Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Čechům se na MS v mushingu opět dařilo!

Mistrovství světa v mushingu 2022 je za námi a pro naši zemi bylo opět velmi úspěšné. Zacinkalo nám to celkem sedmnáctkrát. Zajímají vás bližší podrobnosti? Pak si určitě nenechte ujít následující shrnutí celé akce!


Čechům se na MS v mushingu opět dařilo!
Red. 6.3.2022 8841x Reportáže

Musheři z České republiky patří již dlouhodobě ke špičce ve světovém žebříčku. Z mistrovství světa, které se letos kvůli zhoršeným sněhovým podmínkám konalo místo ve Švédsku v norském Hamaru, si matadoři českého mushingu přivážejí celkem sedmnáct medailí.

Česká reprezentace účastnící se ve dnech 23. - 27. února 2022 MS v mushingu čítala celkem dvacet osm členů a z tohoto světového klání domů s sebou veze úctyhodných sedmnáct cenných kovů. Z celkového počtu šesti kategorií dokázali zástupci Fitmin týmu i přes velkou konkurenci proměnit své šance a získali čtyři medaile za své skvělé výkony.

Mezi jedny z nejúspěšnějších členů Fitmin výpravy se zařadila Hana Štípalová, která na světovém poháru získala celkem dvě medaile v obou kategoriích, kterých se zúčastnila. „Pipin a Sagan jsou pro mě naprostými vítězi. Po celou dobu si vedli skvěle, byli soustředění a nenechali se ničím vykolejit,“ hodnotí průběh závodu Hana Štípalová.

Další úspěšnou musherkou Fitmin týmu a českou reprezentantkou, která skončila na 3. příčce v kategorii na lyžích s jedním psem, byla Martina Štěpánková. „Po prvním kole (6,8 km) jsme měli až 4. čas na mezičase, možná jsem se obávala Thora pustit naplno, aby to nepřepálil a zvládl druhé kolo. To nakonec zajel lépe s 2. časem a celkově to stačilo na 3. místo. Mám radost, že si Thor svůj první velký závod zajel skvěle. Byl to krásný závod na krásné trati,“ říká Martina Štěpánková,

Ve špičkové formě pomáhá musherům psy udržovat i domácí značka krmení a její výživový program, který je speciálně nastavený pro potřeby psů ve velké zátěži.

Přehled výsledků Fitmin týmu:

1.místo (zlatá medaile) štafeta národů ve složení: Ondřej Exler SM1 – skijöring 1 pes, Hana Štípalová SP2 – spřežení se 2 psy, Jiří Suchý SP4 – spřežení se 4 psy
2. místo Hana Štípalová SP2 – spřežení se 2 psy
3. místo Marie Ševelová SP2 – spřežení se 2 psy
3. místo
Martina Štěpánková SW1 – skijöring 1 pes 

6. místo Michaela Srchová SW1 – skijöring 1 pes
6. místo Jirka Mencák hromadný start SP4
7. místo Michal Ženíšek hromadný start SP4
8. místo Michaela Srchová CW – kombinace ženy
8. místo Michal Ženíšek SP4 – spřežení se 4 psy
12. místo Jirka Mencák SP4 – spřežení se 4 psy

Více informací o Fitmin týmu naleznete na stránkách www.tym.fitmin.cz.

Kompletní výsledky naleznete na stránkách organizátorů https://ifssevents.net//.

Tento článek vznikl na základě podkladů zaslaných od Nikoly Nevšímalové z agentury Insighters.

 

Red.

Foto: Kateřina Klusová

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->