Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Hlavně se z toho nezbláznit!

A je to tady! Poslední měsíc roku 2023 právě začal, a s ním k nám přišel také sníh a mráz. A bezpochyby také předvánoční shon a tak trochu té nervozity do každé domácnosti. Pojďte se s námi tedy podívat na to, jaký ten letošní prosinec bude…


Hlavně se z toho nezbláznit!

A hesla "hlavně se z toho nezbláznit" se držte, protože přece jde jen o jeden jediný měsíc a prakticky jen tři dny svátků. Takže přátelé, opravdu žádný stres a zůstaňte, pokud možno, v klidu. Nejdůležitější je být s tím, koho máte rádi, a ne jak moc máte naklizeno, kolik toho máte napečeno a jak drahé dárky jste koupili. A pokud byste si chtěli trochu oddechnout, nezapomeňte zavítat na náš webový portál a něco krásného si přečíst nebo si u nás zasoutěžit.

Vánoce jsou svátky klidu a míru

Všichni si užíváme onu nádhernou atmosféru vyzdobených měst, nákupních středisek a vlastně už i domácností. Večer, když se vracíme z práce či ze školy domů, nemůžeme se „nabažit“ té krásy okolo sebe. Okna rodinných domků či sídlištních bytů svítí, až přechází zrak. A při procházkách po nazdobených náměstích nás občas do nosu cvrnkne sněhová vločka. A co se nakonec divíme, vždyť začíná první advent a to vše k němu neodmyslitelně patří. Ani se nenadějeme a budou tady Vánoce. Čas prostě nezastavíme a na Štědrý večer se těšíme všichni každý rok stejně, na pohádky, na rozsvícený stromeček a na rozzářená očka dětí, či na drsně trhající balící papír naším psíkem.

Pozor na to!

Hlavně se z toho nezbláznit!

K vánočním svátkům ovšem také patří různá nebezpečí, před kterými bychom měli své čtyřnohé kamarády ochránit. Pozor je třeba dávat na různé druhy „dobrůtek“, které rozhodně do psí tlamičky nepatří. A petardy a ohňostroje také nedělají citlivému psímu sluchu moc dobře. A že jich zase bude.  Bohužel je stále mezi námi mnoho nedočkavců, kteří si nedají pokoj nebo se nemohou dočkat Silvestra a rachejtle házejí prakticky pořád. Buďte tedy opatrní při venčení svých domácích mazlíčků a pamatujte, že takovou dobrou socializací rozhodně nejsou adventní trhy. A myslete také na prevenci. Určitě mějte svého pejska pro jistotu označeného, aby i v případě, že se dostanete do situace, kterou si nikdo z nás nepřeje ani v nejhroších snech, jste ho vždy dokázali najít.

Listopad utekl tak rychle, jak spadalo listí ze stromů

Asi tak bych to letos formulovala. Popravdě jsem ani nestačila užít si krásný barevný podzim. Vše bylo tak nějak zrychlené. Dlouho teplo a najednou sníh a mráz. V listopadu jsme vám opět představili celou řadu šikovných pejskařů a jejich psů. Představili jsme vám také novofundlandské psy. Osobně mě velmi překvapilo, co vše tito něžní obři zvládnou a čtení rozhovorů s majiteli mě neskutečně bavilo. Nejčtenějším článkem minulého měsíce se stal ten z pera mojí skvělé kolegyně Míši Weidnerové o jitrocelovém sirupu. Celý si ho můžete znovu přečíst zde:

Jitrocelový sirup pro psa – ano, či ne?
Jitrocelový sirup pro psa – ano, či ne?

Také svému psovi s oblibou jako prevenci nebo dokonce i léčbu podáváte jitrocelový sirup a ...

7.11.2023První pomoc u psůOstatní

Co nás čeká v prosinci?

Hlavně se z toho nezbláznit!

