Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Znáte knihu „Jak prodloužit život vašeho psa“?

Souhlasíte, že každý z nás by stál o to, aby s ním byl jeho čtyřnohý kamarád co nejdéle a udělal by pro to nevím co? Pak by se vám do vaší kynologické knihovničky mohla hodit jedna moc prima knížka, která se zaobírá právě tímto tématem!


Znáte knihu „Jak prodloužit život vašeho psa“?

Již skoro rok rozdáváme našim čtenářům a výhercům soutěží dvě moc pěkné publikace. První z nich nese název „Jak prodloužit život vašeho psa“ a přesně tu si nyní společně zrecenzujeme, protože jak se říká: „Ať víte, do čeho jdete“...

Autorem této knihy je pan RNDr. Evžen Korec, CSc. Člověk, který je nejen chovatelem plemene italský corso pes (chovatelská stanice Korec corso), ale také ředitelem a vedoucím výzkumného týmu ZOO Tábor a předsedou Cane corso klubu. Člověk, který miluje nejen psy, ale také všechna ostatní zvířata. A pravděpodobně láska ke psům ho přiměla k napsání této knižní publikace...

Znáte knihu „Jak prodloužit život vašeho psa“?

Dobré rady nad zlato

V knize se autor snaží čtenáře a potencionálního zájemce o psa poučit a přimět ho k tomu, aby šel, pokud možno, tou správnou cestou (pokud to tak mohu nazvat). První kapitola tedy začíná výběrem vhodného plemene. Musím zkonstatovat, že otázky, nad kterými by se měl člověk zamyslet, jsou položené opravdu prozíravě. Například: „Máme psa kam dát, až pojedeme v létě na dovolenou nebo v zimě lyžovat? Je tu pěkně a v přiměřeně dlouhých odstavcích vypsané, na co je třeba pamatovat už při samotném výběru štěněte (např. k jakému účelu si chceme pořídit psa, bude bydlet s námi v domě, či venku na zahradě atd.). První kapitola se zabývá prostě vším, co je potřeba vědět kolem koupě psa a našich prvních kroků. Za mě velice pěkně napsané.

Žánr: 

Vydáno:  Ekospol, a. s.

1. vydání:2019

Počet stran: 196

Jazyk vydání: český

Edice: Chov

Ilustrace/foto: Kateřina Chlupáčková a archiv ZOO Tábor

Vazba knihy: Pevná bez přebalu lesklá / vázaná

ISBN: 978-80-906605-2-6

Náklad: 40 000 ks

Koupíte na: https://eshop.zootabor.eu

Znáte knihu „Jak prodloužit život vašeho psa“?

Odbornost, které porozumíme

V publikaci pochopitelně nalezneme i mnoho odborných částí, které jsou ale napsané tak, aby jim snadno rozuměl i naprostý laik. To osobně velice oceňuji. Pokud začneme od začátku, všimneme si pěkného a stručného popisu geneticky přenosných chorob včetně zkratek, které můžeme často vidět u inzerátů na štěňata, ale třeba si zrovna neumíme vůbec představit, co to přesně znamená. Kniha nám v tomto směru hodně pojmů osvětlí. Nemalý prostor je věnovaný také dysplazii, což určitě pomůže lidem zatíženým na velká plemena. A ti ostatní se dočtou jiné neméně důležité věci...

Jedna z dalších kapitol se velmi podrobně zabývá vnitřními a vnějšími parazity. To je téma v pejskařském světě velmi často diskutované. Musím však přiznat, že zvětšené fotografie parazitů jsou, řekněme, velice zajímavé. Do této sekce se dá řadit také část zaměřená na očkování a odčervení psů. Nalezneme tu například i přehledné vakcinační schéma. Kniha nám také přiblíží základy preventivního biochemického a hematologického vyšetření (testování) a jak nám takové informace mohou pomoci prodloužit život našeho psa.

Znáte knihu „Jak prodloužit život vašeho psa“?

Maso nebo granule? A jak se vyznám v tom, co je na obalu?

