Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Konference Pejskárium II. Mise: Šťastný pes!

Pamatujete si na naši reportáž z březnové konference Pejskárium? Nebyli jste tam, a přesto by vás soubor podobných přednášek zajímal? Máme pro vás dobrou zprávu! Chystá se pokračování a vy můžete být u toho!


Konference Pejskárium II. Mise: Šťastný pes!

Konference Pejskárium se letos na jaře konala úplně poprvé a měla obrovský úspěch. Tereza Hošková tehdy opravdu uhodila hřebík na hlavičku a podařilo se jí vytvořit u nás zcela unikátní koncept, který se chytil. Není tedy důvod proč něco podobného opět nezopakovat. A co nás vlastně bude v sobotu 30. listopadu v prostorách Impact Hub Praha čekat, nám už prozradí její organizátorka. 

Terezko, tuto konferenci nepořádáš poprvé, první podobná proběhla již letos v březnu. Jak ji s odstupem času hodnotíš?

Konference Pejskárium II. Mise: Šťastný pes!

Po první konferenci nastala obrovská euforie z toho, jak krásně se to povedlo, byla plná „aha momentů“ pro většinu účastníků, naživo jsem potkala spoustu skvělých lidí a spousta z nich poznatky z konference aplikovala do běžného života se psem, což bylo tou nejlepší odměnou. I s odstupem několika měsíců jsem pořád moc vděčná a dělá mi radost, jak na ni všichni vzpomínají.

Předpokládám, že i to je důvodem, proč ses rozhodla pro něco podobného i nyní v listopadu. Mám pravdu?

Přesně tak, po pár měsících odpočinku už jsem měla roupy a hlavně hlavu plnou nápadů na další zajímavá témata a řečníky, takže jsme se pustili do práce a je tu „dvojka“.

Prostory pro celou akci budou stejné, ale náplň samozřejmě trochu odlišná. Mohla bys nás nejprve blíže seznámit s časovým harmonogramem a také jaká je maximální kapacita míst?

Konference Pejskárium II. Mise: Šťastný pes!

Po první konferenci jsem všem účastníkům rozeslala dotazníky a jejich zpětnou vazbu jsme si vzali k srdci. Naštěstí celkově byli lidé s akcí moc spokojení, přesto se našlo pár připomínek na zlepšení a ty jsme tedy vyslyšeli. V časovém harmonogramu jsou tak místo pěti přednášek čtyři, ale zase mají řečníci více času rozebrat dané téma do větší hloubky a víc prostoru na dotazy. Začínáme v devět ráno, což se ukázalo jako dobrý čas i pro ty, kteří jedou z Brna, Plzně a dalších koutů republiky, konec je v sedmnáct hodin, ale kdo chce, může zůstat na pokec až do večera. Maximální kapacita je sto míst, abychom se nemuseli mačkat. Není cílem udělat z téhle akce masovku, ale naopak zachovat příjemné prostředí s individuálním přístupem pro všechny, kteří dorazí. Samozřejmě zase zajišťujeme i občerstvení a všichni účastníci mají v ceně vstupenky kompletní záznamy všech přednášek, takže když by někdo nemohl přijít na celý den, o nic nepřijde a k přednáškám se může kdykoliv zpětně vrátit.

Není cílem udělat z téhle akce masovku, ale naopak zachovat příjemné prostředí s individuálním přístupem pro všechny, kteří dorazí!

Je vstup opět bez psů a proč vlastně toto opatření?

Konference Pejskárium II. Mise: Šťastný pes!

Přesně tak, pejsci opět zůstanou doma a důvod je naprosto jednoduchý. Ač mám sebehodnějšího psa, pořád má člověk v hlavě, že ho musí aspoň očkem hlídat. A já si přeju, aby si všichni z konference odnesli maximum informací, které pak ve společném životě se psem využijí. Navíc sto psů v jedné ač velké místnosti, to by byl asi mazec.

Kteří lektoři přijali tvé pozvání tentokrát a o čem budou přednášet?

Konference Pejskárium II. Mise: Šťastný pes!

Skladba lektorů je tentokrát opravdu fantastická a mám z toho obrovskou radost. Jsou to totiž skuteční odborníci ve svých oborech a možností poslechnout si jejich povídání není mnoho, protože jsou hodně zaměstnaní. První přednášku bude mít Michal Babka, což je takový otec aromaterapie a využití přírodních látek ve prospěch zvířat u nás. Michal je studnice plná neskutečně zajímavých informací a bude nám povídat o tom, na jaké psychické a fyzické neduhy se přírodní látky používají. V jeho přednášce se dotkneme i téma strachů na Silvestra, takže jestli vás zajímá, jak pomoci pejskovi zvládnout ho v pohodě a bez chemie, přijdete si na své.

Konference Pejskárium II. Mise: Šťastný pes!

