Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Pět v jednom – to je konference Pejskárium!

Účastníte se rádi různých seminářů a přednášek? Pak tu pro vás máme opravdu luxusní tip! A to rovnou pět různých témat v jednom jediném dni. Nevěříte? Tak čtěte dál…


Pět v jednom – to je konference Pejskárium!
Michaela Weidnerová 10.2.2019 33571x Tam nesmíte chybět

Strůjcem celého tohoto projektu je akční Tereza Hošková, která přišla s unikátním nápadem zorganizovat u nás zcela ojedinělý typ kynologické konference, kde si všichni účastníci rozšíří své obzory hned v pěti různých tematických okruzích. A tak jsme se zeptali…

Terezo, představte nám alespoň ve stručnosti vaši „Pejskárium konferenci“. O čem to celé bude?

Pět v jednom – to je konference Pejskárium!

Pejskárium konference je akce, která v českém pejskařském světě asi ještě neproběhla. Spojuje totiž opravdové odborníky na přednáškách o tématech, která jsou důležitá jak pro pejskaře začátečníky, tak i pro ostřílené kynology. Je to celodenní akce pro všechny pejskaře, kteří se chtějí dál vzdělávat, rozšířit si obzory, poznat nové lidi, vyzkoušet nové věci a posílit svůj vzájemný vztah se psem. Během dne proběhne celkem pět přednášek s odborníky na témata, jako jsou první pomoc a výbava lékárničky, zdravé krmení, výchova, posílení vzájemného vztahu mezi námi a naším pejskem, ale i podpora fyzičky páníčků na procházkách.

Na jaké skupiny posluchačů cílíte?

Celou akci jsem navrhla tak, aby byla užitečná zejména pro ty pejskaře, které nebaví trávit celé víkendy na vzdělávacích seminářích. Ty jsou totiž často velmi zdlouhavé a věnují se pouze jednomu tématu. Snažila jsem se vyjít vstříc lidem, kteří nemají například tolik času a potřebovali by spíše takový základ, shrnutí toho nejdůležitějšího. Stejně tak Pejskárium konferenci vidím jako hodně užitečnou právě pro ty, kteří čas od času na nějaké semináře chodí, ale zajímá je shrnutí, připomenutí nejdůležitějších informací a setkání se stejně naladěnými lidmi.

Co vás vůbec vedlo k myšlence uspořádat u nás něco takového?

Hodně se zajímám o pejsky a osobní rozvoj. Moc ráda navštěvuji akce tohohle typu, kde se můžu vzdělávat a inspirovat, někdo za mě vybere kvalitní řečníky a dostane je na jedno místo. Jenže pro majitele psů se žádná taková akce dosud neuskutečnila. Jsem přesvědčená, že koncept, kdy máte v jeden den na jednom místě přednášky na různá témata okolo určitého zaměření, zatím chyběl.  Přitom v jiných oborech je velmi úspěšný a žádaný. Tak jsem se ho rozhodla vytvořit sama.

Podle jakých kritérií jste vybírali jednotlivé lektory a na koho se vlastně účastníci mohou už nyní těšit?

Pět v jednom – to je konference Pejskárium!

Mým hlavním požadavkem bylo, aby to byli opravdu odborníci, kteří se jednotlivým tématům věnují dlouhou dobu a mají nám všem co předat. Aby to byli lidé, které já sama ráda uvidím, mají přesah a dál sami sebe vzdělávají. Hlavním benefitem takové akce pro účastníky je, že nemusí sami hledat a filtrovat, ke komu na přednášku jít a kam nechodit, kdo je ten, který jim dokáže předat opravdu hodnotné informace. Účastníci se můžou těšit na zkušenou veterinářku Pavlínu Pšeničkovou, která poví něco o první pomoci pejskům a poradí nám, jak vybavit psí lékárničku. Druhým přednášejícím bude Kuba Beran, který bude mluvit o agresivitě a jak ji řešit, ale i tom, jak naplnit potřeby pejska tak, aby se nám s ním pohodově žilo. Dále je na programu přednáška na téma společného soužití, o balancu mezi aktivitou a odpočinkem pro nás i pejska, které se k mé velké radosti ujala Pavla Dušková. Věnuje se nejen tréninku pejsků, ale koučuje i nás - lidi, takže obsáhne přesně to propojení lidí a psů, které jsem hledala. Přednášku na téma „Jak podpořit svoji fyzičku a dobrou kondici na procházkách se psem“ povede skvělý osobní trenér Lukáš Zaspal. Lukáš dlouhá léta trénoval v Británii profesionální sportovce i všechny ostatní, kteří se chtěli dostat do kondice. Na dnešní životní styl lidí kouká z širšího pohledu. Zatímco jiní trenéři se soustředí hlavně na cvičení, Lukáš neopomíjí ani tak důležité věci, jako jsou zdravá výživa a hlavně spánek. Posledním řečníkem je skvělá Pavlína Vazdová, výživová specialistka a odbornice na krmení syrovou stravou. Kdo někdy byl na její přednášce, jistě uzná, že ty její se nikdy neomrzí a člověk se vždy dozví něco nového. Ze skladby přednášejících mám neskutečnou radost a jsem jim moc vděčná, že do toho se mnou jdou, přestože je tento formát úplně nový.

