Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Třetí ročník MET konference klepe na dveře

V Česku je více než 2 miliony psů. Nároky na mazlíčky se zvyšují, každý pes by měl mít alespoň minimální tréninkový základ, říká trenér…


Třetí ročník MET konference klepe na dveře
red 20.1.2023 12428x Tam nesmíte chybět

Češi jsou známým národem pejskařů a v posledních letech to platí ještě více. Už před pandemií odhadovali veterináři i průzkumy, že v českých domácnostech žije na 2 miliony psů. Česko bylo v počtu psů na počet obyvatel druhé v Evropě – hned za Rumunskem. Rok 2020 toto číslo ještě posílil dle odhadů až o 15 procent. Velké množství psích mazlíčků s sebou ale nese také řadu výzev. 

Třetí ročník MET konference klepe na dveře

„Městské parky se zejména ráno mění na improvizované psí loučky. Rozrostlo se také množství psích sportů a sportovců. Psi se daleko častěji setkávají s mnoha jinými psy. Logicky roste počet reaktivních pejsků. Ale i klidný hafan, který nic neřeší, potřebuje alespoň minimální tréninkový základ. Měl by například přiběhnout na zavolání nebo umět odpočívat,“ vysvětluje trenér psů Robert Zlocha. Jeho cvičebnou prošla více než tisícovka klientů se psy sto třiceti různých plemen.

Dnešní doba naštěstí poskytuje širší možností vzdělávání. Pejskaři si tak mohou vybrat, zda se svým psím společníkem vyrazí na skupinovou lekci na cvičák, na individuální hodinu k trenérům nebo se budou například vzdělávat online. I tuto variantu Robert Zlocha nabízí. 

Třetí ročník MET konference klepe na dveře

Svůj online vzdělávací kurz před třemi lety doplnil také o konferenci moderního etického tréniku pro trenéry a pejskaře. A loni se MET konference rozrostla do zahraničí. Přednášky českých i cizích odborníků poslouchali uživatelé ve 29 zemích světa. Letošní ročník láká například na přednášku tréninkové legendy Boba Baileyho, který se coby ředitel výcviku Programu mořských savců podílel na tajných projektech pro americké námořnictvo. Dnes 87letý Bailey trénoval na 140 druhů zvířat. Z českých zástupců vystoupí oblíbená trenérka Lenka Blachová s přednáškou o etiketě psího setkávání nebo Eliška Pavetta Šuhaj, která poradí, jak na psí enrichment. Dalšími tématy bude letos psí dominance nebo hry, které upravují psí chování. 

„Kynologie se v posledních letech velmi rychle vyvíjí. Na konferenci si zveme odborníky z celého světa, kteří posouvají obor a umí dál předat zajímavé informace. Máme velkou radost, že si naší aktivity všimli také zahraniční návštěvníci,“ dodává Zlocha. 

Třetí ročník MET konference klepe na dveře

K výcviku psů se tento trenér dostal před několika lety, když ho zdravotní komplikace donutily opustit úspěšnou kariéru bankéře. Dnes by však prý neměnil. „Práce se zvířaty je náročná, ale nabíjí mě energií. Baví mě hledat vhodná řešení pro konkrétní psy a jejich majitele. Největší odměna pak pro mě je, když se mi klienti ozvou s tím, jak zvládají situace, kterých se na začátku naší společné práce nejvíc báli,“ uzavírá.

MET konference se uskuteční online 4. a 5. března 2023. Vystoupí 6 trenérů z USA, Velké Británie, Maďarska a Česka a celkem představí více než 18 hodin odborného obsahu. Zahraniční přednášky jsou tlumočené do češtiny a video archiv mají návštěvníci k dispozici po dobu 6 měsíců. Podrobné informace najdete na www.metkonference.cz.

Kontakty:                                                                              

Petra Kejklíčková – 728 582 411      

dejpac@metkonference.cz 

www.metkonference.cz                                                    www.facebook.com/METkonference     

                        www.instagram.com/metkonference                                    

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->