Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Není štít jako štít, aneb ochrana i pro pejskaře!

Nechcete podcenit současnou nepříjemnou situaci a rádi byste sebe a své blízké proti koronaviru ještě lépe ochránili? Řešením může být například i ochranný Český štít! V čem spočívají jeho výhody, vám už prozradíme na následujících řádcích. Jste zvědaví?


Není štít jako štít, aneb ochrana i pro pejskaře!

Koronavirová pandemie jistě není příjemným zpestřením života pro nikoho z nás a čím budeme všichni zodpovědnější, tím dříve se zase všechno vrátí do normálních kolejí. My pejskaři samozřejmě nejsme výjimkou. Stejně to vidí i Ing. Libor Jordán, majitel firmy Dekor, který se rozhodl nesedět jen někde v koutě se založenýma rukama, ale naopak přispět svou „troškou do mlýna“ ve prospěch nás ostatních a uvedl na trh výrobek takřka bezkonkurenční. Čím je jeho Český štít tak jedinečný, a proč byste ho mohli využívat i vy ke každodenním aktivitám s vašimi psy, nám poví už on sám…

Libore, v současné velmi těžké době se vaše firma pustila do výroby ochranných štítů na obličej. To je jistě velmi záslužný počin, co vás k tomu vůbec vedlo?

S ohledem na nepříznivou situaci se zásobováním zdravotnických ochranných pomůcek v naší zemi jsme se rozhodli využít naše volné výrobní kapacity firmy DEKOR, invenci a osobní energii a vyrobit ochranný obličejový štít z plastu pro všechny, kdo ho potřebují. Vypadá to jako obyčejný štít, ale je vlastně docela neobyčejný a za současnou podobou jsou hodiny a hodiny práce.

Mohl byste nám zde shrnout, proč by se lidé měli chránit i tímto způsobem?

Není štít jako štít, aneb ochrana i pro pejskaře!

Obličejový štít chrání před kapénkovou nákazou. V kombinaci s rouškou je optimální. Zrovna koronavirus prostupuje i očima, tj. tady jsou oči lépe chráněné. Můžete mít samozřejmě i brýle, ale ty mohou za ušima tlačit, a pokud je máte mít třeba osm hodin na sobě, protože prodáváte v obchodě nebo jste kadeřnice, kuchařka, řidič autobusu nebo trenér psů, tak je náš ČESKÝ ŠTÍT velice pohodlný. Vlastně zapomenete, že ho máte na hlavě. Má i speciální úchyty na gumičky od roušky, tj. za ušima vás opravdu nemusí nic tlačit.

Český štít je tak pohodlný, že vlastně zapomenete, že ho máte na hlavě!

Pro které skupiny uživatelů je vlastně výrobek určený a padne třeba i větším dětem?

Chtěli jsme vyrobit obličejový štít opravdu pro všechny a máme zajištěnou i jeho dostupnost. Jsme schopni vyrábět i 20 000 ks měsíčně. Teenageři jej mohou směle nosit, pracujeme momentálně i na dětské velikosti. Takovým bonbónkem jsou naše samolepicí dekorace na štíty. Říkali jsme si, že když už ho mám nosit, tak si ho ozdobím. Máme nalepovací knír, motýlka, úsměvy mimoňů, zvířecí čumáčky i s ušima, květiny pro ženy a třeba i slovácký ornament, který reprezentuje krásnou část Moravy, ze které pocházím. Samolepky jsou na speciální fólii bez lepidla, tj. lze je snadno nalepit i sundat. Také samolepku je možno dezinfikovat.

My jsme kynologický magazín, zajímá mne tedy, zda by to byla podle vás vhodná ochrana třeba pro trenéry a výcvikáře na otevřená i krytá sportoviště?

Není štít jako štít, aneb ochrana i pro pejskaře!

Ještě jsme to nezkoušeli, ale věřím, že ano. Testování probíhalo u nás v Uherském Hradišti s lékaři. Jednohlasně nám potvrdili, že úplně zapomněli, že mají štít na hlavě. To je pro nás asi tou největší poctou. Jsou štíty, které se mlží, tlačí na čele, jsou nestabilní, nebo je čelní štít moc dlouhý a překáží při pohybu… Také moc záleží na materiálu, ze kterého je vyroben. Ten nesmí být moc tenký a některé typy plastu nejsou úplně čiré a snadno se poškrábou. Uhodla jste, tyto všechny neduhy ČESKÝ ŠTÍT nemá.

