Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Druhý říjnový pátek to propukne!

Víte, že ve Studénce se sejdou ti nejlepší z nejlepších obranářů u nás? Měřit své síly si přijedou jak psi od policie a vězeňské služby, tak i psi civilní. A co vy? Nechtěli byste to také zkusit? Máte šanci – přihlášky jsou zatím otevřené...


Druhý říjnový pátek to propukne!

A je to tu! Další ročník Obranářského speciálu SKP Ostrava Studénka je zde – konečně. Pokud patříte mezi ty, kteří vyhledávají tento typ závodů, pak si jej nemůžete nechat ujít. Obranářský speciál bude letos slavit 25 let a bude to opět pořádána jízda! Tak co říkáte, přidáte se?

Pro naši redakci je opravdovou ctí, že může i letos být přítomna jako host při tomto skvělém závodě ve Studénce. Ačkoliv se jedná už o 26. ročník, tak my u toho letos budeme „teprve“ potřetí. Již nyní se upřímně těšíme na skvěle zorganizovanou akci a fantastický tým lidí kolem. A pokud bydlíte až na druhé straně republiky, nezoufejte. Závod vám zprostředkujeme online – ostatně jako vždy.

Těšit se tak můžete na výsledky, fotografie a videa, která budeme přenášet na našem Youtube kanálu a také přímo na našich stránkách. A pro ty, kteří nevědí, o co jde, zde máme malou upoutávku. Osobně vás totiž se vším seznámí ředitel celé akce Mgr. Petr Kozák.

Pane Kozáku, my dávno víme, že působíte jako ředitel této soutěže již od jejího zrodu, což bude letos, nepletu-li se, dvacet pět let…

Ano, je to tak. I když to možná bude vypadat trochu zmateně, ale letos se opravdu jedná o 26. ročník, ale pokud se to vyjádří v letech, tak je to tento rok dvacet pět let od jejího zrodu.

Druhý říjnový pátek to propukne!

Dvacet šest let – to už není jen závod, to je tradice, která má své jméno a na kterou se sjíždí psovodi z různých koutů naší země. Pro koho je tedy toto klání určeno a vzpomenete si ještě na někoho, kdo dorazil z opravdu velké dálky?

Vzdávám se..., napadá mě jen okřídlené „od Šumavy k Tatrám“ nebo od Zemplínské Šíravy k Ústí nad Labem…

Závod je postavený hlavně pro psy z praxe, ale my víme, že je otevřený i, jestli mohu použít to slovo, pro „civilní“ psovody, kteří zde hrdě bojují po boku těch služebních. Kdo z civilních psovodů vás kdy oslovil tím, jaký výkon zde předvedl?

Jednoznačně to jsou dva členové našeho klubu, a to Ivo Maňák a jeho Fanto Bacara alias Falko a Vladislav Zindler s Montym z Hückelovy vily. Každý, kdo jen trochu sledoval v minulosti naši soutěž, ví, o kom tady píšu. Byli to úžasní psi, kteří se pyšnili každý hned několika tituly z našeho speciálu.

Pojďme se trochu podívat na to, co závodníky čeká. Jak tedy závod probíhá a které disciplíny jsou pro soutěžící připravené?

Druhý říjnový pátek to propukne!

Propozice se skoro vůbec nemění již několik let a i přesto je to pro mnohé velice obtížné. Ono jinak to vypadá na papíře a jinak ve skutečnosti. Ve zkratce je poslušnost podle našeho Národního zkušebního řádu ZVV1. Ovšem zajímavé jsou obrany. Začátek je hned v pátek večer, kdy bude probíhat noční práce v podobě zadržení prchající osoby. A co je opravdu divácky oblíbené, je zadržení osoby, která se snaží vyhnout se střetu. Je neuvěřitelné, jak se s tímto někteří psi dokáží poprat. (Více o soutěži naleznete v propozicích na stránce akce. Pozn. red.)