Letos jsme již potřetí prosinec pojali trochu jinak než obvykle, protože je to prostě tak trochu jiný měsíc. Místo již tradičního portrétu vám tentokrát prostřednictvím rozhovorů každé úterý a čtvrtek představíme nějaké méně známé plemeno. Dále pro vás máme kromě pravidelných materiálů připravené i články týkající se přímo Vánoc nebo Silvestra a na Facebooku vám zopakujeme i některé starší materiály s touto tematikou. Věříme, že by vám to mohlo být užitečné.

Adventní kalendář již počtvrté!

S dnešním dnem spouštíme již potřetí tuto naši velmi oblíbenou soutěž, která připomíná dětský adventní kalendář. Nebudeme ale každý den baštit čokoládu, nýbrž si společně zahrajeme o velmi pěkné a hlavně různorodé ceny. A zapojit se může úplně každý. Pokud by náhodou přeci jenom někdo nevěděl, o co jde, pak se může podívat sem:

Již za pár dní to vypukne – nejočekávanější počin eCanis startuje 1. prosince!
Již za pár dní to vypukne – nejočekávanější počin eCanis startuje 1. prosince!

Neuvěřitelné, jak ten čas letí. Opět nám na dveře klepe prosinec a s ním i ...

15.11.2023Adventní kalendář 2023

Co ještě připravujeme?

Hlavně se z toho nezbláznit!

Pokud sledujete náš Facebook, tak to víte. A jste-li našimi pravidelnými čtenáři, tak vám jistě nemusíme připomínat, že se blíží nejkrásnější svátky v roce a také jeho velkolepý závěr. A na to vše v eCanis samozřejmě myslíme, a proto bychom vás letos rádi i trochu zapojili. Měli byste chuť společně s námi vytvořit největší silvestrovskou taškařici na internetu? Zažili jste se svým psem nějakou veselou historku, o kterou byste se rádi podělili s ostatními? Povedlo se vám cvaknout nějakou vtipnou fotku nebo jste natočili humorné video? A našel by se někdo, kdo třeba umí kreslit vtipy? Nebo máte úplně jiný nápad, jak pobavit širokou kynologickou veřejnost? Staňte se tedy spolutvůrci našeho tradičního „Velkého rance zábavy 2023“! A jak na to? Není nic jednoduššího než zaslat svůj příspěvek na e-mail redakce@ecanis.cz. Ten nejzajímavější ze všech moc rádi odměníme. Pojďte to s námi zkusit…

A známe už i výherce naší soutěže!

V listopadu jste si u nás mohli s firmou VAFO Praha, s. r. o. zasoutěžit o granule Brit Care Dog Hypoallergenic s jehněčím pro menší plemena. A tentokrát se mohou radovat tito z vás:

  1. Horká
  2. Solar
  3. Kolářová

Výhercům srdečně gratulujeme!

Nezapomeňte nás sledovat!!!

Líbí se vám kynologický magazín eCanis? Pak nás nezapomínejte sledovat nejen na webu www.ecanis.cz, ale také na sociálních sítích a také na spotify, kde každý týden vycházejí podcasty nejen z naší dílny, ale také z té společné s veterinární laboratoří Labvet.

 

✿ Náš INSTAGRAM: ecanis_media

✿ Náš E-SHOP a MERCH https://www.ecanis.cz/shop.html

⊱Facebook: https://www.facebook.com/psicasopis/

⊱WEB: www.ecanis.cz

⊱spotify: ecanis.cz

Ohledně případné spolupráce nás můžete kontaktovat na e-mailu redakce@ecanis.cz.

Na všech našich sítích nezapomeňte na:

LIKE, COMMENT, SUBSCRIBE! – VYJÁDŘETE SVŮJ NÁZOR, PROSÍM, JE TO PRO NÁS DŮLEŽITÉ!

Přátelé, jsme tu pro vás, máme vás rádi a všem vám přejeme krásné Vánoce a pohodového Silvestra nejen pro vás, ale i pro vaše pesany!

Iveta Panýrková

panyrkova@ecanis.cz

Foto:  pixabey.com

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->