Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Nudíte se? Pak navštivte PESOPARK!

Zábavní parky jsou velmi oblíbenou atrakcí dnešní doby. Ať už se jedná o ty orientované na malé děti, dospělé nebo v našem případě na milovníky zvířat. A tak na sebe čas nenechal dlouho čekat a v Čechách nám vyrostl jeden takový zaměřený právě na aktivní kynology s nabídkou celé škály psích sportů s výstižným názvem – PESOPARK. A co nás v takovém parku čeká?


Nudíte se? Pak navštivte PESOPARK!
miroslav 3.10.2017 6890x PR články

Rozhodně zde však nepotkáte psy uzavřené v klecích či výbězích jako v nějaké ZOO, jak by se mohlo dle názvu zpočátku zdát. Pesopark je zaměřen na nepřeberné množství kynologických sportovních aktivit. Hledáte-li tedy kvalitní vyžití pro sebe a svého psa, jste na správné adrese. Zárukou jsou mimo jiné i ti nejlepší lektoři. Co vše zde na vás čeká, nám přiblíží ředitelka celého zařízení Jarka Chlumská.

Kdo přišel s onou myšlenkou na vytvoření tak velkého areálu s provozováním tolika kynologických sportů?

pes Myslím, že to byla tak trochu souhra náhod. V době, kdy jsme kupovali pozemek u Podleského rybníka, jsme si zároveň pořídili i dalšího pejska, štěně krátkosrsté kolie. Nepodařilo se mi najít vhodné výcvikové středisko, které by splňovalo moje představy o štěněcí školičce. Právě tehdy vznikla první myšlenka na PESOPARK. Chtěla jsem místo, kde bude dostatek prostoru, možnost bezpečného výcviku, bezproblémové parkování, kvalitní tým lektorů a moderní zázemí. Díky podpoře mého manžela jsme se rozhodli, že takové místo snů zkusíme zrealizovat. Začátky nebyly rozhodně jednoduché, ale dnes vidím, že celé to úsilí stálo za to.

 

   peso  pp

 

Když se dívám na nádherné fotografie  Pesoparku, je až neuvěřitelné, že vše začalo na obyčejném poli. Povězte nám více o hledání vhodného místa a postupném budování.

Jak jsem již zmínila, všechno to byla úžasná shoda náhod, trpělivosti, podpory a nemalé dávky štěstí. Pesopark opravdu vznikl na poli, kde nebylo (krom oraniště) nic. Když padlo rozhodnutí, že se pokusíme PESOPARK zrealizovat, začala mravenčí práce s návštěvou úřadů, institucí, shánění povolení, razítek atd. Vzhledem k rozloze areálu jsme prošli i EIA studií, posouzením vlivu na životní prostředí. Několikrát nastal okamžik „slepé uličky“, beznaděje a otázek, zda má celá ta práce a úsilí smysl, ale s každým dalším razítkem a dalším povolením naše odhodlání dotáhnout PESOPARK do zdárného konce rostlo. Dnes se občas ve shonu okolo fungujícího areálu zastavím a pokorně se podívám na fotky, jak to tu vypadalo před necelými třemi roky. A opět si řeknu, že ty starosti a stres za to stály. Ještě stále máme co zlepšovat a budovat, ale vidím to již jako kosmetické úpravy. Spokojení klienti jsou pro další zlepšování a budování tím nejlepším motorem.

pp  pp

Pro koho je tedy toto centrum určeno? Jaké psí aktivity se zde dají dělat?

  pp Naším cílem je, aby PESOPARK fungoval a byl vnímán jako ucelené sportovně kynologické volnočasové centrum, kde si každý „pejskař“ se svým psím parťákem najde to „své“. Od štěňátka přes městského pejska, psího sporťáka až po psího šampióna. Dnes u nás najdete pravidelné lekce štěněcí školičky, lekce výcviku a výchovy na všech úrovních, agility, obedience, hoopers, lekce triků, balanční cvičení, bull sporty, obrany, hodiny náprav problémového chování, frisbee, různé kurzy, přednášky, semináře, workshopy, závody, výstavy a spoustu dalšího. V nejbližší době budeme naši nabídku rozšiřovat o pravidelné lekce psích hlavolamů (hersenwerk) a  noseworku. Bližší informace ohledně lekcí najdete v našem rezervačním systému na webových stránkách www.pesopark.cz

 

 Podzim máte doslova nabitý akcemi a to za velmi příznivé ceny. Na kterou z nich byste nás pozvala?

