Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Hubneme do plavek II!

Zaujaly vás pozvánky na dogtrekking, které jsme vám přinesli v minulém týdnu? Tak dnes tu máme hubnutí vpravdě efektivnější. Pojďme se společně podívat na canicross a kam za ním!


Hubneme do plavek II!

Pokud máte psa, který má víc energie, než jste schopní vyčerpat běžnou aktivitou, nebo prostě rádi sportujete, potom bude canicross pro vás tím pravým ořechovým! Spolehnout se nejen na sebe, ale také na psa, kterého máte zapřaženého v pase, to není samo sebou, to už vyžaduje jistou dávku porozumění a dobrý vzájemný vztah. A právě o tom společné sportování je. A váš vztah se při této aktivitě bude stoprocentně jen zlepšovat!

Canicross, běh se psem v přírodě!

Hubneme do plavek II!

Podstatou tohoto u nás stále více a více oblíbeného sportu je spolupráce člověka se psem při běhu. Psovod opatřený bederním pásem má psa připoutaného na vodítku s amortizérem, který pro dobro obou tlumí případné nárazy, a pes má speciální, pro canicross určený postroj. Délka trati je volitelná a každý závod se vyhlašuje v jiných kategoriích. Můžete se zúčastnit závodu na deset nebo padesát kilometrů, ale nejčastěji se pořádají takzvané sprinty v délce od čtyř do sedmi kilometrů.

Pořadatelé také většinou dělí závod do kategorií, které rozdělují psovody podle pohlaví a stáří, jakož i podle váhové kategorie psa, stejně jako standardní běžecké závody či maratony.

Pokud jste schopným běžcem a máte ovladatelného psa, doporučuje se napřed nanečisto běhat se psem jen tak na volno, a až časem si pořídit vybavení a začít postupně trénovat v tahu. Pokud vám to připadá složité, tak dobrou zprávou je, že společných canicrossových tréninků u nás stále přibývá a tak se můžete s důvěrou obrátit na zkušenější psovody, kteří vám v začátcích rádi pomohou. Dobrým pomocníkem vám budou webové stránky https://www.rozbehamecesko.cz/canicrosscesko/ nebo

https://www.behejsepsem.cz/spolecne-treninky/

A když už se budete cítit, můžete vyrazit rovnou na závod! A kam? Je jaro, a to běžcům vyloženě přeje. V následujících dvou týdnech to bude opravdu nabitý program!

Nemojovský kros 

Hubneme do plavek II!

Kdy: 7. 5. 2022 8.00 hod.

Kde: Nemojovský kros (Poblíž Dvora Králové nad Labem)

Kategorie: dělí se na muže a ženy a tři váhové psí kategorie. Startovat můžete v čistě běžeckém závodě, v bikejöringu nebo na koloběžce!

https://www.facebook.com/events/1386211571809997

Český kros Moldava jaro

Kdy: 8. 5. 2022                

Kde: Horská chata Mikuláška, Mikulov v Krušných horách (ano, není to ten na Moravě, takže o vinný sklípek asi přijdete, budete muset vyrazit směrem na Teplice)

Trasy: 3,5km, 11km, 10km

https://ceskykros.cz/moldavajaro/

Kaolin Dog Race Spring 2022

Hubneme do plavek II!

Kdy: 14. 5. 2022              

Kde: Sokolov, Karlovarský kraj

Tento canicross je tak trochu adrenalinový a nejde jen o běh, ale také o absolvování různých, někdy dost zajímavých, překážek. Chybět nebude ani bláto a trocha vody či zajímavého terénu.

https://dirtydogchallenge.cz/kaolin-dog-race-spring/

 

Běh za Briliantem

Kdy: 14. 5. 2022    

Kde: Petrovice, Týniště nad Orlicí (Královéhradecký kraj)

Trasy: rodinný běh (400 m), dětský běh (800 m), 5 km a 10 km
Canicross 5 km a 10 km

https://www.facebook.com/events/s/beh-za-briliantem/328132545868448/

ÚŠTĚKaný běh 2022

Kdy: 14. 5. 2022

Kde: Jezero Chmelař v Úštěku (Ústecký kraj)

Kategorie: Dělí se na dospělé muže a ženy, trasa je dlouhá 4,7 km. Pro juniory je připravená trasa v délce 1,2 km a zúčastnit se mohou i děti, na které čeká trasa o délce 600 m.

https://www.facebook.com/events/4821223884663658?ref=newsfeed

Extreme Dog Race Military

Kdy: 21. 5. 2022

Kde: Tankodrom Milovice

Kategorie: Tohle bude další adrenalin, jak sám název akce napovídá. A těšit se můžete nejen na běhy rozdělené do kategorií podle věku a délky trasy (11 km, 6 km a XX km), ale také například na běh dvou běžců s jedním psem.

https://dograce.cz/index.php/zavody/military-tankodrom-milovice-21-5-2022

Mukařovský pes – 2. ročník

Hubneme do plavek II!

Kdy: 21. 5. 2022          

Kde: Mukařov

Kousek od Prahy, resp. od Říčan na vás čeká závod v délce 3-4km, pro děti bude trať zkrácená na 1km. Kategorie se dělí na ženy a muže a psy do a nad 15kg.

https://www.pintadita.cz/mukarovsky-pes-21-kvetna-2022/

Štafetový Sokolík 2022

Kdy: 21. 5. 2022   

Kde: Zámek Lemberk, Jablonné v Podještědí

V čem že je ta štafeta? Trať o délce 3,5 km je určená pro všechny tři týmy, soutěžit se bude v canicrossu, bikejöringu a také na koloběžce! Pro juniory a děti bude trasa o něco kratší.

https://www.facebook.com/events/361843999051586

Jedna zajímavá pozvánka je tu pro vás na následující víkend i na Slovensko!

Nocturno Trail a Červenokamenský canicross

 

Hubneme do plavek II!

Kdy: 4. – 5. 6. 2022

Kde: Hrad Červený Kameň – Častá (Modra, kousek od CZ hranic)

Trasy: 5 km, kategorie muži, ženy a junioři

Závod probíhá pod záštitou Slovenského Klubu chovateľov československého vlčiaka, ale je otevřený pro všechna plemena!

https://www.facebook.com/events/655666102193739/?ref=newsfeed

 

Katka Houšková

Foto: Hana Skolková, Vendula Pekárková, Lucia Šteinerová

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->