Jaký byl ten loňský ročník okem psa Kurta, si můžete přečíst v tomto článku.
Ostře a naruby...
Ostře a naruby...

Je tma! Ze vzduchu je cítit ten známý pach stoupajícího napětí. Hustotu tmy z dálky ...

Reportáže

A kdo bude závod posuzovat? Představil byste nám, prosím, pozvané rozhodčí?

V pozici hlavního rozhodčího už několik let vystupuje pan Jiří Ščučka a spolu s ním pak výkony posuzují zkušení kolegové z praxe napříč ozbrojenými sbory. Veteránem v oblasti posuzování je u nás bezesporu Dalibor Klement, který je s námi také od samého začátku soutěže.

Druhý říjnový pátek to propukne!

V minulosti se zde vždy představili opravdu špičkoví figuranti. Jmenovat mohu například Jiřího Ščučku, který v prvních ročnících figuroval a v současnosti funguje jako rozhodčí. Kteří drsní chlapci se nám ale v roli figurantů předvedou letos?

Figuranti jsou pro takovou soutěž zajisté velmi důležití, již po několik let s námi úžasně spolupracují skvělí Libor Kostera a David Polzer, pozadu nezůstává ani jejich mladší kolega Michal Řehoř, další nám pomáhají v revírech. Obdivuji na nich jejich odhodlanost, s níž jdou do každého střetu se psem, vyzařuje z nich osobnost, která se nemusí schovávat za rachotícími barely…

Ani nevím, o čem mám mluvit dříve. Mě osobně se líbí průběh celého závodu, jeho zázemí a lidi, kteří tam s vámi jsou. Ale zajímalo by mě, zda i letos budete vyhlašovat disciplínu „blokace osoby“ a mohl byste se pokusit našim čtenářům přiblížit, oč jde?

Chci pořád věřit v účelnost tohoto cviku, který je ve světě docela běžným cvikem…

Mění se pro letošní rok nějak propozice nebo jsou stále stejné?

Drobná úprava letos přichází, je to větší důraz na ovladatelnost psa při zákusech, tedy pouštění. Přidáváme jednu pouštěčku do cviku likvidace výtržnosti a pouštěčka sama o sobě doznala jisté změny, což lze vyčíst v propozicích.

V minulých ročnících se pouštění bodovalo celkem ve dvou disciplínách. Kontrolní zadržení s protiútokem: zadržení 40, pouštění 10, a Zadržení prchající osoby: zadržení 40, pouštění 10. Letos se však pouštění bude bodovat ve třech disciplínách – navíc tedy v Likvidaci výtržnosti.

Závod je dvoudenní, jak já říkám, maraton. Začíná již v pátek večer nočními pracemi a končí v sobotu v pozdních hodinách. Je to opravdu jen pro ty trénované, kteří něco vydrží. Máte i pro závodníky nějaké zázemí?

Snažíme se udělat závodníkům příjemné prostředí po všech stránkách, zhodnocení naší snahy bych raději přenechal přímo aktérům soutěže…

Druhý říjnový pátek to propukne!

Sportovní klub policie Ostrava

 

si vás dovoluje pozvat na

 

26. ročník Obranářského speciálu,

 

který se koná 11. – 12. 10. 2019.

 

Více na: www.obranarsky-special.cz

Dvacátý šestý ročník – to je opravdu něco. Ale pravdou je, že bez dobrého týmu by to nešlo. Máte nyní dobrou příležitost vyzdvihnout jejich práci. Tak koho byste chtěl takto veřejně pochválit?

Druhý říjnový pátek to propukne!

