Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Smutná bilance pokračuje a APRÍL to není!

Všimli jste si také, že se poslední dobou bohužel každý úvodník nového měsíce nese ve znamení toho, že sedíme na zadku doma a nic a skoro nikam nesmíme? A není tomu jinak ani nyní. Situace se nelepší a nám nezbývá nic jiného, než to přijmout...


Smutná bilance pokračuje a APRÍL to není!

Tento rok nezačal pěkně a jeho krutá nadvláda pokračuje i nadále. Aniž bychom si to přáli, tak se každý z nás až nezdravě často loučí s některým ze svých kamarádů, a ten nebeský cvičák se plní čím dál tím víc. A nemalou roli v tom všem hraje onen zákeřný covid-19. I když už nás moc nebaví, že nemůžeme trénovat, skládat zkoušky, bonitovat, jezdit na výstavy a scházet se, tak, prosím, ještě vydržme! Určitě už brzy bude líp…

Možná jsem u psaní tohoto úvodníku trochu sentimentální, ale nedivte se. Ještě to není ani týden, co nás navždy opustil jeden z nejlepších lidí, pejskařů, ale také jeden z našich skvělých autorů, který v nás od začátku věřil a všemožně nás podporoval – úžasný Pavel Beer starší. Všem nám bude velmi scházet. Uctěte s námi proto jeho památku třeba zapálením svíčky doma na svém okně. A můžete nám poslat i fotografii. Budeme moc rádi.

Nezapomeňte nás začít sledovat také na
Facebooku (https://www.facebook.com/psicasopis) a
Instagramu (https://www.instagram.com/ecanis_media/)!

Jaký byl březen?

Možná kvůli covidu asi poprvé po letech proběhl první jarní měsíc tak, jak by měl. Příroda se probouzí pozvolna, opatrně a my všichni tak možná budeme mít na zahrádkách pěknou úrodu, protože nám nic nepomrzne – to se ale teprve ukáže. Jaký byl však březen u nás? Věnovali jsme se plemeni cane corso. Spolupracovali jsme však pouze s jedním chovatelským klubem, ačkoliv jsme oslovili všechny tři, které u nás tyto molossy zastřešují. Po telefonu nám byla zpětná vazba přislíbena, nicméně výsledek setrval na bodu mrazu. Jak si má pak chudák zájemce o plemeno udělat pořádný obrázek? Je velká škoda, že je tomu tak. Ale pojďme se podívat na nejčtenější článek měsíce, kterým se stal rozhovor s předsedou Cane Corso klubu Česká republika a zároveň ředitelem zoo Tábor panem RNDr. Evženem Korcem, Csc. Ten si získal k dnešnímu dni více jak 8000 čtenářů.

Znovu připomenout si ho můžete zde:
Cane corso je výjimečným plemenem!
Cane corso je výjimečným plemenem!

Líbí se vám molossoidní plemena a chtěli byste se toho dozvědět ještě více o cane corso, ...

4.3.2021Rozhovory o plemeni

V březnu jsme pro vás měli připraveny také dvě soutěže. Jako již tradičně na vás čekala soutěž s VAFO Praha a také s e-shopem Bouda. A jak to dopadlo?

V soutěži s BRITem o FUNKČNÍ PAMLSKY PRO PSY vyhrávají:

Zuzana Šándorová

Petr Kratochvíl

Lada Černá

 

V soutěži s Boudou o přípravek na posílení imunity vyhrává:

@lovefromfeldsberg

Co pro vás máme přichystáno na další měsíc?

V dubnu jsme „maličko“ snížili kohoutkovou výšku plemene měsíce a „přesedlali“ z velkého cane corso na malého border teriéra. A portrét pro nás tentokrát nezpracoval nikdo jiný než naprosto skvělá Bc. Vladimíra Tichá. Máte se tedy na co těšit. Dále se budeme věnovat tématům, jako jsou jarní úklid v kotcích, odčervení nebo třeba odblešení. Protože právě nastalo období, ke kterému se toto hodí a je čas se pořádně připravit. Nadále budeme sledovat situaci ohledně výstav, zkoušek, bonitací, ale i dalších akcí. Nepřijdete ani o oblíbené seriály, rozhovory, recenze nebo soutěže. Takže opravdu se budete mít na co těšit.

Děkujeme...

Máme velkou radost, že jste tu s námi, že nás čtete, sdílíte či doporučujete. Pokud se vám náš webový portál eCanis líbí, fandíte nám a měli byste chuť nás v naší další činnosti také trochu podpořit, pak můžete jakoukoliv částku zaslat na náš účet č. 2201352044/2010. Velmi si vážíme každé podpory a pomoci a předem za ni zdvořile děkujeme.

            Výzva pro kynologické firmy

Máte bezva firmu, dílnu nebo jinou „instituci“ zabývající se výrobou, prodejem, semináři či čímkoliv jiným souvisejícím s kynologickou tématikou? A chcete o sobě dát vědět tím nejlepším možným způsobem? Pak neváhejte a napište nám do redakce (redakce@ecanis.cz), my se vám obratem ozveme s podrobnostmi.

Přátelé, držte se, buďte pozitivní a hlavně zůstaňte „negativní“!

Iveta Panýrková

panyrkova@ecanis.cz
redakce@ecanis.cz

Kam dál ...