To je těžké, jsem přesvědčena, že všechny akce by si zasloužily, abych vás pozvala právě na ně. Celý program je velmi rozmanitý. Za zmínku určitě stojí Mistrovství české republiky v obedience, které proběhne 14. a 15. října. Ale věřím, že si zde každý najde to své. pp  

Spokojení klienti jsou pro další zlepšování a budování tím nejlepším motorem!

Prý nabízíte i možnost pořádání seminářů pro ty, kteří nemají prostory. Je to tak?

Určitě, v této otázce jsme velmi flexibilní. Nabízíme možnost pronájmu celého areálu, jednotlivých „hřišť“, jurty nebo klubovny. Vše podle požadavků zákazníka. Určitě se nebavíme jen o nadšencích kynologie – jsme schopni zajistit narozeninové oslavy, dětské party, semináře. Již nejednou u nás proběhly akce pro děti. Za zmínku stojí lekce dětské sebeobrany, kurz první pomoci pro děti nebo dětské narozeninové party. V nejbližší době plánujeme pod záštitou Klubu přežití celodenní akci s názvem „Kurz přežití v přírodě pro děti“. Zde se děti budou moci seznámit se stavbou přístřešku, získáváním vody v přírodě, poznáváním stop zvířat atd. V budoucnu rozhodně nezapomeneme ani na seniory.

   pp  pp

Specializujete se na konkrétní typy psů a plemen nebo může přijít kdokoliv?

Dovolím si říct, že vzhledem k naší rozmanité nabídce a profesionalitě lektorů nás můžou navštívit lidé s jakýmikoli psy. Snažíme se, aby si každý našel to „své“. Vzhledem k tomu, že spolupracujeme i s lektory specializující se na problémové chování psů a jejich nápravy, můžou se na nás obrátit i lidé s problémovým pejskem. Máme zde lektory, kteří se věnují jak společenským plemenům, bull plemenům, tak třeba sporťákům. Krom našich trenérů se u nás můžete potkat i s externími lektory, kteří v rámci spolupráce za našimi klienty do PESOPARKu pravidelně dojíždí. ss  

Všimla jsem si, že chystáte kurz s názvem „Výstava na zkoušku“. O co se jedná a jak to bude probíhat?

Tuto akci vypisujeme pravidelně většinou před velkými výstavami psů. Kurz výstavy „na zkoušku“ je velmi oblíbený, protože si u nás vystavovatelé mohou vyzkoušet nástrahy výstavních kruhů, běhání v kruhu s ostatními psy, prohlídku od rozhodčího, nacvičit si výstavní postoj, případně odstranit nedokonalosti a naučit se pracovat se stresem při výstavách samotných. Pokud je zájem, je možné probrat krok po kroku celý proces výstav. Jak se říká těžko na cvičišti, lehko na bojišti.

Tento park vyrostl v bezprostřední blízkosti Podleského rybníka a vy jste přišli i se super nápadem pro ty, kteří nepotřebují se psem sportovat, ale vystačí si „jen“ s procházkou či třeba hledají čtyřnohého kámoše. Zní to zajímavě  -„ Toulky Podlesákem s Pesoparkem“. Co si pod tím ale představit?

Toulky jsou spojením krásné přírody v okolí PESOPARKu, soutěžením a trávením společných chvil celé rodiny. Účastníci Toulek mají možnost výběru délky trasy a také zda chtějí trasu s pejskem projít formou dogtreku nebo ti sportovněji zaměření si ji proběhnout na čas. Na trase závodníky čekají kontrolní stanoviště, kde plní rozmanité úkoly. Trasy vzhledem k různým délkám můžou absolvovat jak rodiny s malými dětmi, tak hendikepovaní, nebo senioři, ale i sportovci tělem i duší. Opět se držíme hesla, že si každý najde to „své“. Toulky jako takové mají za cíl strávit příjemný den s pejsky, kamarády, rodinou. Udělat něco pro své zdraví a třeba i vyhrát příjemnou cenu.

  pp  ss

V Pesoparku si tedy každá dvojice psovod-pes najde opravdu to své, ale co jejich doprovod, rodina apod. Nebudou se u vás nudit?

Chceme, aby Pesopark byl místem, kde budou lidé nejen nadšeně trénovat a pracovat se svým psem, ale se i rádi navzájem setkávat. Právě proto je součástí PESOPARKu i klimatizovaná prosklená klubovna pro cca třicet osob s možností občerstvení, připojením na wi-fi, promítáním a moderním sociálním zázemím. V létě u nás najdete posezení u venkovního občerstvovacího stánku a pro pejsky brouzdaliště.

Foto: Pesopark

 

Naším mottem je: „Váš pes si zaslouží to nejlepší, stejně jako Vy.“

    

    

 

 

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->