Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Podzimní závod dvojic v Krásnoočku

I v tomto předvánočním shonu nesmíme zapomínat, že se v základních kynologických organizacích pořádají závody. A jedné takové akce nám do redakce přišla pěkná reportáž. Pojďte se s námi ponořit do závodní atmosféry.


Podzimní závod dvojic v Krásnoočku
Ing. Michaela Šultová 15.12.2018 2801x Reportáže

V sobotu 24. listopadu 2018 pořádala ZKO Chomutov Krásnoočko klubový závod, kterého se zúčastnilo dvacet sedm psovodů ve čtyřech kategoriích. Mimo účastníků z Chomutova se sjeli lidé z Mělníka, Loun, Zabrušan, Děčína, Ústí nad Labem, Prahy a také z Německa. Z plemen byli zastoupeni němečtí ovčáci, dobrmani, rotvajler, belgický ovčák malinois, jack russel teriér, boxer, německý pinč, chodský pes a různí kříženci.

Po rozlosování startovních čísel přivítal psovody čestný host, radní statutárního města Chomutova pan Stanislav Mikšovic a popřál všem do závodu hodně štěstí.

Jako první nastoupili závodníci v kategorii začátečníků, která byla speciálně sestavena ze základních cviků a pro začínající psovody to byla často závodní premiéra. Poté následovaly již kategorie ZZO, ZM, ZVV 1. Práce figuranta se na výbornou zhostil Jakub Klečka.

Mládí vpřed...

Na psovodech byla často vidět mírná nervozita, zejména u začátečníků, ale všichni předvedli své psy přesně podle pravidel a v každé kategorii zvítězili ti nejlepší. Chtěla bych zmínit nejmladší startující – Jůlinka Matuškovičová (4 roky) a Eliška Janečková (11 let). Jůlinka závodila se Zambíkem, kterého u nás cvičila její maminka a ten ani po osmi letech nic nezapomněl a bylo neuvěřitelné, jak svoji malou psovodku poslouchal. Jůlinka skončila na 3. místě v kategorii ZM. Eliška si svoji Larru cvičí od štěňátka sama, obě jsou velmi šikovné. Eliška skončila mezi začátečníky na krásném 2. místě a při cvičení ukázala, že má do sportovní kynologie velký zápal.

Mezi psy také najdeme mnoho příběhů...

Všechny nejvíc zaujal kříženec Oliver, kterého si jeho majitelka vzala z útulku před rokem ve věku cca pěti let. Oliver nemá zadní nožičku, i přesto se dokáže vyrovnat svými výkony zdravým psům, což potvrdil i na tomto závodě a přidal do své sbírky další úspěch. Natálka s Oliverem složili letos také zkoušku ZZO na výborně a na závodech skončili na zaslouženém 2. místě v kategorii ZZO.

Zazvonil zvonec a závodu byl konec...

Absolutním vítězem závodu se stal Jan Minčák se psem Pom Pom Krásnoočko. Jako při každé naší akci připravili členové ZKO Krásnoočko pro všechny účastníky výborné pohoštění – nabízela se svíčková, guláš, držková polévka, hovězí polévka a mnoho slaných a sladkých zákusků.

Po sečtení všech výsledků proběhlo slavnostní vyhlášení, kdy byli závodníci ohodnoceni mnoha věcnými dary, poháry, diplomy a výcvikovými pomůckami k práci se psy. Psovodi na prvním místě v každé kategorii obdrželi také nádherný vítězný věnec na památku. Jako poslední byli vyhodnoceni nejmladší účastníci závodu, kteří si odnesli hezké plyšové hračky.