A co psovodi? Mohli by s touto pomůckou bez omezení provozovat také akčnější kynologické disciplíny, jak jsou například běh se psem nebo agility?

Moc rádi bychom získali zpětnou vazbu z takového používání našeho ČESKÉHO ŠTÍTU.      

Soutěž o tři kusy Českého štítu

Milí čtenáři,

ve spolupráci s firmou Český štít (www.ceskystit.cz) jsme pro vás připravili soutěž, ve které mohou tři z vás získat tento jedinečný a zdraví prospěšný výrobek. Podrobnosti naleznete ZDE a také na našem Facebooku a Instagramu!

Sama si zatím pořád neumím představit, že bych měla mít na hlavně nasazeného něco podobného. Neomezuje to člověka v případě, když nosí brýle nebo sluchátka do uší?

Není štít jako štít, aneb ochrana i pro pejskaře!

Vidíte, zrovna jste zase narazila na to, že není štít jako štít. Když vidíme na internetu nabídku štítu z fólie provlečené pruženkou (plochou gumou) na dvou místech a to je vše, tj. tím pádem je štít přitažený těsně na čelo, tak to je prostě špatně a je jedno, jestli to stojí 50 Kč nebo 150 Kč, protože v takovém štítu byste nechtěla být ani pět minut. Nebude se v něm dát moc dýchat a hlavně se bude mlžit, což je v jakékoliv činnosti opravdu zásadním problémem. Náš štít je odsazen od čela, tj. vejdou se tam nejen dioptrické brýle, ale i ochranné brýle doktorů, které připomínají spíš ty potápěčské… Respirátor se také vejde, vše jsme vyzkoušeli. Se sluchátky nevidím vůbec žádný problém.

Budu-li mít na sobě váš ochranný štít, znamená to, že nemusím nosit roušku nebo respirátor?

To se mě moc ptáte. Povinné nošení roušek vychází z vládního nařízení. Rouška je určitě optimální v kombinaci s naším štítem. Situace se neustále vyvíjí, třeba bude řidičům i kuchařům stačit jen štít. Kéž by to tak bylo už brzy.

Nyní je nutné velmi důsledně dbát na celkovou hygienu. Váš štít je určený na jedno použití nebo ho lze nějak dezinfikovat (případně jak často a čím)?

ČESKÝ ŠTÍT je určen k opakovanému použití, tj. pokud se o něj budete dobře starat, tak ho můžete mít opravdu hodně dlouho. Přirovnal bych to ke slunečním brýlím. Pokud je pohazujete po autě a nedáváte do obalu, tak je máte na jednu sezónu, protože se poškrábou. Náš štít lze dezinfikovat běžně dostupnými dezinfekcemi, to je samozřejmost.

Jakým způsobem si ho může zájemce opatřit?

ČESKÝ ŠTÍT lze objednat na www.ceskystit.cz , přijde vám domů s PPL. Prodáváme 1 ks i 100 ks. Je dostupný opravdu pro každého – cenově i kapacitou.

Chtěl byste na závěr zmínit ještě něco, co tady zatím nepadlo a považujete to sám v souvislosti s vaším ochranným štítem za důležité?

Rádi bychom zmínili možnost „Darovat český štít“. Možná někdo nemá možnost šít roušky, ale může darovat štít někomu, kdo by ho mohl potřebovat. Možná někdo v domově pro seniory nebo třeba soused se zdravotním postižením? Určitě každý někoho takového zná. Dotyčný objedná štít a zaplatí. My štít doručíme na adresu obdarovaného a připojíme k tomu lísteček se jménem dárce.

Děkuji vám velmi pěkně za rozhovor a nyní opravdu vážně uvažuji, že si váš štít objednám nejen pro sebe na cvičák, ale i pro své starší rodiče.

 

Foto: archiv Ing. Libora Jordána, Alena Vanžurová

www.dekor.cz

www.ceskystit.cz

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->