Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Diskuse k článku Onkologická onemocnění psů

Onkologická onemocnění psů

Onkologická onemocnění psů

Zevšeobecnět tak složité, obsáhlé a obávané téma jakým je onkologie, byť veterinární, ...

Veterina


Komentáře

Pravidla diskuse Nápověda

Diskutující musí dodržovat pravidla slušného chování a zákony České republiky, a nesmí zneužívání diskuzí ke komerčním účelům. Každý, kdo tato pravidla ctí a dodržuje je v online diskuzi vítán.

Nápověda pro diskuzi • Anonym
  8.11.2018 00:37:02
  Zdravím. Máme 9ti letého rotvajlera. Máma ho má od známého. U nás je už měsíc. Na levém boku pod loktem se mu teď začala tvořit celkem velká boule. Na prohmat není bolestivá ale je celkem tuhá. Je to strašně rychlé. Špatně na ni chodí. Pohyb mu problém nedělá ale je znatelně vidět, že je mu nepříjemná. Na nohu kulhá. Máma se bojí s ním jít na veterinu, protože by ho prý uspali. Já sama s ním jít nemůžu a dospělé příbuzné ani tak nějak nemám. Chtěla bych to řešit alespoň takhle a mámu uvědomit, že s tím musí něco dělat. Ale potřebuji od vás rady či zkušenosti, pokud se s tím někdo setkal. Prosím o rychlé odpovědi. Četla jsem si toho hodně. Tuková boule to není, protože není pohyblivá. Popřípadě zda bych sama mohla bez dospělého na veterinu. Nevím jak to funguje pokud bych se rozhodla to řešit sama. Díky moc a budu ráda za jakékoliv informace ... ☹
  00
 • Šary
  5.2.2018 20:10:13
  Dobrý večer p.doktorko.
  Děkuji za odpověď.
  Doplním ještě: jedná se o 12 letého pejska,
  který v květnu loňského roku podstoupil kastraci pro nador varlete,histologie se neprováděla.Od té doby jsem pozorovala tloustnutí, přisuzovala jsem to kastraci a ubytku hormonů.
  Žere normálně, hraje si, pije méně a moč vynučuje s příměsí krve. Akorát je více unavený a bříško má veliké.
  Zdravím Vás.
  00
 • MVDr. Michaela Bretšnajdrová (Slavíková)
  4.2.2018 22:37:38
  Dobrý den,
  těžko touto cestou posoudit, zda sonografický nález je skutečně nádor nebo jiný patologický proces. Pro potvrzení nádorové nebo jiné masy na ledvině nebo obou ledvinách bych určitě doporučila před případným chirurgickým zákrokem ještě všetření CT nebo MRI. Nepíšete, zda Váš pejsek vykazuje jiné známky narušení celkového zdravotního stavu - hubnutí, zvýšená žíznivost a močení, zvracení, nechutenství...) Očekávala bych u nádorově změněných ledvin zvýšení krevních parametrů jako urea a cretainin, poměrně nově stanovujeme i paramatr detekující časné poškození ledvin, jenž má zkratku SDMA. Krev v moči může mít více příčin. Původ krvácení může být v močových cestách ( ledviny, močovody, močový měchýř, močová trubice), ale také v pohlavním aparátu - u fen z dělohy nebo pochvy a u psů - především nekastrovaných samců velice často z prostaty. Rozhodnutí, zda nechat odstranit nemocnou ledvinu je jen na Vás, ale učinila bych tak až s definitivní jistotou, že se jedná skutečně o tumor, a že druhá ledvina zvládne svou kapacitou převzít funkci. Pokud by byl původ krve v moči např. z hyperplastické prostaty (je-li Váš foxlík kluk), mohla by být vhodným řešením kastrace. Přeji hodně štěstí, MVDr. Michaela Bretšnajdrová
  00
 • Šary
  3.2.2018 03:55:11
  Dobrý den.
  Mám 12 letého hladkosrstého foxteriéra a veterinář mu na sonu zjistil nádor obou ledvin. Jedna je úplně zdevastovana, ale u druhé je zachované jádro. Dle krevních vysledků urea a krea jsou v mezích, v moči má stále stopy krve. Peres Vánoce užíval ATB a nyní opět, veterinař myslel, že má zánět močového měchýře.
  Můj dotaz zní. Mám mu nechat odstranit zcela poskozenou ledvinu a nebo ho nechat dožít. Očividně nemá velké bolesti. Nechci ho stresovat.
  00
 • Amy
  28.1.2018 21:24:50
  Dobrý den,moje 3leta fenka má na pravém stehně (horní části) malou vystouplou bulku,asi o velikosti špendlíku.Na dotyk je tvrdá a je vystouplá.Pozoruji již dlouho dobu, zatím se nezvětšuje.Je možné,že se jedná o tukovou bulku?Fenecka má nyní okolo ní lysinku,zřejmě ji svědí.Par dní si toto místo čas od času okusuje.Dekuji za odpověď.
  00
  • eCanis.cz - redakce
   31.1.2018 21:55:29
   Dobrý den, děkujeme za důvěru, že se na nás obracíte s dotazem, moc si toho vážíme, ale bohužel vás musíme zklamat. Takto na dálku nelze podobný problém relevantně diagnostikovat. Doporučujeme obrátit se na vašeho veterináře, který vaši fenku vyšetří, bulku prohlédne, případně z ní odebere vzorek a pošle do laboratoře. To bude určitě nejlepší možné řešení a vy budete mít jasno. Děkujeme za pochopení a budeme rádi, když nám zachováte svou přízeň.
   00


Někdo to rád horké

SOUTĚŽ O KONZERVY BRIT MONOPROTEIN

Jako každý měsíc, i v červnu pro vás máme soutěž ve spolupráci se značkou krmiv pro domácí mazlíčky Brit. Tentokrát můžete vyhrát konzervy pro psy Brit Monoprotein.

Den otevřených dveří ve výcvikovém areálu HAFBO!

Bydlíte v Praze nebo v jejím blízkém okolí a nevíte kam do školky pro štěňátka nebo kde na jednom místě nabízí více různých kynologických sportů? .

... přejít na aktuality