Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Pes a deštivé počasí - jak zajistit, aby váš mazlíček nenastydl?

Začal podzim a deštivé počasí je na denním pořádku. Dokonce už i první mrazíky a sníh na horách se přihlásily o slovo. Čím dál tím méně se nám chce trávit delší čas venku. A naši čtyřnozí kamarádi na tom můžou být podobně. Stejně jako my lidé se snažíme, abychom neonemocněli, tak i pejskům bychom v tomto období měli věnovat náležitou péči.


Pes a deštivé počasí - jak zajistit, aby váš mazlíček nenastydl?
red 5.10.2022 1170x PR články

Nejprve je dobré vzít v potaz, kde se zvíře většinu času pohybuje. Pes, který žije u lidí v domě se zahradou a je zvyklý i přes noc spát v boudě, bude zimě určitě čelit lépe než ten, který tráví většinu času v bytě. Zvláštní péči při chladném počasí potřebují hlavně menší plemena. Na webu Mazlíčci v pohybu tuto informaci ještě zpřesňují: „Zvláštní pozornost je během zimy potřeba věnovat především krátkosrstým a hladkosrstým pejskům, kteří mohou být během tohoto období náchylnější k nachlazení.”

Jaká je pravděpodobnost, že se pes v deštivém počasí opravdu nachladí, vysvětluje veterinář Jan Šíma: „Po krátkém venčení okolo domu a patřičném vysušení nulová. V případě dlouhého pobytu na větru, v průvanu či na studeném podkladě (a tím myslím i mokrou deku v boudě nebo mokré břicho na podlaze bytu) je ale velká. Zejména u štěňat a starých psů totiž tyto jevy odvádějí tělesnou teplotu.” Takže není špatně když pes zmokne, ale když mokrý zůstane. A s tím souvisí i další téma.

Oblečky pro psy

Pes a deštivé počasí - jak zajistit, aby váš mazlíček nenastydl?

Připadá vám oblékání psů jako podivná móda některých přecitlivělých páníčků? Přitom taková psí pláštěnka se do deštivého počasí opravdu hodí, protože pejskům chrání ledviny. Potvrzuje to i webová stránka Mazlíčci v pohybu: „Na záda jsou obzvláště citliví jezevčíci. Proti prostydnutí močového měchýře je potřeba obleček, který zakryje i spodní část těla. Ideální jsou pro tyto účely softshellové bundy nebo kombinézy.”

Čím více jste zvyklí v bytě topit, tím spíš pejskovi obleček pořiďte, na přechod z tepla do zimy bude citlivější. Každopádně i když svého mazlíčka obléknete, měl by se venku dostatečně hýbat, aby neprochladl. Procházka nemusí být dlouhá, ale postávání při nějakém čekání či když se zapovídáte, pejskovi svědčit moc nebude. Pokud potřebujete něco zařídit, venku je opravdu nevlídno a nemůžete svého malého psíka nechat doma, pak se hodí i taška, kam ho před nepřízní počasí schováte.

Chladné počasí a jídelníček

Pes a deštivé počasí - jak zajistit, aby váš mazlíček nenastydl?

S příchodem chladnějšího počasí je možné upravit i psí jídelníček. Krmivo by mělo být především kvalitní. Počítejte i s tím, že pes ho může potřebovat větší množství než obvykle. Imunitní systém se dá podpořit i doplňky stravy nebo lososovým olejem Brit Care Salmon Oil. Lososový olej, ale i sušeného lososa s herinkem obsahují třeba granule Brit Care Dog Show Champion, navíc je v nich pro posílení imunity přidaný také Vitamín C. Samozřejmostí by měl být i v tomto období dostatek vody dostupný po celý den. Ale pozor, voda by neměla být moc studená.

Jak se pozná nachlazený pes?

Pes a deštivé počasí - jak zajistit, aby váš mazlíček nenastydl?

Je to podobné jako u lidí - kašle, slzí mu oči nebo i nos. Může se přidat také teplota a potom určitě neodkládejte návštěvu veterináře, aby se z obyčejného nachlazení nevyvinul zánět průdušek nebo zápal plic. Když pejskovi není dobře, ujistěte se, že jeho pelíšek není v průvanu nebo u okna, které profukuje. Při běžném nachlazení ale psi většinou zůstávají pohybově aktivní i s chutí k jídlu. Takže je určitě potěšíte třeba křupavým pamlskem s lososem Brit Care Crunchy Craker.

www.krmivo-brit.cz

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->