Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

MOKRÉ KRMIVO: DODEJTE JÍDELNÍČKU VAŠEHO PSA ŠŤÁVU

Zdravá strava plná tělu prospěšných živin by měla tvořit jídelníček nejen každého z nás, ale také našich čtyřnohých přátel. A protože oni si obsah vlastní misky sami vybrat nemohou, je na nás, abychom jim zajistili krmivo, které je chutné a zároveň pozitivně působí na jejich zdraví. Jednou z cest, jak stravu našich psích parťáků zpestřit, jsou masové konzervy. Ty mohou sloužit nejen jako chutný doplněk granulí, ale také jako pomocníci při řadě specifických problémů.


MOKRÉ KRMIVO: DODEJTE JÍDELNÍČKU VAŠEHO PSA ŠŤÁVU
red. 15.4.2020 6340x PR články

Jak zajistíte psímu parťákovi důležité živiny v poměru, který potřebuje s ohledem na svůj věk, velikost či fyzickou kondici? Odpověď zní: kvalitními granulemi. Pokud váš chlupáč na vybraném krmivu prospívá – což lze snadno poznat podle toho, jak vypadá i co z něho “vychází” – a chutná mu, není žádný důvod krmivo měnit. Chcete-li i tak psovi obsah misky ozvláštnit, sáhněte namísto nových granulí raději po mokrém krmivu, tedy konzervách, kapsách nebo psích salámcích. Ty skvěle poslouží jako lákavý “topping” na granule.

Pomocník proti nechutenství

Mokrá krmiva však nemusí sloužit pouze jako zpestření jídelníčku. Pokud váš pes nebo fenka prodělává zdravotní obtíže, je březí, nebo má před či po porodu, může se dostavit nechutenství. V takových případech lze vyjít chlupatému marodovi vstříc a stravu mu přizpůsobit tak, aby pro něho byla voňavější, chutnější, a tedy více atraktivní. Sledujete-li u psa dlouhodobější nezájem spojený s úbytkem váhy, konzultujte raději problém s veterinářem.

Při servírování konzerv dbejte na to, aby je pes chápal jako zpestření, o kterém rozhoduje páníček. Pokud si váš chlupatý parťák začne odmítáním potravy vynucovat obměny jídelníčku, dejte mu jasně najevo, že tudy cesta nevede. „Ukažte pejskovi, že potravu dostává za odměnu, že to vůbec není samozřejmost. Nenechávejte proto misku s krmivem volně přístupnou, ale v určenou hodinu ji naplňte granulemi (je důležité, aby to pejsek viděl) a nechte chlupáče sednout před sebe. V té chvíli by se měl dívat na misku nebo vám do očí. Následně zadejte povel 'můžeš' a poté mu misku předložte. Pokud nezačne jíst nebo se 'ofrňuje', misku mu asi za minutu vezměte, dejte ji mimo jeho dosah, ale tak, aby ji viděl, a začněte ho ignorovat. Točte se k němu zády, žádný pohled, žádné oslovení. Toto 'vyloučení ze smečky' je pro pejska vážný trest a signál, že se páníček zlobí. Asi po dvou, třech minutách zopakujte předchozí 'rituál' s miskou a povelem. Pokud chlupáč i nadále nechce jíst, opět ho asi pět minut ignorujte. Poté vezměte před zraky pejska granulku z misky, dejte mu povel, který splní, a následně jej onou granulí odměňte.” radí Martin Kváš, výživový odborník značky Brit.

Kvalita na prvním místě

“Stejně jako při výběru běžného granulovaného krmiva záleží i u konzervy na kvalitě jejího obsahu. Proto se raději zcela vyvarujte všem 'dobrotám', které obsahují nevhodné suroviny, jako je třeba sója, chemická dochucovadla nebo antioxidanty jako BHT a BHA,” říká Martin Kváš. Samozřejmostí poté je, že pokud kupujete masovou konzervu, mělo by většinu jejího obsahu tvořit maso či svalovina vnitřností. Zvíře bude po chuťové i zdravotní stránce rozdílně reagovat na konzervu za pár korun ze supermarketu, která má hodnotově podobný efekt jako zbytky jídla od stolu, a jinak na superprémiové šťavnaté maso konzervované pro snadnější uchování. 