Kategorie začátečníci

Podzimní závod dvojic v Krásnoočku
Kategorie: Začátečníci
 1. místo – Zuzana Rosendorfová a Daisy bez PP
 2. místo – Eliška Janečková a Larra Craft Krásnoočko
 3. místo – Vít Richter a Max bez PP

Kategorie ZZO

Podzimní závod dvojic v Krásnoočku
Kategorie: ZZO
 1. místo – Hana Kufová a Extempore Krásnoočko
 2. místo – Natálie Šofrová a Oliver bez PP
 3. místo – Luďka Kadeřábková a Nasca Duffmar

Kategorie ZM

Podzimní závod dvojic v Krásnoočku
Kategorie: ZM
 1. místo – Luďka Kadeřábková a Inuška Indi Black sagitta
 2. místo – Zuzana Voráčová a Ivetta Alfari Bohemia
 3. místo – Jůlie Matuškovičová a Zambo bez PP

Kategorie ZVV 1

Podzimní závod dvojic v Krásnoočku
Kategorie: ZVV1
 1. místo – Jan Minčák a Pom-Pom Krásnoočko
 2. místo – Jana Štayrová – Granada Krásnoočko
 3. místo – Věra Imrichová – Ybery Krásnoočko

ZKO Chomutov Krásnoočko děkuje všem závodníkům na sportovní vystupování a sponzorům závodu, za zajištění celé akce. Hlavní sponzorem závodu bylo Statutární město Chomutov, které nás podpořilo finančním darem, dále společnostem GARKO spol. s. r. o., Severočeské Doly a.s., Krmiva Salač, NONAC CV spol. s. r. o., krmivo Josera.

Něco málo o ZKO Krásnoočko

Kynologické cvičiště v Chomutově č. 331 ulice Dukelská, vzniklo před dvaceti pěti lety na „městské skládce“ a díky snaze všech členů klubu je to dnes jedno z nejlepších kynologických cvičišť. Má rozlohu 12 000 metrů čtverečních, má vlastní prostornou klubovnu a náhradní cvičiště, které sousedí s výcvikovou plochou. Kolem byl vysázen stromový porost a to přes 1.500 kusů stromů všeho druhu.

Od založení klubu je nepřetržitě jeho předsedou pan Josef Prášil – krajský poradce chovu německého ovčáka pro Severočeský kraj, rozhodčí z výkonu 1. třídy, držitel Zlatého odznaku za chov v CHS PS – 1. výkonnostní třída, držitel Zlatého odznaku u Policie za služební kynologii (25 roků jako vedoucí v oblasti služební kynologie u PČR), držitel Zlatého odznaku ČKS v pracovní kynologii, Zlaté plakety za zásluhy ČKS a Zlatého odznaku za chovatelství německého ovčáka z roku 2001. Dlouhá léta působil jako bonitační figurant a v současné době je ještě aktivní figurant II. třídy. Je trojnásobným vítězem přeborů PČR se psem Caro Krásnoočko (ZVV3 a ostatní zkoušky), tento pes byl i účastníkem Mistrovství republiky v civilní kynologii. Má složeno přes sto zkoušek z výkonu – mimo jiné 10x ZVV2, 5x ZVV3, dále IPO3, ZPS2 atd.

ZKO Chomutov Krásnoočko pořádá každý rok chovatelské akce – bonitace NO, zkoušky a závody ve sportovní kynologii, setkávání psovodů. Propojujeme historii kynologie s novými výcvikovými a chovatelskými trendy.

Z akcí pořádaných v minulosti bychom chtěli zmínit:

Zimní a letní výstavy NO se zahraniční účastí – vždy kolem 120 účastníků

1998 Světový pohár stopařů

1998 MR NZŘ 500 b. na Kamencovém jezeře

1999 MR NZŘ 500 b. na Kamencovém jezeře

2000 Velký závod o Pohár Krásnoočka v jeden den – 86 závodníků

2001 Klubová výstava vítězů NO v Údlicích

Naši členi se zúčastňují mnoho chovatelských akcí, uchovňují psy různých plemen dle příslušných chovatelských řádů a skládají s nimi mnoho zkoušek včetně vrcholových podle NZŘ a MZŘ.

Foto: archiv ZKO Chomutov Krásnoočko

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->