O tom, že strava je základem všeho, jistě není pochyb. Nevím kolik knih o výživě bylo napsáno, já osobně znám asi jen čtyři. Ale o tom až jindy. Existuje jich asi dost. Nicméně podíváme-li se do minulosti na staré knihy, které na stránkách našeho magazínu tak ráda recenzuji, v každé z nich něco k základům výživy najdeme. A již několikrát jsem připomínala, že právě toto v dnešních knihách postrádám. Tak BINGO, konečně to někdo zase napsal. Je zde krásně vysvětleno, co vlastně pes žere nebo jaké vitamíny jsou pro jeho tělo důležité. A samozřejmě neschází ani část se současnými typy krmiv na dnešním trhu. Na cvičáku se velmi často setkávám s dotazy, jako jsou: „Jaké granule mám svému psovi koupit?“ nebo „Jak se vyznám v tom, co píšou na obalu?“ A přesně toto autor knihy celkem pěkně a srozumitelně vysvětluje. Dočtete se o rozdílech mezi granulemi, co pro psa znamená krmení konzervami, BARFem, jak často krmit, které potraviny psovi škodí a mnoho dalšího. Rozhodně je to kapitola, která stojí za opakované přečtení.

Znáte knihu „Jak prodloužit život vašeho psa“?

Znáte genetickou zátěž svého psa?

Nechci rozebírat úplně celou knihu, to byste se na ni potom tolik netěšili, ale ještě jednu kapitolu zmínit musím. A to je ta úplně poslední. Najdete v ní naprostou bombu! Je to přehled plemen s uvedením středního věku dožití a geneticky přenosnými chorobami zpracovaný podle dostupných vědeckých materiálů. Jsou to opravdu velice cenné informace. Jediné, co bych asi osobně zkritizovala a nepěla jen samou chválu, jsou ilustrační fotografie. Ty by mohly být určitě lepší a v některých případech lépe odpovídat standardu daného plemene.

Znáte knihu „Jak prodloužit život vašeho psa“?

Od nás palec nahoru!

Každopádně je to určitě kniha, která se mi měla dostat do ruky o několik desítek let zpátky. Pokud po ní nyní sáhnete i vy, budete mít ty začátky se psem lepší a rozhodně o mnoho snazší. Velmi oceňuji její kvalitu a obsah. Rozhodně se nebojím doporučit dál. Pokud budete postupovat podle uvedených rad, máte velkou šanci prožít se psem mnoho šťastných a spokojených let.

A už se můžete těšit na příště na recenzi druhého dílu.

Co říkají čtenáři?

Změnila můj pohled na psí svět

Ačkoliv nejsem žádným chovatelem ale „pouze“ majitelem pěti psů (kříženců), jsem za knihu opravdu ráda. Mohu říci, že mi v mnoha směrech otevřela oči a já ke svým psům změnila svůj přístup. Abych to upřesnila, určitě mi pomohla s krmením a jsem také vděčná za to, že nyní se již nedívám jen na obal krmiva jako slepý na obraz v muzeu, ale už si umím sama dobře vybrat. Vyřadila jsem z bytu také některé nebezpečné květiny a začala jsem dělat preventivní vyšetření. Moc děkuji za takové knihy.

Zdena Novotná

 


 

Otevřela mi oči...

Mít psa bylo vždycky mým snem. A tak jsem se po něm po přestěhování do rodinného domku začala rozhlížet. Vlastně jsem měla téměř vybráno. A pak jsem na eCanis vyhrála tuto knihu a prostudovala si ji. Hned po přečtení kapitoly o výběru plemene a chovatele jsem si začala uvědomovat, že mám asi zamluvené štěňátko u ne zrovna správné paní chovatelky. A tak jsem se začala vyptávat a víc se dívat a nakonec jsem svůj výběr naprosto přehodnotila. A jsem přesvědčená, že jsem udělala správě. Děkuji moc za takovou knihu.

Jana Umlaufová

Iveta Panýrková

Foto: archiv redakce

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->