Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Štěstí v neštěstí…

Víte, že psa může zabít i obyčejná voda? A říkáte si, jak je to vlastně možné? Kdy k tomu může dojít, se dozvíte v následujícím příspěvku naší čtenářky. Její pes však měl obrovské štěstí…


Štěstí v neštěstí…
Lucie Eliášová 19.7.2019 14531x Příběhy

V neděli před pár týdny jsem zažila opravdu totální strach o svého osmiměsíčního borderáčka Bambiho. Každé léto se totiž řeší velký problém v podobě přehřátí a podobných nástrah souvisejících s teplým počasím, ale nikde se až tak moc neupozorňuje na problém, který nás koncem června potkal, a to je HYPERHYDRATACE!!!

HYPERHYDRATACE nebo jinak řečeno „intoxikace vodou“ je vlastně stav, kdy pejsek přijme více tekutin, než může jeho organismus zvládnout. Může se tak stát při vodních hrátkách, jako jsou například aport do vody, chytání vody z hadice nebo ze zavlažování, anebo také když váš pejsek plave svým poněkud osobním stylem, u kterého přijme tekutin opravdu mnoho, což byl právě náš případ…

Co se tedy stalo?

Štěstí v neštěstí…

Byli jsme v kynologickém areálu na paddleboard dni se psy a můj Bambino plaval tak, že kolem sebe cákal vodu a měl potřebu ji vztekle všechnu pochytat, takže se nalokal opravdu více, než by měl. 
U vody a na prknech jsme byli přibližně tři hodiny, během kterých byl naprosto v pořádku. Poté byl odveden do kotce, aby si také chvilku odpočinul. Měla jsem tam i svého bordeřího seniora, a tak jsem si řekla, že je půjdu společně vyvenčit. Bylo to maximálně deset minut, co byl Bambi v kotci.  Když jsem ho vyndala ven, šla už mu pěna z tlamy, kapalo mu z ní, měl bílé sliznice, padaly mu oční víčka a oči samy o sobě také nebyly úplně v normálu. Pes byl malátný, motaly se mu nožky a nevypadal vůbec dobře.

Honem na veterinu!

Štěstí v neštěstí…

Majitelka psího areálu nás okamžitě naložila a jeli jsme fofrem na nejbližší veterinu (v autě Bambimu už těžkla hlava a začínal nám skoro odpadávat), kde ovšem zavírali za hodinu a půl. Postarali se o něj aspoň do té doby, vše měl v pořádku (i teplotu), jen krevní testy ne.  Měl rozhozenou hodnotu iontu, „díky“ čemuž hrozí otok mozku. Takže jsme mezitím museli okamžitě sehnat noční hospitalizaci (Ani nevíte, jak zrovna když člověk potřebuje, je všude plno nebo mají zavřeno). Nakonec se ji povedlo sehnat, tudíž následoval převoz na dané pracoviště, kde pes zůstal přes noc na infuzích.

Opatrnosti není nikdy dost

Štěstí v neštěstí…

Ranní testy naštěstí dopadly dobře a povedlo se hodnoty vybalancovat, takže u nás to naštěstí díky bohu dopadlo dobře, ale u spousty podobných případů to bohužel tak být nemusí. Prosím vás, hlídejte si tedy své pejsky i u vody, abyste pak nemuseli řešit to co já. Opravdu když se vše nepodchytí včas a pes se okamžitě nezaveze na veterinární kliniku, může být už pozdě. 
Po této zkušenosti bude už mít můj Bambí svou plovací vestičku!

 

Foto: Lucie Eliášová

https://www.facebook.com/Rasty-a-Bambino-Mio-Attraversiamo-699386477122150/?modal=admin_todo_tour

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->