Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Smutná bilance pokračuje a APRÍL to není!

Všimli jste si také, že se poslední dobou bohužel každý úvodník nového měsíce nese ve znamení toho, že sedíme na zadku doma a nic a skoro nikam nesmíme? A není tomu jinak ani nyní. Situace se nelepší a nám nezbývá nic jiného, než to přijmout...


Smutná bilance pokračuje a APRÍL to není!

Tento rok nezačal pěkně a jeho krutá nadvláda pokračuje i nadále. Aniž bychom si to přáli, tak se každý z nás až nezdravě často loučí s některým ze svých kamarádů, a ten nebeský cvičák se plní čím dál tím víc. A nemalou roli v tom všem hraje onen zákeřný covid-19. I když už nás moc nebaví, že nemůžeme trénovat, skládat zkoušky, bonitovat, jezdit na výstavy a scházet se, tak, prosím, ještě vydržme! Určitě už brzy bude líp…

Možná jsem u psaní tohoto úvodníku trochu sentimentální, ale nedivte se. Ještě to není ani týden, co nás navždy opustil jeden z nejlepších lidí, pejskařů, ale také jeden z našich skvělých autorů, který v nás od začátku věřil a všemožně nás podporoval – úžasný Pavel Beer starší. Všem nám bude velmi scházet. Uctěte s námi proto jeho památku třeba zapálením svíčky doma na svém okně. A můžete nám poslat i fotografii. Budeme moc rádi.

Nezapomeňte nás začít sledovat také na
Facebooku (https://www.facebook.com/psicasopis) a
Instagramu (https://www.instagram.com/ecanis_media/)!

Jaký byl březen?

Možná kvůli covidu asi poprvé po letech proběhl první jarní měsíc tak, jak by měl. Příroda se probouzí pozvolna, opatrně a my všichni tak možná budeme mít na zahrádkách pěknou úrodu, protože nám nic nepomrzne – to se ale teprve ukáže. Jaký byl však březen u nás? Věnovali jsme se plemeni cane corso. Spolupracovali jsme však pouze s jedním chovatelským klubem, ačkoliv jsme oslovili všechny tři, které u nás tyto molossy zastřešují. Po telefonu nám byla zpětná vazba přislíbena, nicméně výsledek setrval na bodu mrazu. Jak si má pak chudák zájemce o plemeno udělat pořádný obrázek? Je velká škoda, že je tomu tak. Ale pojďme se podívat na nejčtenější článek měsíce, kterým se stal rozhovor s předsedou Cane Corso klubu Česká republika a zároveň ředitelem zoo Tábor panem RNDr. Evženem Korcem, Csc. Ten si získal k dnešnímu dni více jak 8000 čtenářů.

Znovu připomenout si ho můžete zde:
Cane corso je výjimečným plemenem!
Cane corso je výjimečným plemenem!

Líbí se vám molossoidní plemena a chtěli byste se toho dozvědět ještě více o cane corso, ...

4.3.2021Rozhovory o plemeni

V březnu jsme pro vás měli připraveny také dvě soutěže. Jako již tradičně na vás čekala soutěž s VAFO Praha a také s e-shopem Bouda. A jak to dopadlo?

V soutěži s BRITem o FUNKČNÍ PAMLSKY PRO PSY vyhrávají:

Zuzana Šándorová

Petr Kratochvíl

Lada Černá

 

V soutěži s Boudou o přípravek na posílení imunity vyhrává:

@lovefromfeldsberg

Co pro vás máme přichystáno na další měsíc?

V dubnu jsme „maličko“ snížili kohoutkovou výšku plemene měsíce a „přesedlali“ z velkého cane corso na malého border teriéra. A portrét pro nás tentokrát nezpracoval nikdo jiný než naprosto skvělá Bc. Vladimíra Tichá. Máte se tedy na co těšit. Dále se budeme věnovat tématům, jako jsou jarní úklid v kotcích, odčervení nebo třeba odblešení. Protože právě nastalo období, ke kterému se toto hodí a je čas se pořádně připravit. Nadále budeme sledovat situaci ohledně výstav, zkoušek, bonitací, ale i dalších akcí. Nepřijdete ani o oblíbené seriály, rozhovory, recenze nebo soutěže. Takže opravdu se budete mít na co těšit.

Děkujeme...

Máme velkou radost, že jste tu s námi, že nás čtete, sdílíte či doporučujete. Pokud se vám náš webový portál eCanis líbí, fandíte nám a měli byste chuť nás v naší další činnosti také trochu podpořit, pak můžete jakoukoliv částku zaslat na náš účet č. 2201352044/2010. Velmi si vážíme každé podpory a pomoci a předem za ni zdvořile děkujeme.

            Výzva pro kynologické firmy

Máte bezva firmu, dílnu nebo jinou „instituci“ zabývající se výrobou, prodejem, semináři či čímkoliv jiným souvisejícím s kynologickou tématikou? A chcete o sobě dát vědět tím nejlepším možným způsobem? Pak neváhejte a napište nám do redakce (redakce@ecanis.cz), my se vám obratem ozveme s podrobnostmi.

Přátelé, držte se, buďte pozitivní a hlavně zůstaňte „negativní“!

Iveta Panýrková

panyrkova@ecanis.cz
redakce@ecanis.cz

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...


    Vyčuchali už jste náš Instagram?

         -->