Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Rotvajleři mají letošní mistrovství za sebou...

Někdo si možná myslí, že rotvajleři patří na zahradu k domu, či do nějakého objektu na hlídání. Omyl přátelé! Oni jsou to mimo jiné také naprosto skvělí pracovní psi. A dokazují nám to čím dál tím častěji, kdy máme možnost vidět je na sportovních kolbištích. Ostatně jejich výkony na nedávném mistrovství to jednoznačně potvrdily.


Rotvajleři mají letošní mistrovství za sebou...

Za doslova aprílového počasí se od pátku 22. do neděle 24. dubna uskutečnilo v Bohemia Pets tréninkovém centru v Libočanech u Žatce Mistrovství Rottweiler klubu České republiky. A že bylo na co se koukat, o tom není sporu.

Soutěžilo se ve dvou kategoriích IGP1 a hlavní IGP3. Na start se postavilo celkem čtrnáct soutěžících, šest v kategorii IGP1 a osm v kategorii IGP3. Posuzování se zhostili: A Jiří Čákora, B Jitka Jozová, pomocným rozhodčím byl Daniel Paleček, a oddíl C posuzoval Karel Nedvěd, který byl také hlavním rozhodčím celé akce. Jako figuranti se nám představili u IGP1 Radek Kahula u IGP3 to byl Milan Římek (1. část), Vojtěch Filip (2. část).

Na stopu svítilo sluníčko 

Dá se říci, že to měli rotvíkáři vyloženě domluvené. Počasí jak na objednávku. Sobota totiž patřila stopám, které byly položeny na nedalekém osení. Nejlepší stopu v kategorii IGP1 předvedla Petra Růžičková s Blakem Ryan Dogs a tři psi bohužel limit nesplnili. V IGP3 to bylo o něco „veselejší“. Z osmi soutěžících jich sedm splnilo limit zkoušky. A dokonce zde byla jedna stopa ohodnocena plným počtem bodů. Tento skvělý výsledek patřil týmu Michal Smolík a Hakim von den Wichtelhäusern.

IGP1 ovládly ženy

Rotvajleři mají letošní mistrovství za sebou...

Ačkoliv byla, jak se říká, neděle dosti „uplakaná“, rotvajlery to prostě nezastavilo! Poslušnosti začaly hned ráno a po jejich skončení následovaly obrany. U IGP1 se poslušnost nejlépe zadařila Rie Hrabovské a jejímu Champion Chicco Brenegee, kteří si vybojovali 89 bodů, v oddílu C si na své konto připsali 84 bodů, a když se tomu přičetlo 74 za sobotní stopu, vyneslo to tuto dvojici na krásné druhé místo. Nejlepší obranu IGP1 zaznamenala Vanessa Kuzmová, která se svým Harleyem Quinn Bianco Dux získala skvělých 90 bodů. Bohužel nepovedená stopa je připravila o bednu a umístili se až na čtvrtém místě. Třetí příčku obsadila dvojice Michaela Brauneisová a její pes s opravdu vtipným jménem Je to Jackpot od Kačky. Vítězem kategorie IGP1 se stala Petra Růžičková s Blakem Ryan Dogs, kteří vybojovali celkem 251 bodů a obsadili tak již zmíněnou první příčku.

IGP3 patřila výhradně mužům

Rotvajleři mají letošní mistrovství za sebou...

I takto by se to dalo vnímat, protože v neděli se na bednu „trojek“ vážně postavili výhradně muži. K vidění bylo velké množství opravdu skvělých výkonů. Nejlepší obranu, které se prakticky nedalo nic moc vytknout, předvedl poslední závodník startovního pole, a tím byl Radek Amler se svým razantním obranářem Iliakem vom Kinzigtal. Skvělých 98 bodů za obrany v naprosto promočeném terénu a za hustého deště si zaslouží velký obdiv. Výsledky této dvojice byly na vysoké úrovni i v ostatních kategoriích, takže je celkový součet 272 bodů vynesl na skvělou třetí příčku.

Rotvajleři mají letošní mistrovství za sebou...

Na místo druhé se dostal tým ve složení Hynek Procházka a Say Holubí dům. Jejich hodnocení se ani v jedné kategorii nedostalo pod 90 bodů a celkově vybojovali 275 bodů. Mistrem republiky se stal Michal Smolík s Hakimem von den Wichtelhäusern, kteří zaslouženě zvítězili s celkovým počtem 285 bodů. Rozhodně však nesmíme opomenout fakt, že právě tato dvojice předvedla na letošním mistrovství nejen nejlepší stopu ohodnocenou 100 body, ale také nejlepší poslušnost se ziskem 96 bodů. A to je tedy opravdu na smeknutí pomyslného klobouku.  

Výsledky IGP1

Rotvajleři mají letošní mistrovství za sebou...

Výsledky IGP3

Rotvajleři mají letošní mistrovství za sebou...

Sláva organizačnímu týmu!

Rotvajleři mají letošní mistrovství za sebou...

Není snadné uspořádat mistrovskou akci. Organizace je však u rotvíkářů naprosto výtečná. Nálada nejen mezi pořadateli byla opravdu skvělá a nezkazilo ji ani nedělní doslova uplakané počasí. Nevím, zda to lze takto veřejně napsat ale svůj díl na tom nese také skvělý a vtipný moderátor (vedoucí placu) Miloš Sladkovský, kterého znám již opravdu mnoho let a vím, že on nezkazí žádnou „srandu“. Vše bylo doladěné do posledního puntíku, a tak za diváky mohu pouze pogratulovat. Velká pochvala patří také kantýně, protože bez horkého kafe by to v tom dešti asi nešlo...

Slovo závěrem...

Letošní Mistrovství Rottweiler klubu České republiky je již minulostí. Ovšem milovníkům nejen rotvajlerů, ale rovněž IGP3 se sezóna teprve otevírá a my můžeme držet palce všem těm, kteří se letos budou nadále závodit. Nezapomeňte se podívat také na video s fotkami a poslechněte si, jak celé mistrovství hodnotí rozhodčí Karel Nedvěd a Jiří Čákora společně s figurantem Milanem Římkem. Své o mistrovství vyslovila také jedna z pořadatelek, závodnice a majitelka Bohemia Pets tréninkového centra paní Jana Kumaresan.

Iveta Panýrková

Foto: Lenka Pokorná (www.foto-pokorna.cz)

http://rkcr.cz

https://www.bohemiapets.cz

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->