Potom dorazí Helena Pozníčková Hejzlarová, hlavní instruktorka a vedoucí hersenwerku v ČR. Povídat si s ní budeme právě o hlavolamech pro psy. Jak je vytvořit a jak s jejich pomocí řešit různé strachy, hyperaktivitu nebo naopak rozhýbat psí staříky k aktivitě.

Konference Pejskárium II. Mise: Šťastný pes!

Třetí přednášející a opravdovým želízkem v ohni téhle konference je MVDr. Veronika Gesierichová. Verči vyprávění o péči o pohybový aparát byste mohli poslouchat hodiny, to mi věřte. Jde v tomhle tématu opravdu do hloubky, má moc příjemný projev a těžko byste u nás hledali většího odborníka na péči o pohybový aparát. Kromě dog fitness se věnuje i Dornově terapii. Její přednáška bude určena pro majitele sporťáků i gaučáků.

Konference Pejskárium II. Mise: Šťastný pes!

A posledním přednášejícím bude Šimon Cipro, jehož jméno zná rozhodně každý pejskař, který běhá se psem. Tahle aktivita zažívá obrovský boom, díky malé náročnosti na vybavení a velkým benefitům pro nás páníčky je vhodná prakticky pro kohokoliv. Šimon bude povídat i o sportování v zimě a přípravě na další sezónu.

Podle čeho vlastně vybíráš tematické okruhy a přispěli svými tipy třeba i spokojení majitelé psů, kteří se zúčastnili na jaře?

Velkou měrou přispěli svými tipy moji sledující na sociálních sítích a účastníci první konference. No a co se týče konkrétních řečníků, vždycky se snažím vybrat skutečně odborníky, kteří se daným tématem zabývají dlouhodobě, a vím, že mají opravdu co předat.

Součástí programu budou stejně jako minule také dva workshopy. Na co se tedy můžeme již nyní těšit?

Konference Pejskárium II. Mise: Šťastný pes!

Ano, i tentokrát jsme zařadili dva workshopy, abychom měli možnost mezi přednáškami trochu provětrat hlavu. Budeme vyrábět pamlsky pro chlupáče a taky dózu na ně. Všichni účastníci si tedy odnesou vlastnoručně vyrobený dáreček pro psa, nebo třeba nějakého psího kámoše.

 

Jakým způsobem a do kdy nejpozději se mohou zájemci o konferenci hlásit?

Veškeré informace o akci včetně odkazu na nákup vstupenek najdete na webu www.pejskarium.cz/konference2. Předprodej vstupenek končí 28. 11., ale zatím to vypadá, že se kapacita vyprodá ještě před tímto datem, takže kdo chce dorazit, ať rozhodně neotálí. Kapacitu totiž nemůžeme nijak navyšovat.

Líbí se mi celý název – Konference Pejskárium II. Mise: Šťastný pes. Jaký je podle tebe ten opravdu šťastný pes a myslíš si, že k jeho spokojenému životu může velkou měrou přispět i teoreticky dobře vybavený majitel?

Konference Pejskárium II. Mise: Šťastný pes!

Jsem o tom stoprocentně přesvědčená. Spousta trablí a nedorozumění ve společném vztahu psa a člověka totiž podle mě opravdu plyne z toho, že si nerozumíme, neumíme spolu komunikovat nebo nedostatečně pracujeme na společném vztahu. A proto vidím obrovský smysl hlavně ve vzdělávání. Nám možná dělá radost, že má náš pes padesát hraček a osm vodítek v různých barvách, ale skutečně důležité jsou podle mě právě tyhle věci, a proto vidím investici do vlastního vzdělání jako velmi smysluplnou věc.

A na závěr tě opět poprosím, abys zkusila naše čtenáře na tuto mimořádnou konferenci nějak osobně pozvat…

Konference Pejskárium II. Mise: Šťastný pes!

Tahle akce má jednu nevýhodu, a to že se jedná o úplně nový formát, o kterém řada pejskařů slyší úplně poprvé a možná k němu má trochu nedůvěru. Takže bych chtěla všem vzkázat, ať se nebojí, že je konference určená jenom pro začátečníky nebo naopak hodně pokročilé. Smyslem je dát dohromady všechny lidi, kteří se můžou navzájem inspirovat, v programu si tedy najde své opravdu každý, a i když jste třeba o některém z témat ještě neslyšeli, jsem přesvědčená, že si z konference odnesete řadu cenných informací, které udělají váš život se psem ještě šťastnější. 
Moc se na všechny těším!

A já ti děkuji za příjemný rozhovor a přeji, ať se vám ta „dvojka“ vydaří!

Foto: archiv Terezy Hoškové

www.pejskarium.cz/konference2

Pokud vám unikla reportáž z březnové konference Pejskárium, můžete si ji připomenout zde
Jaká byla Pejskárium konference?
Jaká byla Pejskárium konference?

Konference Pejskárium je za námi a vy se nyní můžete seznámit s tím, jak to celé probíhalo ...

Reportáže

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->