Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Svět podle Arona...

Youtubeři patří do dnešního života stejně jako vše ostatní. A tak není divu, že se vyskytují i v tom našem „pejskařském“ světě. A na jednu takovou bezvadnou mladou dámu jsme celkem nedávno „narazili“ i my. Její videa s Aronem byla tak skvělá, že jsme si nemohli nechat ujít příležitost Katku vyzpovídat...


Svět podle Arona...

Dnes vám představíme Katku a jejího čtyřnohého parťáka Arona. Katka je youtuberka, jejíž kanál sleduje více jak 270 000 odběratelů. Ale mimo to, že je tato sympatická slečna úspěšnou youtuberkou, je také majitelkou psa, který je jí věrným přítelem. A tak to nemohlo dopadnout jinak, než že vznikl náš společný počin s názvem „Svět podle Arona“...

Katko, jak dlouho se youtubingu věnuješ a co tě k tomu vlastně přivedlo?

Svět podle Arona... S natáčením na vlastní kanál jsem začala v lednu 2016, ale s myšlenkou natáčet jsem si pohrávala už delší dobu. Jednou z motivací bylo přivést děti zpátky ke čtení. U nás se videa s knižní tématikou moc netočila, anebo bohužel neměly takový dosah. Jsem ráda, když můžu diváky zabavit, ale také jim něco předat.

Pes je výborným parťákem pro řadu nejrůznějších činností, tak nakonec proč by nemohl být i hlavním hrdinou ve videích na Youtube? Jak se zrodil tento nápad?

Myslím, že to byl takový přirozený proces. Aron ke mně zkrátka patří, a tak jsem ho chtěla zahrnout i do tohoto světa. Navíc mě, jako milovnici psů, také zajímají videa s psími parťáky.

Prozradila bys nám něco více o svém Aronovi?Svět podle Arona... 

Arona jsem si pořídila před sedmi lety jako štěňátko z chovatelské stanice. Psa jsem si přála snad odjakživa, ale jsem ráda, že jsem počkala až do svých devatenácti let. Dlouho jsem rozmýšlela, jaké plemeno by se ke mně a mému životnímu stylu hodilo, a nakonec jsem zvolila entlebušského salašnického psa. Jako první psi jsou výborní, hodně učenliví a opravdu oddaní. Musím říct, že Aron byl navíc od malička opravdu klidný a hodný pes. V tom jsem měla velké štěstí.

Věnujete se spolu mimo natáčení videí i jiným aktivitám a co z toho tvého psa asi nejvíc baví?

Jelikož ho považuji opravdu za svého parťáka a kamaráda, tak ho beru snad všude s sebou. Chodíme často společně na výlety, ať už do přírody nebo k vodě. Teď spolu navíc začínáme trénovat canicross a v říjnu bychom se chtěli zúčastnit našeho prvního závodu. Musím říct, že v tomhle sportu se Aron doopravdy našel.

   

Porovnáš-li sledovanost svých běžných příspěvků a těch s Aronem, co má větší ohlas mezi lidmi? A myslíš si třeba, že ti nápad zapojit do natáčení i tvého psa rozšířil okruh sledujících?

Svět podle Arona... Videa a příspěvky s Aronem mají určitě větší ohlas. Myslím si, že jsou zajímavé jak pro lidi „pejskaře”, tak i pro ty, kteří by psa chtěli, ale z nějakého důvodu si ho nemohou pořídit. Nemůžu to říct s jistotou, ale řekla bych, že mi Aron mohl rozšířit okruh sledujících minimálně o psí milovníky.

Jak náročné je vůbec natočit video, ve kterém jednu z hlavních rolí hraje pes? Musíš záběry spíše častěji opakovat nebo to dáváte na „první dobrou“?  Případně jak Arona motivuješ ke spolupráci?

Jak jsem již zmiňovala výše, tak Aron je opravdu hodně oddaný a klidný pes, takže k natáčení ho rozhodně přemlouvat nemusím. Pokud bych viděla, že je mu to nějak nepříjemné, určitě bych ho k tomu nenutila. Když chci točit video s Aronem, většinou se posadím na zem a on za mnou přijde sám od sebe. Samozřejmě pokud je video náročnější, odměny nesmí chybět, ale vyloženě ho neuplácím.

Která skeč ti dala asi nejvíce zabrat, nebo stalo se třeba někdy, že tě tvůj pes při natáčení nějak „vypekl“ nebo naopak překvapil?

Řekla bych, že nejtěžší video bylo, když jsme testovali hračky pro psy. Aron je ten typ, že si novou hračku hned odnáší do pelechu, takže udržet ho před kamerou bylo náročnější. Ale nakonec to zvládl.

   

Kam vůbec chodíš pro inspiraci, co se psem točit a do čeho se raději nepouštět?

Většinou mě to napadá jen tak. Inspiraci záměrně nevyhledávám, spíš přichází přirozeně.

Prozradíš nám, zda budeš chtít tímto směrem dále pokračovat a případně na co se mohou sledující nebo i čtenáři našeho časopisu od tebe v dohledné době ještě těšit?

Určitě budu s Aronem natáčet i dál. Momentálně mám v hlavě témata právě s psími sporty, jako je například ten canicross. Ráda bych lidi inspirovala, co dalšího se dá s psím parťákem dělat.

    

Foto a video: archiv Katky Králové
www.youtube.com/svetpodlekatky
www.instagram.com/svetpodlekatky
www.facebook.com/katka.kralova.youtube

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->