Máte pravdu, bez dobrého týmu to skutečně nelze dělat. Mám velké štěstí, že mám kolem sebe spoustu krásných lidiček, kteří se soutěží pomáhají, ať už to jsou přátelé z našeho klubu, z řad rozhodčích, figurantů, sponzorů… Důležitá je pro nás také dlouhodobá podpora vedení našeho policejního ředitelství a podpora zástupců města Studénky. Za ta léta to bylo velké množství lidí, kteří byli a jsou s námi – srdcem a duší… Nerad bych na někoho zapomněl a snad mi ti všichni přátelé odpustí, když vám sdělím jen jednu osobu zcela konkrétně, je to moje žena, která je po mém boku po celou dobu trvání soutěže, má za to můj nekonečný respekt…

Teď jste mě tedy dojal. Asi sen každé ženy být takto krásně pochválena. Nicméně znám mnoho „podobných“ závodů a mám je velice ráda. Myslím, že lidé jsou si tam tak nějak blíž. Musím se však přiznat, že ten váš závod ve Studénce se stává i mou srdeční záležitostí a jestli toto čtou mí přátelé, opravdu jim jej mohu jen doporučit. Nicméně vás poprosím, zda byste k vám mohl sám nějak osobně pozvat nejen závodníky, ale i diváky…

Druhý říjnový pátek to propukne!

Závodníky bych pozval především tím, že si mohou u nás být jisti, že oni a jejich psi jsou pro náš organizační tým tím nejhlavnějším, o co nám tady jde. Jejich pohoda a radost z práce. Vážíme si každého, kdo jde s „kůží na trh“ jen pro to, aby svému psímu parťákovi ukázal co nejvíce z toho, co jej může potkat v jeho praktickém životě. Diváky bych chtěl nalákat především na úžasné výkony psovodů a jejich psů, z nichž většina dnes a denně nasazuje svůj život ve jménu ochrany nás všech. Rovněž bych rád pozval všechny, aby se mohli podílet na naší dobročinné aktivitě, kterou už mnoho let při soutěži pořádáme. Jedná se o podporu Nadace policistů a hasičů, které každoročně zasíláme celý zisk z této doprovodné akce.

 

Děkuji vám za rozhovor a těším se na naše setkání opět ve Studénce.

Foto: K. Šeba

Reportáž psaná při lampičce
Reportáž psaná při lampičce

Tvrdé obrany, odrazy, úhyby a přepady – to vše je součástí Obranářského speciálu SKP ...

Reportáže

Přijďte s námi trhnout loňský rekord!!!

 

Každý, kdo se přijde do Studénky na závod třeba jen podívat, má šanci pomoci. A jak? Během obou dnů si návštěvníci a závodníci mohou zakoupit losy do tomboly za symbolických 30,- Kč. Čeká na vás mnoho krásných cen, avšak to není to podstatné. Co je opravdu důležité, je fakt, že výtěžek z tomboly je určen na dobrou věc a poputuje tak jako každý rok k „Nadaci policistů a hasičů“.

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Pytlopamlskovník eCanis - velký

Pytlopamlskovník eCanis, který je k dispozici v naší nabídce, se vyznačuje jednoduchým a funkčním designem. Může se nosit hned třemi různými způsoby: volně připnutý k opasku pomocí malé karabiny,  jako kabelka přes rameno,  pevně připnutý k opasku. 

ZB000789
od 450
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
MERCH eCanis
Deštník eCanis

Už nikdy nemusíte moknout! Vybavte se do jakéhokoliv deštivého počasí krásným a stylovým deštníkem z naší dílny, který rozjasní každý pošmourný den. Barva bílá s potiskem eCanis a naší sympatické maskotky – maliňačky Dior.

Skladem
ZB000504
250
MERCH eCanis
Výstavní pamlskovník

Malý pamlskovník kolem pasu je vhodný zejména při předvádění psa na výstavách. Využít ho lze ale i při dalších kynologických aktivitách či při běžných procházkách. Ruční zakázková práce, vyrobeno v ČR.

ZB000495
od 250
MERCH eCanis
Pouzdro na mikrotenové sáčky

Textilní pouzdro na sáčky na psí exkrementy – zásobník na pytlíky na psí trus. Díky praktické karabině jej lze zavěsit například na opasek a je tak vždy pohodlně po ruce.

ZB000486
od 125
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->