Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Nová Večerní Praha zvířatům fandí!

Zajímá vás dění z různých oblastí života v našem hlavním městě? Rádi si přečtete nejen články o psech, ale i o dalších zvířatech a o přírodě obecně? Pak nezapomeňte pravidelně číst i Novou Večerní Prahu! A my vás s tímto portálem nyní blíže seznámíme…


Nová Večerní Praha zvířatům fandí!

„Pes je kamarád, bez něj by to nebylo prostě ono“, říká majitel internetového zpravodajského portálu Nová Večerní Praha Pavel Fryml. A my jsme se ho na úvod naší vzájemné spolupráce zeptali nejen na jeho nové noviny, ale i na jeho vlastního psa a vůbec na pohled na zvířata obecně. Nakonec i na stránkách tohoto zbrusu nového media nalezneme rubriku „Natura“, která se zaměřuje právě na přírodu a vše, co s ní souvisí…

Pane Frymle, vy jste majitelem a zároveň i šéfredaktorem zpravodajského portálu Nová Večerní Praha. Jak dlouho vaše noviny fungují v tomto novém módu a na jaký okruh čtenářů konkrétně cílíte?

Nová Večerní Praha zvířatům fandí!

Nová Večerní Praha funguje v této podobě něco přes rok. Původní deník Večerní Praha skončil v roce 2005, nejsme jeho pokračováním, jsme novým médiem. I když je v tom trocha nostalgie a vzpomínek na kolportéry, kteří kdysi v metru prodávali Večerní Prahu. Čtenáře máme převážně z Prahy, ale vzhledem k tomu, že noviny jsou internetové, je jejich okruh samozřejmě širší.

Co všechno si lze u vás přečíst a týkají se články vždy pouze Prahy a jejího okolí?

Nová Večerní Praha zvířatům fandí!

Zaměřujeme se na dění v Praze, aktuality z města, dění v pražských čtvrtích. Velký záběr má u nás kultura, které se často věnujeme. Dále u nás najdete informace ze světa techniky, ekonomiku, cestování, gastro a občasnou zajímavost ze světa. Nově byla spuštěna rubrika „Natura“, která je obsahově naplněna články a zajímavostmi z přírody a o zvířatech. Články na Večerní Praze jsou zaměřeny na Prahu a blízké okolí. K tomu máme projekt „Přátelské město““, kde je dnes např. město Plzeň a publikujeme tedy i zpravodajství z tohoto města. 

Určitě vás sledují i lidé zajímající se o zvířata obecně, co u vás mohou najít, a máte nebo plánujete zprovoznit pro tyto účely i nějakou speciální rubriku?

Zatím jsme měli jen občasné články o přírodě a zvířatech, a to se právě nyní mění. Nová rubrika „Natura“ přináší podstatně více informací o přírodě a zvířatech.

Vy sám vlastníte dvanáctikilového voříška, povězte nám tedy o něm, prosím, něco bližšího… Jaký je a co spolu případně podnikáte za aktivity?

Rony je aktivní, přátelský a veselý pes. Bude mu v létě šest let, je pořád hravý, někdy tedy spíše „blbne“. Má rád procházky, společnost, rád „pomáhá“ na zahradě. Jak jsme venku, musí asistovat skoro u všeho.

Nová Večerní Praha zvířatům fandí!

K domu patří pes, a stačí i voříšek!

Jak se k vám vlastně Rony dostal a proč jste se rozhodl právě pro něj a ne třeba pro psa s rodokmenem?

Byl to takový rodinný výběr, trochu i na doporučení. Předešlý pes odešel věkem, Rony je jeho nástupcem. K domu patří pes, a stačí i voříšek.

Vyprávěl jste mi také o incidentu s pasteveckým psem. Co se tenkrát na procházce vlastně stalo?

Nová Večerní Praha zvířatům fandí!

S přítelkyní jsme šli s Ronym na procházku. Chodíme k potoku, Rony tam rád skáče do vody. Po cestě je dům místního obyvatele, který má dva anatolské pastevecké psy. Když jsme procházeli kolem plotu, všiml jsem si, že je branka otevřená, Než jsme mohli cokoliv udělat, psi vyběhli ven a hnali se k nám. Stačil jsem ještě Ronyho vzít do náruče a zvednout, jinak by to asi špatně dopadlo. No, jeden z nich zaútočil, Rony měl prokousnutou nohu, já prokousanou pravou paži. Dost hlasitě a nevybíravě jsem nadával, až vyšel majitel. Celkem v klidu jen pronesl, že asi zapomněl zavřít branku…

Hlavně že to v rámci možností dobře dopadlo. Zažil jste ale se svým čtyřnohým parťákem i nějakou humornou historku nebo třeba situaci, kdy vás Rony pěkně „vypekl“?

Dopadlo to ještě dobře. Jen téměř tři měsíce léčení… Rony má tendenci navštěvovat naše sousedy. Občas se mu podaří dostat se skrze plot a pak jde na návštěvu, podívat se, cože je u nich zase nového.

Co pro vás vůbec pes znamená? A dovedl byste si dnes představit život bez něj po boku?

Pes je kamarád, bez něj by to nebylo prostě ono. Procházky s ním, zážitky, to vše by mi chybělo.

Máme magický rok 2020. Popřál byste tedy na závěr něco našim i vašim čtenářům a také všem majitelům psů do dalších dní, týdnů a měsíců?

Přeji všem majitelům pejsků úspěšný rok 2020, spoustu příjemných i veselých zážitků se zvířaty. Magazínu eCanis spokojené čtenáře, zajímavá témata a dobrou vzájemnou spolupráci s Novou Večerní Prahou.

Děkuji vám za prima rozhovor a těším se na další spolupráci.

 

Foto: archiv Pavla Frymla, archiv portálu Nová Večerní Praha, Jitka Metličková

https://www.vecerni-praha.cz/

Nová Večerní Praha zvířatům fandí!
Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->