Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Děčínská kotva – pozvánka

Rádi bychom vás pozvali na krásný závod Děčínská kotva, který se bude konat 9. září 1017. A jak nejlépe tento závod představit, než si o něm pohovořit s jeho pořadatelem, panem Petrem Paroubkem.


Děčínská kotva – pozvánka
red. 13.8.2017 1580x Ostatní rozhovory

V dnešní době závody dle NZŘ spíše upadají a ruší se pro nízkou účast závodníků či se vypisují v málo kategoriích. U vás je to, jak koukám naopak. Závod je vypsán v pěti kategoriích dle NZŘ a jedné kategorii dle TART – T1. Jak to máte s účastí?

Máte pravdu a je to velká škoda, že závody dle NZŘ upadají nebo se dokonce ruší. Myslím si, že náš národní zkušební řád je hodně dobrý pro výcvik psa. Tím ovšem nechci nijak snižovat mezinárodní zkušební řád IPO. Myslím si, že bychom měli být hrdí, že máme vlastní zkušební řád. Než začnu o účasti na Děčínské kotvě, vrátím se do minulosti, kdy v sedmdesátých letech minulého století byla účast na děčínské kotvě kolem 100 závodníků, samozřejmě byla dvoudenní. Ještě jako malý kluk jsem měl čest tu parádu zažít. Díky všem starším kynologům, kteří mně do světa kynologie zasvětili, tenkrát to byl Jaroslav Jáchym, Břetislav Šváb, Ota Janata, Jindra Vtelenský pan Spilka a další. To, že jsme obnovili po mnoha letech děčínskou kotvu, je i takové navázání tradice. Chceme dál předávat zkušenosti těm druhým. A hlavně Děčínská kotva by měla být opět svátkem kynologů, kam by se lidi měli vracet rádi nejen závodit, ale pobavit se. V počtu závodníků v prvním ročníku bylo závodníků 32, ve druhém 30 a ve třetím závodníků 54. Všem, kdo přijeli moc děkuji, že jste přijeli podpořit závod Děčínskou kotva.

 

   

Závod je sice beze stop, ale i tak je to celkem šest kategorií, jak to zvládáte?

Závod je sice beze stop, ale myslím, že díky týmu lidiček, které máme v ZKO Děčín se závod dá zvládnout v pohodě a v pohodové náladě. Letos se dokonce rozdělíme, a to tak, že tarťáci odjedou na bývalý cvičák u řeky Ploučnice, kde bude probíhat poslušnost a hned vedle budou mít revíry v objektu Českých drah. Na závěr se vrátí na cvičák, kde proběhne zadržení a poté vyhlášení všech kategorií.

Co ZKO Děčín připravila pro závodníky?

Co se týče občerstvení, tak to bude zajištěno na obou cvičácích současně s výbornou domácí stravou, kterou každoročně připravují naši členové manželé Eva a Oto Brázdovi. Grilovat se budou opět skvělé kýty. Pro závodníky a diváky budou k dispozici stánky s kynologickým sortimentem. ZERO DC, ATNAR, MASOŽRAVCI, GUAMANI.CZ

Volba rozhodčích je pro závodníky myslím více jak lákavá. Představíte nám je?

Od prvního ročníku obnovené Děčínské kotvy k nám jezdí paní rozhodčí Eva Karvánková, rozhodčí první třídy, jsem moc rád, že k nám jezdí.

Druhý rozhodčí Vilda Babička bude u nás posuzovat poprvé Děčínskou kotvu, ale myslím si, že ne naposled, že se mu u nás bude líbit natolik, že se příští rok určitě vrátí.

Rozhodčí pro TART Jan Komárek předseda výcvikové komise SKS TART bude na kotvě již podruhé a jsem opět rád, že přijede.

Jaké zajímavé ceny na závodníky čekají?

V minulých ročnících jsme měli ceny pro každého závodníka. I letos jsou nám sponzoři naklonění a závodníci se mají opravdu na co těšit a já musím poděkovat všem sponzorům za jejich štědrost. Ve všech šesti kategoriích budou mít poháry první tři. Dále bude vyhlášen a oceněn nejmladší závodník, nejstarší závodník, nejlepší malé plemeno, nejlepší žena a nejlepší všichni účastníci závodu obdrží diplom a tašku hodnotných cen.

A co máte připraveno pro diváky?

Pro diváky si myslím, že máme připravenou pěknou podívanou na pěkné výkony soutěžících, skvělou kuchyni, stánky s kynologickým sortimentem. Při obranách celkový pohled na všechny makety včetně vyštěkávací.

Nyní máte možnost svými slovy pozvat závodníky, tak do toho.

Přátelé, kamarádi, přijďte 9. 9. 2017 na Děčínskou kotvu si zazávodit a užít si pěkný den se spoustou super lidiček v pohodové atmosféře. Ten, kdo u nás byl, mi dá jistě za pravdu.

 

O historii Děčínské kotvy si také můžete přečíst v článku Znovuzrození Děčínské kotvy

 

         

         

Kam dál ...