Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Šestnáctý červenec je zde a s ním nové číslo našeho měsíčníku.

Krásnou neděli, nové číslo je již ke stažení. Pokud Vás zajímá, co v něm najdete, pak čtěte dále.


Šestnáctý červenec je zde a s ním nové číslo našeho měsíčníku.
miroslav 16.7.2017 985x Naše stránky

Milí čtenáři,

máme zde nejteplejší měsíc v roce, měsíci, kdy většina z nás odjíždí na LVT, dovolené či tráví celé dny venku se psy. Na čtení moc času nezbývá, ale i tak nás více než těší, že stále čtete a píšete do redakce. Jen tak dál, jste naší obrovskou motivací a bez Vás by to nešlo. Co pro Vás tedy tentokrát máme?

,,Dobrmany spolu s beaucerony vlastníme cca 10 let. Za tu dobu jsem mnohokrát přemýšlela o jejich rozdílech. Budu tedy vycházet ze smečky čtyř dobrmanů a dvou beauceronů, které momentálně máme.“ Tak takto začíná článek, ve kterém naleznete srovnání obou plemen pohledem letité chovatelky Nadi Hasman. Jaké vidí ona rozdíly a co vše nám o nich prozradí?

Každé plemeno má svá specifika, své kouzlo a své vrtochy. Ale s kanaánským psem to není jen tak. Proto jsme se podívali na kanaánského psa, kterého je v Čechách poskrovnu (cca 30 zvířat). Do tajů kolem plemene nás pozve ve svém vyprávění sympatická Diana Prouzová.

V oblíbeném seriálu o lovecké kynologii z pera Andrey Tobiásové se tentokrát ponoříme do umění slídičů a honičů. Dozvíme se, že tito psi patří k nejstarší skupině loveckých psů, že se na lov používali ještě před vznikem loveckých zbraní a mnoho dalšího.

A opět jsme se museli vrátit k československému vlčáku, neboť máme nádherný materiál od letitého chovatele, pana  Petera Krotkovského ze Slovenska a tak vás zavedeme do historie vzniku ČSV.

Poslední dobou se nám v redakci začaly množit ,,stížnosti" - emaily od lidí, kteří si tzv. adoptovali pejska od organizací a neprobíhalo to zrovna tak, jak by mělo. Dokonce u jedné organizace došlo i k hrubému porušení zákona. Následující článek je úvodní materiál k seriálu, který pro Vás připravujeme. Seriál je zaměřený na problematiku občanských a neziskových sdružení, která nabízejí adopci psů. Věříme, že pro Vás bude seriál přínosem.

Jak sama autorka říká hned v úvodu dalšího dílu canisterapie: „Vím, co si říkáte. „Už zase socializace? Kdy přejdeme k činům?!“ Nu, řekněme, že kvalitní příprava vám usnadní praxi. Samozřejmě, že můžete vzít svého psa, vrhnout se na povahové zkoušky u některé z organizací, které mají momentálně nedostatek canisterapeutů (rozuměj všechny) a hrrr do práce. Ale…“ Ano, další díl canisterapie bude opět o praxi navíc však s dojemným překvapením.

Celé červencové číslo uzavře opět povídka z pera Mirka Černého, tentokrát pod názvem – Manžeta.

Přejeme příjemné čtení a krásné LÉTO!!!

Kam dál ...