Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Jak se staví veletrh?

Máte rádi neobvyklé věci? My vám totiž nyní přinášíme tak trochu netradiční pozvánku na oblíbený veletrh FOR PETS. Pojďte se s námi tedy společně podívat, jak se pro vás celý tento parádní projekt chystá…


Jak se staví veletrh?

Jistě se shodneme na tom, že zákulisí největšího zvířecího veletrhu u nás je nadmíru zajímavé a uspořádat něco takového není rozhodně žádnou brnkačkou. A my se tedy nyní seznámíme nejen s jeho ředitelkou, sympatickou Mgr. Alenou Vrátnou a jejím čtyřnohým parťákem, ale také s tím, co se děje za veletržní oponou...

Alenko, vy jste nejen ředitelkou veletrhu FOR PETS, ale váš vztah ke zvířatům je více než vřelý. Jste také majitelkou psa, jestli se nepletu. Je to tak? Jaké máte plemeno a čemu všemu se společně věnujete?

Jak se staví veletrh?

Ano, je to tak. Vyrostla jsem na vesnici, kde byla kolem vždycky spousta zvířat. Ale ta „pravá láska“ přišla až s vlastním psem. Vlastně s fenkou Elou. Ela je pravděpodobně kříženec Jack nebo Parson Russell teriéra. Našli ji jako zhruba měsíční štěňátko v Kralupech na nádraží. Putovala do útulku a pak k nám domů. S Elou se od začátku našeho soužití věnujeme záchranářské kynologii. Ostatně záchranařina byla tím, co nás svedlo spolu dohromady.

„Když jsem potkala svého budoucího partnera, měl dva německé ovčáky a já se zamilovala do všech tří!“

Kdy jste v sobě pocítila lásku ke psům?

Jak se staví veletrh?

Psy jsem měla ráda vždycky a asi jako většina dětí, i já jsem doma škemrala, že bych chtěla pejska. Rodiče byli ovšem neoblomní. Až když šli babička s dědou do důchodu, pořídili si Bobíka (trpasličí pudlík). Vždycky jsem se těšila, až pojedou na dovolenou a Bobík se na čas přestěhuje k nám. Ale když jsem se odstěhovala od rodičů, převážila zodpovědnost – měla jsem pocit, že na vlastního psa nemám čas a nemohla bych mu dát tolik, kolik by si zasloužil. Pak jsem ale potkala svého partnera, který měl dva německé ovčáky, a já se zamilovala do všech tří. Když měli kluci odjet na své první záchranářské soustředění, bylo mi líto, že já vlastního psa nemám a zůstanu doma. Pár dní na to mi přítel přinesl z útulku asi dvoukilovou bílou fenku, která se v té době nedala nijak „vypnout“. Byla úplně všude, občas jsem měla pocit, že jich je dokonce několik. Na soustředění jsme nakonec odjeli všichni a já začala postupně zjišťovat, že jsem našla to, co jsem hledala. Tu pravou psí lásku.

Přítel mi přinesl z útulku asi dvoukilovou bílou fenku, která se v té době nedala nijak „vypnout“. Byla úplně všude, občas jsem měla pocit, že jich je dokonce několik!

Co byste chtěla se psem do budoucna dělat a bude už vždy součástí vaší rodiny?

Jak se staví veletrh?

Chtěla bych se nadále věnovat záchranářské kynologii – dokud to bude Elu bavit a bude jí to dělat radost. A i když je Elince teprve pět let, čas s ní hrozně utíká, takže samozřejmě přemýšlím, kdy a jakou kamarádku jí pořídím. Doufám, že moje rodina už nikdy nebude bez psa. Tedy, v našem případě spíše bez psů.

Pojďme ale k veletrhu, který se vzhledem k letošní situaci s pandemií bude konat až zkraje září.  Jaké to je pořádat veletrh takového formátu?

Jak se staví veletrh?

Pořádání veletrhu je hodně různorodou prací. Krom toho, že musíte sehnat vystavovatele, tak také plánujete kampaně veletrhu, řešíte, kam umístit jakou expozici. Vystavovatelé se se mnou často radí, jak by měl stánek vypadat, jak správně vystavit produkty… Pak při samotném veletrhu mě nesmírně těší, že potkávám lidi, které jsem do té doby znala jen z e-mailu nebo jako hlas z telefonu. Čtyři veletržní dny utečou jako nic a my začínáme zase od začátku.

Podíváte-li se na to celé sama jako pejskař nebo milovník zvířat, vzpomenete si ještě na nějaký kuriózní sortiment nebo třeba krmení?

Jak se staví veletrh?

Co se týká sortimentu na veletrhu, v poslední době mě zaujaly cvrččí granule a konzervy, elektrický difuzér s feromony pro zklidnění koček v domácnosti nebo elektronické krmítko, které se otevře po naskenování psího nebo kočičího obličeje a vydá správnou dávku krmiva.