Na trhu je k dostání celá řada druhů i konzistencí, jemným masovým paté s vnitřnostmi počínaje, čerstvě zpracovaným masem se zeleninou konče. Konzervy s čerstvým masem se poté vyznačují ještě větší chutností – maso, které je před zpracováním pouze chlazeno (ne mraženo) a do několika hodin zpracováno, si totiž uchovává svou přirozenou šťávu, a tedy i lepší chuť. Do tohoto segmentu spadají také nové holistické konzervy Brit Fresh, které čerstvé maso kombinují se starými kulturními plodinami, jako je pohanka, topinambur nebo proso, ovocem, zeleninou a dalšími zdraví prospěšnými surovinami. Jedná se o nový chuťový zážitek, který váš pes určitě ocení.

MOKRÉ KRMIVO: DODEJTE JÍDELNÍČKU VAŠEHO PSA ŠŤÁVU

Brit Fresh: Nové konzervy pro psy s čerstvým masem

Řada superprémiových holistických krmiv pro psy Brit Fresh se nově rozšířila také o konzervy. Stejně jako v případě granulí, i zde vsadil výrobce na čerstvé maso doplněné mixem bylin z lokálních zdrojů, staré kulturní plodiny a další zdraví prospěšné suroviny. Maso v čerstvé formě si tak uchovává svou přirozenou šťávu, a tedy i chuť.

Základem konzerv Brit Fresh je 70 % čerstvého masa, které je před zpracováním namísto mražení pouze chlazeno a následně do několika hodin zpracováno. Díky tomu si přirozeně uchovává šťávu obsahující látky, které zachovávají jedinečné chuťové vlastnosti. Psi si tak mohou pochutnat na čerstvé krůtě, telecím, kuřeti, rybě, kachně nebo hovězím.

V rámci holistické filozofie hlásající návrat k přírodním zdrojům byly voleny i přílohy k masu. Receptury proto obsahují staré kulturní plodiny jako pohanku, topinambur nebo proso, ovoce, zeleninu a další suroviny, které prospívají zdraví. Konzervy slouží jako kompletní krmivo i doplněk ke granulím. Současně pomáhají zlepšit příjem potravy a doplnit tekutiny. V jejich složení nenajdete lepek, sóju, konzervanty, barviva ani GMO.

Součástí řady Brit Fresh jsou kromě nových konzerv také holistické granule. Ty obsahují 40 % čerstvého masa v čerstvé formě, které díky vynechání jednoho kroku zpracování nejenže zachovává výživové vlastnosti, ale především krásně voní a skvěle chutná.

Konzervy Brit Fresh jsou k dostání v 6 nových recepturách o hmotnosti 400 g:

  • Brit Fresh Krůta s hráškem
  • Brit Fresh Telecí s prosem
  • Brit Fresh Kuře s batáty
  • Brit Fresh Ryba s dýní
  • Brit Fresh Kachna s prosem
  • Brit Fresh Hovězí s dýní

 

Brit – VAFO PRAHA s.r.o. | Web: www.krmivo-brit.cz │ Facebook: www.fb.com/brit/ 

VAFO PRAHA s.r.o. je český výrobce krmiv - rodinná společnost zabývající se výrobou, vývojem a distribucí krmiv od roku 1994. Krmiva značky Brit se vyváží do 70 zemí Evropy a světa. Výroba aktuálně probíhá ve 4 továrnách – v Chrášťaněch, Chelčicích, Chotovinách a ve Velkém Ratmírově. Na domácím trhu zaujímá Brit pozici lídra v oblasti pet food na neorganizovaném trhu. Vývoj krmiv Brit probíhá na základě dlouholeté zkušenosti a znalosti zdravé výživy psů a koček s maximálním ohledem na jejich zdraví a prospěch. Profesionálové, kteří zodpovídají za vývoj krmiv Brit, jsou chovateli či majiteli psů. Brit úzce spolupracuje s odborníky z oboru s cílem vyrábět krmiva, jež splňují i ty nejnáročnější požadavky na kvalitu. Současně je Brit hrdým partnerem centra Helppes pro výcvik asistenčních psů a canisterapeutické organizace Aura Canis. Dále sponzoruje mezinárodní výstavy psů a koček pořádané v České republice, sportovní kynologii a jiné psí sporty.

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->