Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Kynologem roku 2019 se stala Alena Smolíková

Anketa Kynolog roku 2019 zná své vítěze. Během slavnostního galavečera, který se konal 22. února 2020 v pražském klubu MeetFactory, ocenili porotci nejlepší české kynology v celkem 11 sportovních disciplínách. Titul absolutního vítěze získala Alena Smolíková, vítězka kategorie Dogdancing.


Témata: Kynolog roku
Kynologem roku 2019 se stala Alena Smolíková
red. 24.2.2020 4434x Reportáže

Během slavnostního večera vybírala porota vítěze celkem v 11 kategoriích. Ve vybraných disciplínách získali ocenění také junioři. Titul Junior roku 2019 udělila porota Zoře Lehké, vítězce kategorie Mushing – individuální disciplíny a mistryni světa v canicrossu. Večerem hosty i diváky živého vysílání provázel moderátor Jonáš Novotný spolu s Jakubem Štýbrem, šéfredaktorem časopisu Psí sporty.

Absolutní vítězkou a nositelkou titulu Kynolog roku 2019 se stala Alena Smolíková, vítězka kategorie Dogdancing. Ta zahájila loňský rok 2. místem na soutěži Crufts v Anglii, s fenkou Jerry získala také titul mistryně Evropy a České republiky ve Freestyle. S fenkou Kirou poté vyhrála mistrovství České republiky v kategorii Heelwork to Music. Ocenění Nejsympatičtější kynolog roku 2019 udělila veřejnost svým hlasováním flyballovému družstvu Jokers.

Stejně jako v minulých letech, i letos uděloval partner ankety časopis Psí sporty ocenění Kynologický počin roku 2019. Ten si v letošním roce odnesl František Schejbal st., který se psem Uranem v říjnu úspěšně završil dvoudenní pátrání psovodů, policistů, hasičů i dobrovolníků po cyklistovi ztraceném v Jizerských horách, a zachránil mu tak život.

 

Kynologem roku 2019 se stala Alena Smolíková
Kynologem roku 2019 se stala Alena Smolíková

Do Síně slávy byl letos uveden pětadevadesátiletý Karel Hartl, jeden z nejznámějších českých kynologů, který po 2. světové válce obnovoval československou služební kynologii. Pracoval jako policejní psovod a po vzniku vojsk pohraniční stráže začal u armády působit jako vedoucí kynolog. Současně je také otcem myšlenky křížení vlka s německým ovčákem, ze které vzešlo naše národní plemeno – československý ovčák. Karel Hartl dále přispěl ke zdokonalování systému výcviku s využitím nejnovějších poznatků o chování psů a sám se věnoval výzkumu v této oblasti. Kromě toho je autorem několika knih o chovu a výcviku služebních plemen, které byly základním zdrojem znalostí pro celé generace československých kynologů.

Anketu Kynolog roku pořádá už 5. rokem Brit, značka superprémiových krmiv pro domácí mazlíčky. Jedná se o anketu, která jako jediná svého druhu představuje a oceňuje vrcholovou spolupráci cvičitelů a jejich psů. Současně se také jedná o ohlédnutí za uplynulou sezónou a oslavu největších úspěchů na poli české kynologie.

Vítězové jednotlivých kategorií

Agility – Martina Magnoli Klimešová
Dogdancing – Alena Smolíková
Dogfrisbee – Veronika Urbášková
Flyball – The Rebels Hardcore
Mondioring – Barbora Vilimcová
Mushing (individuální disciplíny) – Martina Štěpánková
Mushing (spřežení) – Martin Vrtěl
Obedience – Michaela Míčová
Pasení – Roman Holeček
Sportovní kynologie – Martin Pejša
Záchranáři – František Schejbal st.

První místa v kategoriích juniorů

Agility – Klára Kokešová
Dogdancing – Viktorie Kuncková
Dogfrisbee – Martina Bolehovská
Mushing (individuální disciplíny) – Zora Lehká
Obedience – Michaela Míčová
Sportovní kynologie – Tereza Vajnerová

Figurant roku – David Hanel

 

 

 

VAFO PRAHA s.r.o. je český výrobce krmiv – rodinná společnost zabývající se výrobou, vývojem a distribucí krmiv od roku 1994. Krmiva značky Brit se vyváží do 70 zemí Evropy a světa. Výroba aktuálně probíhá ve 4 továrnách – v Chrášťaněch, Chelčicích, Chotovinách a ve Velkém Ratmírově. Na domácím trhu zaujímá Brit pozici lídra v oblasti pet food na neorganizovaném trhu. Vývoj krmiv Brit probíhá na základě dlouholeté zkušenosti a znalosti zdravé výživy psů a koček s maximálním ohledem na jejich zdraví a prospěch. Profesionálové, kteří zodpovídají za vývoj krmiv Brit, jsou chovateli či majiteli psů. Brit úzce spolupracuje s odborníky z oboru s cílem vyrábět krmiva, jež splňují i ty nejnáročnější požadavky na kvalitu. Současně je Brit hrdým partnerem centra Helppes pro výcvik asistenčních psů a canisterapeutické organizace Aura Canis. Dále sponzoruje mezinárodní výstavy psů a koček pořádané v České republice, sportovní kynologii a jiné psí sporty.

 

Doporučujeme z našeho e-shopu
Novinka
Sušené krůtí krky
ZB000462
od 20
Novinka
Sušené hovězí plíce
ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce
ZB000453
od 26
Legendy československé kynologie
Skladem
ZB000002
od 129
Novinka
Obojek SOFTY
Vyberte barvu
Obojek SOFTY
ZB000096
od 0
Kam dál ...