Jak jsme již zmínili, tak letos začíná veletrh až v září. Víme již nyní, na co se návštěvníci mohou těšit?

Jak se staví veletrh?

Na veletrhu se představí výrobci klasických i speciálních druhů krmiv. Ať už jde o granule umíchané na míru vašemu pejskovi, nebo stravu vařenou šetrně v páře. Seženete zde příslušenství pro transport vaší smečky, dekorativní svítidla pro milovníky zvířat nebo šperky s velikým výběrem psích plemen a zvířecích motivů. O zábavu vašich psů se dokonale postarají originální psí hlavolamy.
Budete-li chtít fotografii, zavítejte do našich ateliérů a její koupí přispějete zvířátkům v útulku a zařadíte se do soutěže o nej psa/kočku veletrhu, nebo si pořiďte speciální (foto) knihu pro zaznamenání výletů (nejen) se psem.
A budete-li potřebovat pauzu na občerstvení? Dopřejte si ji v některé ze psích kaváren přímo na stáncích našich vystavovatelů.

A jaký bude doprovodný program?

Jak se staví veletrh?

V rámci veletrhu jsou připraveny zajímavé přednášky, ale také mnoho atraktivních vystoupení. Těšte se opět na exhibici a mezinárodní závod v králičím hopu PRAGUE OPEN nebo na 37th – 40th CAVY SHOW FOR PETS 2020 - výstavu morčat. Poprvé se letos představí výstava křečků. Součástí programu bude i umisťovací výstava koček bez domova pod patronací časopisu HAF & MŇAU a přehlídka psích útulků, takže pokud zrovna vybíráte nového zvířecího člena rodiny, máte jedinečnou šanci pořídit si ho právě na FOR PETS. Spolupořadatel veletrhu FOR PETS, NADACE NA OCHRANU ZVÍŘAT, doplní program o zvířecí sportovce, umělce, asistenty a záchranáře, ale i o přednášky a workshopy a poradenství ze světa domácích a volně žijících zvířat.

Pejsci jsou na veletrhu vždy vítáni, mám pravdu? Co musí majitel brát na vědomí, když chce přijít v doprovodu svého zvířecího kamaráda?

Jak se staví veletrh?

Na veletrh by neměli chodit pejsci, kteří nejsou dobře socializovaní, nebo mají problémy s větším ruchem. Každopádně není dobré to ani zkoušet – neužije si to ani pes, ani páníček. Často pak řešíme problémy, kdy majitelé zavřou pejska „na chvilku“ v autě a ono zrovna vykoukne sluníčko. Naši věrní vystavovatelé a kamarádi z PET-MEDICu se pak bohužel nezastaví. U větších pejsků doporučujeme látkový nebo kožený náhubek. Přeci jen se na veletrhu pohybuje i dost malých dětí a známe ty náhody… Majitel by také neměl zapomenout očkovací průkaz a pejsek by měl mít samozřejmě všechna povinná očkování.

Mimo psů se ale můžeme také těšit na jiná zvířata, že?

Jak se staví veletrh?

Ano, je to tak. Na veletrhu krom psů a výše zmíněných koček, morčat, křečků a králíků uvidíte také netopýry, papoušky, hady, želvy a další terarijní zvířata.

Souběžně s FOR PETS měl proběhnout ještě veletrh FOR HORSE, ale „díky“ koronavirové krizi se bohužel letos neuskuteční. Akce, kde kromě stánků s potřebami pro chovatele a milovníky koní, probíhá celodenní doprovodný program plný vystoupení těchto nádherných zvířat tak uvidíme až v dubnu 2021.

Alenko, já vám děkuji za rozhovor a na závěr zkuste, prosím, svými slovy pozvat naše čtenáře na veletrh FOR PETS…

Jak se staví veletrh?

Pokud máte jenom trochu rádi domácí mazlíčky a ani nevadí, že třeba žádného doma nemáte, přijďte ve dnech 3. – 6. 9. 2020 do PVA EXPO Praha na FOR PETS. Potkáte spoustu zajímavých lidí, uvidíte bezpočet zvířecích vystoupení a můžete načerpat informace na seminářích a workshopech. A kdo ví, třeba se z veletrhu budete vracet s novým členem rodiny.

Vstupenky si můžete zakoupit v předprodeji za zvýhodněné ceny na https://vstupenky-pva.cz/for-pets-2020.

 

Děkuji za rozhovor

 

Foto: archiv Aleny Vrátné

Jak se staví veletrh?

Soutěž o vstupenky na FOR PETS!

A jako již tradičně budou mít naši čtenáři možnost si o vstupenky na tento veletrh u nás zasoutěžit. Co pro to musíte udělat? Stačí jen pravidelně sledovat www.ecanis.cz, https://www.facebook.com/psicasopis/ nebo na Instagramu ecanis_media a včas se dozvíte veškeré podrobnosti!

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->