Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Březen – měsíc plný očekávání

Poměrně teplý únor je již minulostí a před námi se otevírá další měsíc. Co všechno nám přinese, ukáže teprve čas. Pravda je však taková, že oči nás všech nyní směřují především na východ...


Březen – měsíc plný očekávání

Těžce nacházím slov, kterými bych začala březnový úvodník. Události posledních dní řádně zamávaly celým světem. Není snad člověka, který by nemyslel na chudáky civilisty, děti a také zvířata, která jsou nyní na Ukrajině. Každý den sleduji na sociálních sítích nabízenou pomoc a solidaritu, která se zvedla obrovskou silou. Snad nám první jarní měsíc přinese konec těchto útrap. Jedno je však jisté – svět se změnil!

A právě válka, která vypukla na Ukrajině, nás donutila upravit původní plány redakce a nevěnovat se celý měsíc plemeni, které jsme pro vás měli tentokrát připravené. Chytří si domyslí, že šlo o ruské plemeno a ačkoliv psi za nic nemohou, i tak je lepší nyní nechat vše ruské být...

Tentokrát budeme improvizovat!

Jistě pochopíte, že není úplně snadné, když vám vypadne po uzávěrce portrét plemene a doprovodné rozhovory, které jsou vlastně stěžejními články celého měsíce. A najít za to rychle náhradu, je prakticky nemožné. Avšak my jsme to nakonec vymysleli úplně jinak. Není úplně snadné vybrat plemeno, které je ryze ukrajinské, víme jen o jednom jediném, a tím je odis. Abych to uvedla na správnou míru, tak na Ukrajině vzniklo plemen mnohem více, jenže u všech drží patronát právě Rusko. I tak se ale hodláme celý únor věnovat situaci na Ukrajině. Přineseme vám několik rozhovorů s chovateli, majiteli a útulky právě z obléhaného území. Začínáme druhého a hned v prvním článku se dozvíte například, jak pomoci nejen útulkům...

Čo bolo, to bolo...

Pojďme na chvilku zapomenout na válečný konflikt a podívat se, co se vlastně u nás dělo během minulého měsíce... V únoru jsme vám představili malé společenské a velmi oblíbené mopsy. Kromě krásného profilu plemene a několika rozhovorů jsme pro vás poprvé natočili také podcast o plemeni měsíce. A to není vše. Ještě pro vás máme připravené jedno zajímavé video také o plemeni mops.

Pár únorových čísel

V únoru jsme vám nabídli celkem 28 článků. U poloviny jsme se zatím dostali na více jak 10 000 ve sledovanosti. Poslechnout jste si také mohli čtyři podcasty. Dva ze společné dílny s veterinární laboratoří LABVET a dva ryze z dílny eCanis. Všechny je naleznete v rubrice „Podcasty“. Nečtenějším článkem, a osobně mě to udělalo velikou radost, se stal rozhovor s dámou, které si sama velice vážím. Nejen pro všechno to, co v životě dokázala, ale rovněž z důvodu, jakým optimismem a energií stále září. Ano, hádáte správně jedná se o rozhovor s Mgr. Zuzanou Trankovskou, který byl právem zařazen do rubriky „Legendy Československé kynologie“. Vidělo ho více jak 16 000 čtenářů. A vy si ho můžete znovu připomenout zde:

„Mám vás ráda…“, říká Zuzana Trankovská
„Mám vás ráda…“, říká Zuzana Trankovská

Pamatujete si ještě na dlouholetou a kynology velmi uznávanou šéfredaktorku časopisu Pes ...

Legendy československé kynologie

Co nás ještě čeká v březnu?

Doufám, že jen samé dobré věci. Ale obávám se, že nám všem pomalu začíná velice těžké období. Jak jsem již nastínila v úvodu článku, klasický portrét plemene tentokrát nečekejte. Ale nemusíte truchlit. Určitě o povídání o plemenech nepřijdete. Rozhovory s chovateli nás budou provázet i v březnu. I když některé budou směřovány na Ukrajinu. Můžete se také těšit na oblíbené seriály (začínat bude i jeden nový), zajímavé články, podcasty a nově také začnou přibývat i slibovaná videa.

Kdo nic nezkusí, nic nemá...

Tak takového hesla se rozhodně nedrží naši čtenáři, protože v soutěžích u nás zkouší své štěstí velké množství z vás. A tak o výběr výherců není nouze. V únoru jsme pro vás měli připravené dvě soutěže. První s Britem a druhá o vstupenky na FOR PETS, která i nadále pokračuje.

Lahodné pamlsky Carnilove True Fresh získávají:

Zuzana Dlouhá

Katka Hrudíčková

Ivana Nejedlá

Prosíme všechny vylosované, aby se nám ozvali na náš redakční e-mail redakce@ecanis.cz.

Děkujeme...

Máme velkou radost, že jste tu s námi, že nás čtete, sdílíte či doporučujete. Pokud se vám náš webový portál eCanis líbí, fandíte nám a měli byste chuť nás v naší další činnosti také trochu podpořit, pak můžete jakoukoliv částku zaslat na náš účet č. 2201352044/2010. Velmi si vážíme každé podpory a pomoci a předem za ni zdvořile děkujeme.

Výzva pro kynologické firmy

Máte bezva firmu, dílnu nebo jinou „instituci“ zabývající se výrobou, prodejem, semináři či čímkoliv jiným souvisejícím s kynologickou tématikou? A chcete o sobě dát vědět tím nejlepším možným způsobem? Pak neváhejte a napište nám do redakce (redakce@ecanis.cz), my se vám obratem ozveme s podrobnostmi.

 

Přátelé, věřme, že se brzy vše obrátí k lepšímu...

Iveta Panýrková

panyrkova@ecanis.cz

Ilustrační foto: Nikola Kolářová

Doporučujeme z našeho e-shopu
Novinka
Sušené krůtí krky
ZB000462
od 20
Novinka
Sušené hovězí plíce
ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce
ZB000453
od 26
Legendy československé kynologie
Skladem
ZB000002
od 129
Novinka
Obojek SOFTY
Vyberte barvu
Obojek SOFTY
ZB000096
od 0
Kam dál ...