Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Na Balkáně v rytmu tance!

Zajímá vás, jak probíhalo a jak dopadlo Mistrovství republiky v dogdancingu 2019? A víte, že letos padl rekord, co se účasti týče? Atmosféru celé akce si nyní připomeneme v následující reportáži přímo z „místa činu“…


Na Balkáně v rytmu tance!
Markéta Kuncková 18.12.2019 9017x Reportáže

Završení letošní dogdancingové sezóny na sebe nenechalo dlouho čekat a hned následující víkend po mistrovství borderek, tedy 9. listopadu 2019 se konalo 16. MČR DDCCR, které bylo zároveň i prvními kvalifikačními závody na ME a MS. I toto mistrovství zůstalo pro letošek opět na stejné půdě, a to ve sportovní hale Na Balkáně na Praze 3…

Účast byla rekordní!

Na Balkáně v rytmu tance!

No, ono by to letos ani jinak nešlo, protože účast byla více než hojná, řekla bych, že přímo rekordní. V heelworku nastoupilo celkem sedmnáct týmu a ve Freestyle se předvedlo dokonce dvacet čtyři týmů. Při takovém množství závodníků a diváků, byť většina z řad členů rodiny, už je opravdu nutné, aby bylo pro soutěžící připraveno řádné zázemí v podobě šaten, toalet, občerstvení a pro diváky dostatek míst na tribunách, což hala Na Balkáně jednoznačně splňuje. Má pouze jednu jedinou slabinu, a tou je ne příliš vhodný a pro pejsky klouzavý povrch taneční plochy. Tady určitě mnozí zatoužili po ortopedickém povrchu z mistrovství borderek nebo alespoň po koberci.

Nejen Češi byli k vidění…

Na Balkáně v rytmu tance!

I to letošní mistrovství bylo celé pojato jako mezinárodní. K domácím závodníkům se přidaly i týmy ze Slovenska a Francie, a to samé platilo i o rozhodčích. Hlavním rozhodčím byl jmenován pan Attila Szkukalek (UK), ten je opravdu pojmem ve světě dogdancingu, dále paní Fruszi Wilheim, rozhodčí z Maďarska a do třetice naše rozhodčí, paní Sabina Koubková.

Zahájení závodu bylo opět velmi slavnostní a pěkné a celým dnem nás tak jako každý rok provázel ještě i moderátor. Nelze opomenout ani Martinu Irglovou, tedy obětavého človíčka, bez kterého by nevzniklo tak velké množství překrásných a profesionálních fotek.

Samotný závod musel být dobře organizován a nesměl mít vzhledem k počtu soutěžících týmů žádné prodlevy, takže všechno klapalo jako na drátkách.

Co bylo velmi zajímavé, byl fakt, že opravdu jiný kraj, jiný mrav. Velice se to projevilo i na hodnocení rozhodčích...

A postřehy ze samotného závodu?

Na Balkáně v rytmu tance!

Velmi pestrá paleta výkonů, některé opravdu krásné sestavy. Na druhou stranu se nám letos mezi pejsky rozšířil nešvar v podobě štěkání a různých jiných hlasových projevů, což je pochopitelně někdy i dost citelně penalizováno. Co bylo velmi zajímavé, byl fakt, že opravdu jiný kraj, jiný mrav. Velice se to projevilo i na hodnocení rozhodčích. Bylo vidět, že tohle je opravdu sport velmi subjektivně posuzovaný, byť i zde jsou dány nějaké mantinely. A tak každý z rozhodčích kladl důraz na něco jiného, každý to viděl svým pohledem, takže u některých závodníků bylo umístění opravdovým překvapením.

A tady máme celkové výsledky…

Na Balkáně v rytmu tance!

Heelwork To Music

  1. Alena Smolíková + Awesome Kira Crazy Fellow
  2. Hana Maršálová + Derry the Guardian of Albion
  3. Petra Pražáková + Elliana Devon Exe

 

Na Balkáně v rytmu tance!

Freestyle

  1. Alena Smolíková + Action Jerry Malina Gang
  2. Zuzana Seewaldová + Vesper Shadow Fatranský sen
  3. Monika Zapletalová + Afrodite Mayby Simple Elegance

Foto: Martina Irglová

Doporučujeme z našeho e-shopu
Legendy československé kynologie
Skladem
ZB000002
od 129
Novinka
Sušené krůtí krky
ZB000462
od 20
Novinka
Sušené hovězí plíce
ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce
ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Vyberte barvu
Obojek SOFTY
ZB000096
od 0
Kam dál ...