavání. Tento závod je pořádán pod záštitou Záchranné brigády kynologů Královéhradeckého kraje. Výkony psů budou posuzovat IRO rozhodčí Pavel Šabacký a národní FCI a SZBK rozhodčí Michal Svoboda. Pavel reprezentoval KZJ ČR a získal 3. místo na Mistrovství světa záchranných psů v roce 2007 v Rakousku. Michal zvítězil se svým retrívrem Koudym na Mistrovství světa záchranářů – kynologů, rovněž v Rakousku, v disciplíně vodní práce.

Nejnáročnějším závodem bude IRON SAR-DOG.CZ 1-10-10, což znamená 1 km plavání se psem, 10 km na koloběžce se psem a 10 km běh se psem. V České republice není v současné době ani delší, ani náročnější psí závod. Nicméně tento závod i přes svoji náročnost má i své kratší alternativy.

Naopak nejsnadnějším závodem je Charitativní běh pro psí útulky, ze kterého je celých 100% výtěžku věnováno právě psím chlupáčům. Zajímavým závodem je Dog Biatlon 2-2-2, což znamená, že si závodník se svým psem zaběhne 2 km, poté střílí ve stoje laserovou puškou na cíl, následují další 2 km, po kterých je opět střelba, tentokrát vleže, a poté už závodníky čekají poslední dva km běhu do cíle. Nebo Dog relay-race 2-2-2, což je štafetový závod překážkového běhu pro tříčlenné kynologické týmy na 3 x 2 km. Do závodů jsou již přihlášeni účastníci nejen z České republiky, ale také z Polska, Německa, Thajska nebo Slovinska.

Za celou akcí stojí profesionál

FITMIN DOG SUMMER GAMES

FITMIN DOG SUMMER GAMES organizuje a zajišťuje zkušený kynolog Martin Brandner, který s výcvikem psů začal v roce 2004 se svojí labradorkou Bárou. Od té doby do psí rodiny přibyly ještě chesepeake bay retrívr Gina, laekenoiska Adelaide nebo fenka Českého fouska Roseberry. Martin je členem Záchranné brigády kynologů Královéhradeckého kraje, Psovodi SDH Liteň a České a Slovenské etologické společnosti. Má složené nejvyšší zkoušky záchranných psů v ČR pro praktické nasazení – Atest MV ČR ve speciálním vyhledávání pohřešovaných osob v terénu a Atest MV ČR ve speciálním vyhledávání osob v sutinách. V roce 2013 založil SAR-DOG.CZ, což je škola nejen pro psy, ale hlavně pro jejich majitele, aby svým čtyřnohým přátelům dokázali porozumět, číst jejich chování a aby je dokázali cvičit. Škola je zaměřena na výcvik sportovní i praktické záchranařiny, sportovní poslušnosti, spolupráce psa s psovodem a noseworku. Prošlo jí stovky psů. V roce 2022 spustil projekt s názvem Hledání psího světa, který hledá odpovědi na otázky ohledně výcviku v neurobiologických podkladech chování psů. Hledání psího světa jsou semináře, přednášky či modelové situace.

Více podrobností a přihlášky zde:
https://www.facebook.com/events/kemp-keramika-hracholusky

 

Red.

Foto: archiv organizátorů

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->