Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Co nevíte o eCanis?

Myslíte si, že znáte dokonale kynologický portál eCanis? Možná, že se nyní pousmějete, protože nás čtete už velmi dlouho, ale věřte nebo ne, náš web „skrývá“ mnoho zajímavých funkcí a ne každý o všech opravdu ví. Proto se nyní pohodlně usaďte, a my vás s některými z nich seznámíme...


Co nevíte o eCanis?

Možná že by se tento článek více hodil k nějakému našemu výročí, jako třeba k 16. lednu, kdy jsme v roce 2016 se vším začínali. Jenže... Máme mnoho nových čtenářů a fanoušků a neustále přibývají další a další, kteří nám průběžně pokládají otázky typu: „Přinesete portrét plemene XY?“ nebo „Už jste psali o čivavě?“ a podobně. No, a tak nás napadlo sepsat pro vás takový malý přehledný manuál, jak se ještě lépe orientovat na eCanis nebo jak efektivně využívat možnosti, které náš web nabízí. A na úvod to bude o plemenech!

Jak již jistě tušíte, budeme se společně věnovat představování jednotlivých plemen u nás. V textu se dozvíte, jak jednoduše zjistit, o kterém z nich jsme již u nás psali, kde naleznete přehled portrétů, rozhovorů nebo třeba článků o historii chovu apod. A třeba se tak díky tomu dozvíte i něco více o svém oblíbeném plemeni.

Nepsané pravidlo

Co nevíte o eCanis?

Na stránkách eCanis máme zavedených hned několik nepsaných pravidel. Jedno a asi nejdůležitější ze všech je pravidlo portrétu plemene. A tak vám každý druhý den v měsíci představujeme jedno z více než čtyř stovek plemen uznaných FCI. U některých z nich pak během onoho měsíce přibude také článek o historii nebo jiné zajímavosti. Ale co je podstatné, portrétem to nikdy nekončí. O plemeni si minimálně každý čtvrtek povídáme s jeho chovateli a majiteli a snažíme se ho vám čtenářům a zájemcům přiblížit, co nejlépe to jde.

Kde naleznu přehled portrétů?

Co nevíte o eCanis?

V prvé řadě bychom chtěli uvést nějaké číslo, které se vztahuje právě k plemenům. Než s nimi ale začneme, pak je třeba si říci, že kynologický magazín eCanis pro vás funguje od ledna 2016. Dnešní podobu však má až od května 2017 a portréty plemene u nás vycházejí pravidelně od října 2017. A tím úplně prvním, které jsme pro vás zpracovali, byl hovawart. Do dnešního dne si jej přečetlo více jak 18 000 čtenářů. Do srpna letošního roku (2021) jsme vám tímto způsobem představili celkem 62 psích ras. Na tyto články se dostanete velmi snadno kliknutím v horním vodorovném menu na záložku „Články“, kde se vám pak rozbalí stránka zobrazujácí pravé svislé menu a tam v rubrice „Chov“ naleznete podsložku „Portréty plemen“ (https://www.ecanis.cz/rubriky/predstaveni-plemene-v-podobe-portretu_9.html).

Vyšlo už konkrétní plemeno?

Co nevíte o eCanis?

Nechce se vám otevírat všech 62 článků a hledat, zda tam není právě ten váš oblíbenec? Samozřejmě to jde i rychleji! Otevřete si opět v horním vodorovném menu na www.ecanis.cz záložku „Atlas plemen psů“, a tam si vyhledáte a otevřete vámi požadované plemeno. Poté se vám zobrazí veškeré dostupné údaje rozdělené do záložek – s názvem plemene, standard, články, organizace, chovatelské stanice, inzerce atd. A právě v záložce „Články“ naleznete nejen portrét plemene, ale také všechny ostatní materiály, které se k němu vztahují.

Věděli jste, že náš hojně navštěvovaný „Atlas plemen“ mimo jiné nabízí také možnost reklamy na vaši chovatelskou stanici, chovného jedince, chovatelský klub či firmu? Podrobnosti vám rádi sdělíme na redakce@ecanis.cz nebo na telefonu +420 722 613 220.

To ale není vše...

Co nevíte o eCanis?

Portrét je sice nejdůležitější formou představení určité psí rasy, ale určitě ne jedinou, která u nás na eCanis probíhá. Existují také plemena, která se řadí mezi málopočetná nebo málo známá, a i když o nich netvoříme portrét, rozhodně je nezanedbáváme. Blíže se s nimi můžete seznámit v rubrice „Méně známá plemena či málopočetná plemena“ (https://www.ecanis.cz/rubriky/mene-znama-ci-malopocetna-plemena_76.html). Doposud jsme vám jich představili na tři desítky a hodláme v tom samozřejmě pokračovat.

Pokud budete pod záložkou „Články“ podrobněji procházet svislé menu, dostanete se až k rubrice „Rozhovory“, která je opět rozdělena na podrubriky a i zde naleznete to, co usilovně hledáte (https://www.ecanis.cz/rubriky/rozhovory-o-plemeni_69.html). Přečíst si můžete více jak dvě stě článků o plemenech psů, které vás jistě zaujmou.

Všechny materiály o svém oblíbeném plemeni si nejjednodušeji vyhledáte přes „Atlas plemen psů“ v záložce „Články“!

Kdo tvoří portrét plemene?

Všichni v redakci eCanis jsme chovateli nebo majiteli nějakého plemene, které máme rádi, které nám sedí, kterému rozumíme a o kterém také můžeme sami psát. To by ale bylo strašně málo a po čase asi i nuda. Tudíž profily jednotlivých plemen necháváme vypracovávat zkušené chovatele. Vždy se snažíme kontaktovat také chovatelský klub a navázat s ním spolupráci. Po pravdě ale ne každý klub má zájem o svou prezentaci, což je jistě škoda, ale nedá se s tím nic moc dělat. Nicméně spolupráce s chovateli, majiteli a chovatelskými kluby je přesně tím, co dokáže každé plemeno představit co nejlépe. A toho se držíme zuby nehty!

Co vy na to?

Chybí vám u nás informace právě o vašem plemeni a chtěli byste sami přispět k jeho širší propagaci? Troufli byste si na portrét plemene nebo byste měli tip na někoho šikovného, kdo by se toho mohl ujmout? Pak nás neváhejte kontaktovat na redakce@ecanis.cz a společně to určitě dáme!

Iveta Panýrková

Foto: redakce

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->