Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Jaká byla Pejskárium konference?

Konference Pejskárium je za námi a vy se nyní můžete seznámit s tím, jak to celé probíhalo a případně i získat motivaci zúčastnit se třeba příště. Tak pojďme na to…


Jaká byla Pejskárium konference?
Tereza Hošková 16.3.2019 32724x Reportáže

Během února jste mohli na portálu kynologického magazínu eCanis „potkávat“ pozvánku na Pejskárium konferenci, která proběhla 2. března. A teď je ten správný čas na malé ohlédnutí za eventem úplně nového formátu, tedy aspoň v tom našem pejskařském světě…

Tváří v tvář

Jaká byla Pejskárium konference?

Konferenci jsem pořádala v rámci svého projektu Pejskárium, který má jako blog, instagramový profil a Facebook za cíl pobídnout všechny majitele pejsků k vzdělávání se, novým pohledům na nejrůznější témata a aktivnímu trávení času se psem. Věřím totiž, že sociální sítě nejsou jen žroutem času a imaginárním světem, ale mohou nás inspirovat, propojovat a pomáhat nám v mnoha směrech. Proto jsem se po roce fungování projektu rozhodla uspořádat akci, kde se potkáme tváří v tvář. Když jsem si v průběhu několikaměsíčních příprav Pejskárium konference v hlavě sumírovala cíl, který má být na jejím konci, bylo to naprosto jasné. Chtěla jsem, aby si každý návštěvník odnesl aspoň jednu novou myšlenku, inspiraci, pošťouchnutí k aktivitě nebo jakoukoliv novou znalost. A k mé velké radosti se to splnilo na maximum.

Na své si přišel úplně každý

Jaká byla Pejskárium konference?

Samotná konference se konala v nádherném a příjemném prostoru pražského Impact Hub. Návštěvníci měli po celý den k dispozici výborné veganské občerstvení od Caterinc, dostali spoustu dárečků a díky tomu, že byla akce naplánovaná bez psů, mohli se naplno soustředit na čerpání informací a seznamování. Program byl rozdělen do pěti teoretických přednášek a třech workshopů, které účastníci mohli v průběhu přestávek využít.

A zde se můžete sami pokochat jedinečnou atmosférou celé akce.

VIDEO: Pejskárium konference

I psi mají zdraví jen jedno

Jaká byla Pejskárium konference?

Odstartovalo se přednáškou MVDr. Pavlíny Pšeničkové na téma první pomoc. Možná byste si uměli představit trénink masáže srdce a instrukce, jak konat v případě uštknutí zmijí. Pravda je ovšem taková, že s našimi mazlíčky většinou naštěstí řešíme banálnější situace a málokdy jde skutečně o život v rámci minut. Zaměřili jsme se proto na problémy, které pejskaře trápí mnohem častěji. V její přednášce jsme se tak dozvěděli velmi praktické informace o zdraví pejsků podle jednotlivých orgánových soustav, kdy je dobré hned běžet k veterináři a kdy stačí konzultace a využití domácí lékárničky.

Agresivita – věčné téma

Jaká byla Pejskárium konference?

Druhou přednášku připravil zkušený trenér Ing. Jakub Beran, který měl na povel problematiku agresivity. Tohle obsáhlé a komplexní téma si rozhodně žádá konzultaci s odborníkem, nicméně je velmi užitečné vědět, jak můžeme naplnit potřeby svého čtyřnohého kamaráda tak, abychom problémům pokud možno předešli, a proč je důležité mít se svým psem vybudovaný komunikační systém, který nám pomůže v mnoha různých situacích. Kuba nám také vysvětlil, proč do řešení problémů nepatří žádné bití a averzivní způsoby a zájemci s ním mohli konkrétní případy konzultovat v jednotlivých pauzách, jelikož jim byl k dispozici po celý den.

Na vlně porozumění

Jaká byla Pejskárium konference?

Odpolední program zahájila Mgr. Pavla Dušková, trenérka agility a lidská koučka. Věřím, že o Pavle ještě hodně uslyšíme, protože její přednáška byla naprosto fantastickým propojením lidí a psů, což bylo také účelem. V tématu společného soužití jsme zapřemýšleli nad tím, kde je balanc mezi aktivitou a odpočinkem pro nás i psa, proč je dobré někdy na procházce vypnout telefon a jak velký vliv na spokojenost i sportovní výsledky našich psích parťáků má celkové rozpoložení nás samotných. Také skvělé ohlasy návštěvníků potvrdily, že všechna témata, o kterých Pavla mluvila, jsou více než aktuální.

Jak na dobrou kondici?

Jaká byla Pejskárium konference?

O příjemné rozproudění další části programu se postaral osobní trenér Mgr. Lukáš Zaspal. Lukáš se v psím světě příliš nepohybuje, zato je skutečným odborníkem na pohyb a lidské tělo. Mohli jsme si díky němu připomenout, jak skvělé benefity pro naše tělo má už jen samotný život se psem a Lukáš rozdal spoustu inspirace, jak podpořit svoji fyzičku na procházkách se psem a udržet si dobrou kondici. Účastníci si odnesli i tip na soubor cviků, které mohou přizpůsobit svým možnostem a praktikovat je při venčení. Dozvěděli jsme se také něco o tom, jak velký vliv má dostatek spánku a správné stravování.

Náš pes je šancí pro nás samotné!

Dobré krmení – základ zdraví

Jaká byla Pejskárium konference?

Perličkou na závěr byla přednáška o krmení syrovou stravou v podání Ing. Pavlíny Vazdové. Pavlína má neuvěřitelný dar podat poměrně náročné téma výživy psa s naprostou lehkostí a vtipem a byla skvělou volbou na konec konference. Pavlína je odbornicí na výživu psů a působila i na Jihočeské univerzitě, ale na svých přednáškách vždy předává poselství, jak důležité je přistupovat ke krmení psů také selským rozumem, bdít, ale nezblbnout, a udržet si kritické myšlení.

Něco navíc…

Jaká byla Pejskárium konference?

Všichni účastníci měli během dne možnost umíchat si vlastní přírodní odpuzovač, uplést fleecové přetahovadlo a nasbírat tipy na lepší fotky svých pejsků na fotoworkshopu. Dostali také domácí pamlsky pro pejsky, takže za svými čtyřnohými parťáky nepřišli zpět domů s prázdnou.

Nashledanou příště!

Jaká byla Pejskárium konference?

Ohlasy na Pejskárium konferenci byly naprosto fantastické, a to je pro mne tou největší odměnou, jakou jsem po měsících příprav mohla dostat. Děkuju celému organizačnímu týmu, všem partnerům a hlavně účastníkům, protože skvělá přátelská atmosféra byla prostoupena celým dnem a za to jsem neskutečně vděčná.

Už teď se na všechny těším na další Pejskárium konferenci nebo jedné ze sociálních sítí. Šířit myšlenku, že náš pes je šancí pro nás samotné, totiž hodlám určitě i dál.

 

Foto: Martin Chvátal, Helena Hejzlarová

https://www.pejskarium.cz

Jaká byla Pejskárium konference?
O konferenci Pejskárium jsme už u nás psali zhruba před měsícem a vy si ten článek můžete připomenout pod tímto odkazem
Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->