Všimla jsem si, že během přestávek mezi jednotlivými přednáškami budou probíhat i tři různé workshopy. Prozradila byste nám k tomu nějaké podrobnosti?

Říkala jsem si, že když už se budeme vzdělávat a sedět nějaký čas na židli, chce to i nějakou oddechovku. Zároveň by bylo skvělé, kdyby si lidi z konference i fyzicky něco odnesli. Takže se ve workshopech účastníci naučí, jak plést fleecové přetahovadlo, což je super oddychová aktivita a zároveň skvělá hračka pro naše pejsky. Také si umíchají vlastní přírodní odpuzovač hmyzu, který se v nadcházející sezóně určitě šikne.  Budou se moci zúčastnit i workshopu o focení - naučit se jak nastavit foťák pro lepší fotky našich pejsanů a nasbírat tipy v jakých aplikacích se dají upravovat fotky přímo v mobilu.

Mohla byste nás blíže seznámit s časovým harmonogramem celé akce?

Akce proběhne v sobotu 2. března. Tento termín jsem zvolila proto, že v tuhle dobu bývá ještě počasí, že by psa nevyhnal. Páníčci tak mají více prostoru načerpat vědomosti a nastartovat další pejskařskou sezónu s novými impulsy. Začínáme až po deváté hodině, protože řada účastníků pojede i ze vzdálenějších míst. V průběhu dne jsem zařadila několik přestávek, kdy se zájemci budou moci zúčastnit právě zmiňovaných workshopů, užít si skvělé občerstvení od Caterinc (které je v ceně vstupenky), nebo si dát kafe a pokecat s novými tvářemi.

Jako místo konání jste zvolili pražský Impact Hub. Proč právě tady?

Pět v jednom – to je konference Pejskárium!

To je naprosto jednoduché. Hledala jsem prostor, kde se budeme všichni cítit skvěle, který bude velký, vzdušný a světlý. Věřím totiž, že prostředí dělá opravdu hodně. Také mi záleželo na tom, aby tam lidé bez problémů zaparkovali a zároveň se tam snadno dostali hromadnou dopravou - tak odpadnou nervy s řešením cesty. Tohle všechno Impact Hub spojuje a navíc sdružuje skvělé lidi, se kterými je radost spolupracovat.

Je možné vzít si s sebou i svého pejska?

Nad touhle otázkou jsem sama ze začátku uvažovala docela dlouho. Jsem ale přesvědčená o tom, že aby si lidé odnesli z konference maximum, potřebují také svůj klid, aby se mohli soustředit na to, co poslouchají. Neřešit tedy, jestli je chlupáč tahá za vodítko, nervózně kňučí, nebo očůral židli. Proto musí tentokrát účastníci nechat své pejsky doma. Myslím, že jedině tak si to všichni užijeme na maximum.

Plánujete i do budoucna pořádat série takových zajímavých kynologických přednášek?

Pět v jednom – to je konference Pejskárium!

Mám obrovskou radost, jak skvělá odezva na tenhle nápad už nyní je. Ve snu bych si nemyslela, že mě sami osloví další lidé s tím, že se jim ten koncept moc líbí a chtějí mi pomoct a podílet se na celé akci. Že mi fandí, to mne fakt potěšilo. Zároveň je za tímto jedním dnem neuvěřitelné množství práce a času, takže nejde podobnou akci pořádat každý měsíc. Do budoucna by se mi ale líbilo zopakovat podobný formát vždy na jaře a na podzim. Nápadů na témata a přednášející mám stále spoustu.

V žádném případě nepochybuji, že o tuto konferenci bude velký zájem. Zkuste však na závěr nějak nalákat nebo osobně pozvat také naše čtenáře…

Je to tak, místa rychle mizí. Nicméně jestli ještě někdo váhá, určitě do toho pojďte s námi! Já i ti, kteří mi s akcí pomáhají, jsme totiž fakt přesvědčení, že náš pes je šance pro náš rozvoj. Že nám psi do života přinášejí spoustu nových rozhledů, setkání a zážitků. Právě proto bude super, když se všichni stejně naladění „blázni“ sejdeme na jednom místě a třeba potkáme i další kámoše.

Foto: archiv Terezy Hoškové

https://www.pejskarium.cz

Doporučujeme z našeho e-shopu
Legendy československé kynologie
Skladem
ZB000002
od 129
Novinka
Obojek SOFTY
Vyberte barvu
Obojek SOFTY
ZB000096
od 389
Ozdoba se jménem - Kost
Dodání do Vánoc
ZB000047-5
65
Ozdoba se jménem - Baňka
Dodání do Vánoc
ZB000047-2
65
Ozdoba se jménem - Tlapka
Dodání do Vánoc
ZB000047-3
65
Kam dál ...