Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Velká cena Městské policie Liberec

V sobotu 22. dubna 2017 se do areálu Kynologického klubu Liberec-Pavlovice sjelo 15 služebních psů se svými psovody z celé České republiky, aby změřili síly na 12. ročníku celostátní soutěže služebních psů „VELKÁ CENA MĚSTSKÉ POLICIE LIBEREC" pořádané Městskou policií Liberec a Kynologickým klubem Liberec-Pavlovice ve spolupráci s Centrem Vojenské kynologie AČR Chotyně, Vazební věznicí Liberec.


Velká cena Městské policie Liberec

Nad celostátním kláním převzal záštitu primátor Statutárního města Liberec pan Tibor Batthyány, mediálním partnerem byl Týdeník policie. Zastoupeni byli příslušníci městských a obecních policií, Vězeňské služby, Armády ČR, Policie ČR a členové kynologických klubů.

Téměř stovka diváků stanula údivem!

Plnění úkolů obranných prací, které byly pro některé psy velkým oříškem, přihlížela téměř stovka diváků, pro které se stala soutěž lákavou podívanou, mnohdy spojenou s údivem, k čemu všemu jsou služební psi vycvičeni a jaké situace jsou schopni zvládnout díky sehranosti se svým psovodem.

Nejtěžší práci však měli figuranti, kteří zde byli v roli ukrytých, utíkajících nebo útočících pachatelů. Psi měli po absolvování poslušnosti za úkol projevit svou nebojácnost a odvahu při průzkumu autobusu, odhalení ukrytého pachatele a následném zpacifikování druhého útočícího pachatele, při překonání řeky, zadržení útočícího ozbrojeného pachatele, likvidaci výtržníka, či při zadržení pachatele, který se snažil ujet z místa činu na jízdním kole.

Celkovým vítězem soutěže se stal služební pes Noris z Hückelovy vily se svým psovodem Pavlem Roučkem z VS ČR - Věznice Jiřice. Poděkování patří rozhodčímu, figurantům a členům klubu, kteří se vzorně postarali o průběh soutěže.

KK Liberec

Foto: ZDENĚK NOVÁČEK, RADIM BIELIK, JIŘÍ BAIER ,


Výsledky soutěže:

Jednotlivci:

  1. místo Noris z Hückelovy vily a Pavel Rouček, VS ČR - Věznice Jiřice
  2. místo Yner z Kraje Karla IV. a Michal Firman, VS ČR - Věznice Stráž p. Ralskem
  3. místo Cezar Redvixen a Petr Šípek, VS ČR - Věznice Stráž p. Ralskem
     

Soutěž družstev:

1. místo Yner z Kraje Karla IV. a Michal Firman, VS ČR - Věznice Stráž p. Ralskem a Bolt z Jimmyho lesa a Filip Gavor, SKS TART Liberec
 

Nejlepší kontrolní výkon:

Bony a Romana Svobodová, PČR SZKČ Liberec

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->